תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אילון מאסק תרם מיליון דולר לשתילת עצים ברחבי העולם
אילון מאסק, מנכ"ל טסלה. איור אילוסטרציה: BigStock

אילון מאסק תרם מיליון דולר לשתילת עצים ברחבי העולם

היזם והמיליארדר תרם מיליון עצים לקמפיין אונליין שהכריז על כוונה לנטיעת 20 מיליון עצים לפני סוף 2020 ● אבל בתקשורת, שלא מתה על מאסק, צצה השאלה מניין הכסף, אחרי שבאחרונה דיווח לבית המשפט שמצבו הכספי לא טוב

מאת 3 בנובמבר 2019, 17:12 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אילון מאסק, היזם והמיליארדר שמכהן כמנכ"ל החברות טסלה, SpaceX ואחרות, תרם מיליון עצים לקמפיין אונליין שהכריז על כוונה לנטיעת 20 מיליון עצים לפני סוף השנה הנוכחית. 

קמפיין TeamTrees# מנוהל בשותפות עם עמותת Arbor Day Foundation. מחיר כל עץ – דולר. "המטרה היא לשתול עצים בכל יבשת שלא נקראת אנטארקטיקה", הבהירו היזמים, והתכוונו לכך שמלבד האזור הקפוא בקוטב הצפוני, כל העולם זקוק לעצים שילבלבו בו. הצורך המסוים קיבל באחרונה משנה חשיבות אחרי השריפות הקשות באמזונס שבברזיל, כתוצאה מבירוא יערות לצרכים מסחריים שמאחוריהם עומדת בעיקר תעשיית הבשר – והתובנות העולמיות כי בלעדי "ריאות ירוקות" נרחבות מצב כדור הארץ יהיה בכי רע.

מאסק בן ה-48 הרים את התרומה הנדיב לקמפיין TeamTrees# והוביל בבטחה את טבלת התורמים, אבל אירתע מזלו, ושפר מזל היערות והפלנטה, שבאותו היום עצמו, גבר עליו היזם הגרמני-קנדי טוביאס לוטקה ב-דולר אחד, והתחייב לנטיעת 1,000,001 עצים.

נכון להיום (א'), הכריז הצוות היוזם את הפרויקט האקולוגי על הישג מרשים בדמות 12 מיליון עצים שכבר נתרמו. בין התורמים המפורסמים מככבים גם ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר – שבה מתפרסמים העדכונים האחרונים אודות המיזם – שתרם 150 אלף עצים, וכן מנכ"לית יוטיוב, סוזן וויציצקי, שהצטרפה גם היא והוסיפה 200 אלף דולרים לצורך הגשמת המטרה הנעלה.

מאחורי הפצת הקמפיין והמאמצים להצלחתו עומד גם היוטיובר בן ה-21 ג'ימי דונלדסון, הידוע יותר בשם MrBeast. היוטיובר – שאחריו עוקבים 25.5 מיליון גולשים ביוטיוב, שמוכר גם למעריציו כמזרים בולט בטוויץ', ושלמען האמת די קשה להגדיר את תחום עיסוקו – התגייס לפרסום הקמפיין ואף תרם לו 100 אלף עצים בעצמו. ביום ב' האחרון ראה מאסק ציוץ של MrBeast אודות יוזמת TeamTrees#, והגיב. מאסק כתב: "נשמע מגניב. היכן נטועים העצים ואיזה סוג עצים?", לאחר שהוסבר לו על המשימה של הקמפיין, התחייב מאסק מיד לתרום מיליון עצים לפרויקט הסביבתי.

בנוסף, במפגן תמיכה, הוא שינה את הכינוי שלו בטוויטר ל'טרילון' – הלחם של המילים 'עץ' ו'אילון' – והחליף את תמונת הפרופיל שלו לתצלום של יער, אם כי חזר בינתיים לשם ולתמונת היותר מוכרים. בציוץ נוסף בנושא שהעלה מאסק הוא ציין שהוא עושה את זה "בעבור Treebeard" – דמות המכונה זקן עץ של עץ מדבר מספרי "שר הטבעות".

אבל כמו תמיד עם מאסק – הוא מסתבך. התרומה הנדיבה לא התקבלה רק בחיוב, מעצם היותו של מאסק אדם שנוי במחלוקת – על אף שהוא אחד היזמים הטכנולוגיים הפוריים והמדהימים החיים ופעילים כיום. המגזין The Verge דאג לציין כי התרומה תמוהה בהתחשב בדיווחים של מאסק על מצבו הפיננסי.

לפי הדיווח, בהגשה לבית המשפט שנערכה לאחרונה, אמר מאסק לעורכי דין בתביעה נגדו כי למרות החזקות המניות המאסיביות שלו בטסלה וב-SpaceX, הוא "לא נזיל מבחינה כלכלית (financially illiquid)". הדברים מתבססים על דיווח של הלוס אנג'לס טיימס, ולדברי המגזין משמעות האמירה היא שמאסק מגלגל את הפשרה או הקנסות שיקבעו לו בתיק אל המבטח שלו, American International Group. לפיכך קובעים ב-The Verge כי "זה גם אומר שמפתיע שיש למאסק מזומנים בכדי לעזור ל-MrBeast לשתול את כל העצים הללו לצדקה".

אילון מאסק תרם מיליון דולר לשתילת עצים ברחבי העולם Reviewed by on . אילון מאסק, היזם והמיליארדר שמכהן כמנכ"ל החברות טסלה, SpaceX ואחרות, תרם מיליון עצים לקמפיין אונליין שהכריז על כוונה לנטיעת 20 מיליון עצים לפני סוף השנה הנוכחית אילון מאסק, היזם והמיליארדר שמכהן כמנכ"ל החברות טסלה, SpaceX ואחרות, תרם מיליון עצים לקמפיין אונליין שהכריז על כוונה לנטיעת 20 מיליון עצים לפני סוף השנה הנוכחית Rating: 0

הגיבו