תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » מהי הסיסמה שהעמידה את הבריטים בסיכון הגבוה ביותר למתקפות סייבר?
יותר מ-600 מתקפות סייבר בשנה החולפת. בריטניה. אילוסטרציה: BigStock

מהי הסיסמה שהעמידה את הבריטים בסיכון הגבוה ביותר למתקפות סייבר?

שתי סיסמאות איפשרו לפרוץ את החשבונות האישיים של יותר מחצי מיליון בריטים במהלך השנה האחרונה - מהן? ולמה הבריטים חוששים מהאפליקציות של אובר ואינסטגרם?

מאת 23 באוקטובר 2019, 11:01 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אם סיסמת המחשב שלכם-ן היא 'ליברפול' או 'סופרמן' ואתם-ן בריטים, הרי שאתם-ן נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לפריצה של המחשב, כך לפי מטה התקשורת הממשלתית הבריטי, ה-GCHQ – סוכנות ביון בריטית האחראית לספק מודיעין ואבטחת מידע לממשלה ולצבא – באמצעות מודיעין אותות (סיגינט).

שתי הסיסמאות הללו יחד, איפשרו לפרוץ את החשבונות האישיים של יותר מחצי מיליון(!) בריטים בשנה האחרונה. לעתים קרובות, ההאקרים מכרו או חלקו ביניהם את הסיסמאות, שבאמצעותן הם פרצו.

באופן מדאיג, השימוש בסיסמאות '123456' ו'סיסמה', עדיין ממשיך להיות נפוץ, על פי הסקירה השנתית של הגנת הסייבר שנערכה על ידי המחלקה לפניות הציבור של GCHQ.

על פי הדו"ח השנתי ל-2019 של NCSC, המרכז הלאומי לאבטחת סייבר בבריטניה, שהוא חלק מה-GCHQ, הרי שבעוד שרוב הבריטים מצפים להיות קורבן לפשעי הסייבר, רק שליש מהם אמרו כי הם יודעים להגן על עצמם.

יותר מ-600 מתקפות סייבר בשנה החולפת נגד בריטניה 

סיארן מרטין, מנכ"ל NCSC, אמר כי המחלקה בראשותו הגנה על בריטניה מפני יותר מ-600 מתקפות סייבר בשנה החולפת, רבות מהן הגיעו ממדינות עוינות. כך, המספר הכולל של מתקפות שטופלו על ידם עומד על כמעט 1,800 – מאז הקמת המרכז בשנת 2016.

בדו"ח נאמר כי תוצאות סקר הסייבר הראשון שנערך בבריטניה אי פעם חשפו כי בקרב מרבית האנשים החשש מאובדן כספים כתוצאה מפשע הסייבר לא היה הדאגה הגדולה ביותר שלהם, אלא גם סוג ההתקפה המקוונת שממנה הם צפויים לסבול.

שליש מהציבור הבריטי אמר כי יש לו גם חששות משמעותיים מהאקרים שיצליחו להשיג גישה לתמונות, או למידע אישי אחר. לכן, הנסקרים הביעו חשש משימוש באפליקציות מסוימות, דוגמת אובר ואינסטגרם, שעלולות, לדעתם להשיג מידע אישי זה בלא ידיעתם.

מהי הסיסמה שהעמידה את הבריטים בסיכון הגבוה ביותר למתקפות סייבר? Reviewed by on . אם סיסמת המחשב שלכם-ן היא 'ליברפול' או 'סופרמן' ואתם-ן בריטים, הרי שאתם-ן נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לפריצה של המחשב, כך לפי מטה התקשורת הממשלתית הבריטי, ה-GCHQ אם סיסמת המחשב שלכם-ן היא 'ליברפול' או 'סופרמן' ואתם-ן בריטים, הרי שאתם-ן נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לפריצה של המחשב, כך לפי מטה התקשורת הממשלתית הבריטי, ה-GCHQ Rating: 0

תגובות (2)

 • Avatar

  דודי

  יש פתרונות adaptive 2FA עם יכולות intelligence מובנים . נהול סיסמאות הולך ונעלם

 • Avatar

  משה

  שכחתם להוסיף מין נקבה לבריטים-ות, נמצאים-ות.

  רואים שמי שכתב את זה הוא פריבילג ומיזוגן-נית

הגיבו