תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אינטל תוקפת את קוואלקום וטוענת: בגללה הפסדנו מיליארדים
רה-ארגון באינטל. צילום: BigStock

אינטל תוקפת את קוואלקום וטוענת: בגללה הפסדנו מיליארדים

ענקית השבבים האמריקנית הבהירה בפוסט שעלה לבלוג שלה, שהתנהלותה הלא-תחרותית של קוואלקום אילצה אותה לצאת משוק המודמים לניידים, כמו גם למכור את העסק שלה בתחום, מה שהסב לה הפסד עצום

מאת 2 בדצמבר 2019, 14:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אחרי שחתמה על הסכם פיתוח וייצור של מודמים לדור החמישי עבור מחשבים המבוססים על מעבדיה, אינטל מתפנה גם לתקוף באופן ישיר את קוואלקום, שהובילה אותו בסופו של דבר לצורך הזה – כך לפחות לטענתה. הדברים מתייחסים למכירת חטיבת פיתוח המודמים של אינטל לאפל במיליארד דולר, שגרם לחברה בפועל להפסיד מיליארדי דולרים שהושקעו בעסק.

הטענה הישירה של אינטל הועלתה במסגרת פוסט בבלוג שלה, שנכתב בידי סטיבן רודג'רס, סגן נשיא ביצועי ויועץ כללי בחברה. הפוסט הועלה כתגובה לבקשתה של קוואלקום להגיש ערעור, ולהפוך את ההחלטה ממאי השנה בה קבעה השופטת המחוזית לוסי קו כי "שיטות העבודה בתחום הרישוי של קוואלקום חנקו את התחרות בשוקי שבבי המודמים ל-CDMA ו-LTE במשך שנים רבות, והן פגעו במתחרות, ביצרניות OEM ובסופו של דבר גם במשתמשי הקצה".

הערעור של קוואלקום אמור להישמע במהלך ינואר הקרוב, ורודג'רס טוען שיש להשאיר את ההחלטה (ואת העונשים והקנסות שספגה קוואלקום), כפי שהיא מכיוון שהיא נכונה.

"במשך כמעט עשור אינטל נלחמה כדי לבנות עסק רווחי מייצור שבבי מודם. השקענו מיליארדים, שכרנו אלפי אנשים, רכשנו שתי חברות, אבל לא הצלחנו להתגבר על המחסומים כנגד תחרות הוגנת, שנוצרו בידי קוואלקום, ולכן בסופו של דבר נאלצנו לצאת מהשוק בשנה שעברה", הוא כתב.

רק להזכיר: אינטל יצאה מהתחרות על ייצור מעבדים לטלפונים חכמים לאחר שלא הצליחה להתמודד מול ההיצע של קוואלקום, שהייתה מתחרתה העיקרית בשוק הכללי.

אינטל תוקפת את קוואלקום וטוענת: בגללה הפסדנו מיליארדים Reviewed by on . אחרי שחתמה על הסכם פיתוח וייצור של מודמים לדור החמישי עבור מחשבים המבוססים על מעבדיה, אינטל מתפנה גם לתקוף באופן ישיר את קוואלקום, שהובילה אותו בסופו של דבר לצו אחרי שחתמה על הסכם פיתוח וייצור של מודמים לדור החמישי עבור מחשבים המבוססים על מעבדיה, אינטל מתפנה גם לתקוף באופן ישיר את קוואלקום, שהובילה אותו בסופו של דבר לצו Rating: 0

הגיבו