תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » סיבה לדאגה לאי-ביי? קיפאון בהכנסות, צניחה ברווח הנקי
אי-ביי. צילום אילוסטרציה: Pixinoo, BigStock

סיבה לדאגה לאי-ביי? קיפאון בהכנסות, צניחה ברווח הנקי

החברה סיימה את הרבעון עם צניחה של 57% ברווח הנקי ושל 50% ברווח למנייה ● עם זאת, ההכנסות עקפו במעט את תחזיות האנליסטים

מאת 24 באוקטובר 2019, 14:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ענקית האי קומרס אי-ביי סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם תוצאות חיוורות, שאמנם היו בהתאם לתחזיות של החברה, אבל ודאי מדאיגות את ההנהלה שלה. הדו"חות הכספיים שהחברה פרסמה אמש (ד') מראים כי ההכנסות שלה כמעט שלא השתנו ברבעון האחרון והרווח הנקי רשם ירידה חדה.

צלילה אל המספרים מראה כי הכנסות החברה הרבעוניות עמדו על 2.65 מיליארד דולר – נתון שגבוה במקצת מתחזית האנליסטים, שצפו שהן יעמדו על 2.64 מיליארד. ההוצאות, לעומת זאת, גדלו ב-1.15% ל-2.12 מיליארד. כתוצאה מכך, וממעבר להוצאות בסעיף המימוני, הרווח הנקי של אי-ביי צנח ב-57% ל-310 מיליון דולר והרווח למנייה – בכ-50% ל-37 סנט. חבות המס הרבעונית צללה ב-65% ועמדה על 80 מיליון דולר.

הדו"חות מראים בנוסף שההוצאות הגולמיות רשמו עלייה של 3.1% ל-627 מיליון דולר, הרווח הגולמי פחת בקרוב ל-1% לכשני מיליארד והרווח הגולמי השולי הסתכם ב-76.33%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות גדלו ב-0.34% ל-1.5 מיליארד דולר והרווח פחת ב-4.3% ל-532 מיליון.

לצד נתוני הרבעון פרסמה אי-ביי את הדו"חות לתשעת החודשים הראשונים של 2019. ההוצאות שלה קטנו בתקופה זו ב-1% ל-6.3 מיליארד דולר, ההכנסות עלו ב-1.5% לשמונה מיליארד, הרווח התפעולי גדל ב-10.45% ל-1.7 מיליארד והרווח הנקי צנח ב-30.5% ל-1.2 מיליארד.

סקוט שנקל, המנכ"ל הזמני של אי-ביי, אמר בעקבות פרסום התוצאות כי "הביצועים שלנו היו בתאם לתחזיות. במהלך הרבעון שמרנו על רמת ההכנסות ממכירת מודעות. אנחנו גם מקדמים עריכת סקר על מנת לבחון דרכים כדי לשפר את הרווחיות ומגבירים את ההשקעות שלנו בתהליכים לטובת הלקוח".

סיבה לדאגה לאי-ביי? קיפאון בהכנסות, צניחה ברווח הנקי Reviewed by on . ענקית האי קומרס אי-ביי סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם תוצאות חיוורות, שאמנם היו בהתאם לתחזיות של החברה, אבל ודאי מדאיגות את ההנהלה שלה. הדו"חות הכספיים שהחבר ענקית האי קומרס אי-ביי סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם תוצאות חיוורות, שאמנם היו בהתאם לתחזיות של החברה, אבל ודאי מדאיגות את ההנהלה שלה. הדו"חות הכספיים שהחבר Rating: 0

הגיבו