תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » למרות התוצאות החיוורות: HP עקפה את התחזיות – והמשקיעים מרוצים
HP

למרות התוצאות החיוורות: HP עקפה את התחזיות – והמשקיעים מרוצים

מניית החברה רשמה עליות קלות במסחר שלאחר סגירת שערי וול-סטריט, על אף שהיא דיווחה על גידול זעיר בהכנסות ברבעון השלישי וצניחה ברווח הנקי

מאת 27 בנובמבר 2019, 16:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

HP הציגה הן ברבעון האחרון של השנה הכספית והן בשנה כולה תוצאות חיוורות למדי, עם עליות זעומות בהכנסות וצניחה ברווח הנקי בשתי התקופות. עם זאת, החברה עקפה את תחזיות האנליסטים, מה שהשפיע לטובה על ההתייחסות להן בשוק ההון בניו-יורק ומניית החברה רשמה עליות קלות במסחר שלאחר סגירת שערי וול-סטריט.

מהנתונים שהחברה פרסמה אמש (ג') עולה כי במהלך השנה הכספית, ההוצאות של HP גדלו ב-0.49% ל-54.9 מיליארד דולר וההכנסות עלו ב-0.48% ל-58.8 מיליארד. על רקע זה, הרווח התפעולי גדל ב-1.2% ל-3.9 מיליארד, אך הרווח הנקי צנח ב-46.8% ל-3.15 מיליארד. הירידה ברווח הנקי נבעה משילוב של גידול בהוצאות המימון וקיטון בהחזר המס, שצנח ב-73% ל-629 מיליון דולר. יחד עם הוצאות המימון, שני הסעיפים גילחו 2.22 מיליארד דולר מהרווח הנקי.

ברבעון המדווח התוצאות לא היו מזהירות יותר. ההוצאות גדלו ב-0.6% ל-14.5 מיליארד דולר וההכנסות עלו ב-0.3% בלבד ל-15.4 מיליארד. הרווח הנקי צנח בשיעור דומה לזה השנתי – 73% – ועמד על 388 מיליון דולר, והרווח למנייה צלל ב-71% ל-26 סנט. סעיפי הוצאות המימון וחבות המס גילחו מהרווח הנקי הרבעוני כמיליארד דולר.

עוד עולה מהנתונים כי ההוצאות הגולמיות ירדו ב-1.5% ל-12.5 מיליארד דולר, הרווח הגולמי גדל ב-8.4% ל-2.9 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 18.98%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות זינקו ב-17.4% לשני מיליארד דולר בדיוק והרווח ירד ב-5% ל-944 מיליון.

במהלך הרבעון המדובר ידעה HP חילופי מנכ"לים, לאחר שדיון ווייסלר עזב את התפקיד עקב "נסיבות בריאותיות משפחתיות" ואת מקומו תפס אנריקה לורס, שהיה עד אז ראש חטיבת עסקי ההדמיה וההדפסה בחברה. לורס אמר לאחר פרסום התוצאות כי "הצגנו הרבעון שלישי ברציפות שעקף את תחזית האנליסטים בסעיף הרווח למנייה Non-GAAP, עם 60 סנט לעומת צפי אנליסטי של 58 סנט. היה זה רבעון טוב, מה שמוכיח שהאסטרטגיה העסקית שלנו עובדת, ואנחנו נכנסים לשנה הכספית 2020 בבטחה".

למרות התוצאות החיוורות: HP עקפה את התחזיות – והמשקיעים מרוצים Reviewed by on . HP הציגה הן ברבעון האחרון של השנה הכספית והן בשנה כולה תוצאות חיוורות למדי, עם עליות זעומות בהכנסות וצניחה ברווח הנקי בשתי התקופות. עם זאת, החברה עקפה את תחזיות HP הציגה הן ברבעון האחרון של השנה הכספית והן בשנה כולה תוצאות חיוורות למדי, עם עליות זעומות בהכנסות וצניחה ברווח הנקי בשתי התקופות. עם זאת, החברה עקפה את תחזיות Rating: 0

הגיבו