תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » למרות ההערכות הפסימיות: רבעון של עליות לנטפליקס
האם המגמה החיובית עומדת להתהפך? בנטפליקס חוששים שכן. צילום אילוסטרציה: BigStock

למרות ההערכות הפסימיות: רבעון של עליות לנטפליקס

האנליסטים חזו שהתחרות מצד אמזון, אפל, דיסני ושאר המתחרות תפגע בחברה כבר עכשיו, אולם הם התבדו: היא רשמה עליות ניכרות במספר המנויים, בהכנסות וברווחיות ● עם זאת, לא כדאי לאפסן אותן: בנטפליקס נערכים לתוצאות טובות פחות ברבעון הנוכחי

מאת 17 באוקטובר 2019, 14:48 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הערכות רווחות בקרב האנליסטים חזו שנטפליקס תיפגע כבר עכשיו מהתחרות מול שירותי טלוויזיה בסטרימינג אחרים, כמו אמזון, אפל ודיסני, אלא שהחברה הפתיעה את השוק והציגה עליות ברבעון השלישי – כך עולה מהתוצאות העסקיות שלה, שפורסמו אמש (ד'). אם חושבים על זה, התוצאות לא ממש מפתיעות, לנוכח התוכן הפופולרי, והסרטים ובעיקר הסדרות שמשחררת החברה, שמושכים את הקהל.

נטפליקס נסקה במהלך הרבעון – הן במספר המנויים (גם אם הגידול היה נמוך מאלה שנרשמו ברבעונים הקודמים), הן בהכנסות והן ברווחיות, אלא שהאנליסטים חוזים שהתחרות, שכאמור לא השפיעה עליה לרעה ברבעון המדווח, תעשה זאת בעתיד הקרוב. בחברה מצטרפים להערכות אלה, וצופים כי ברבעון הנוכחי היא תעבור לירידות.

מצבת המנויים של נטפליקס צמחה ברבעון השלישי בכ-21% ל-158.33 מיליון בתי אב. הנתון בולט במיוחד בצפון אמריקה: בארצות הברית ובקנדה, יותר מ-60% מבתי האב מחוברים לשירותי החברה. נטפליקס משקיעה משאבים רבים בפיתוח תוכן בשפות זרות, בעיקר בספרדית לדרום אמריקה, אך גם בשידורים להודו ולסין.

הנתונים הכספיים מראים שהרווח הנקי של החברה זינק ברבעון ב-65% ל-665 מיליון והרווח הנקי דולר והרווח למנייה – ב-65.17% ל-1.47 דולר. העלייה נרשמה על רקע גידול ניכר יותר בהכנסות מאשר בהוצאות: האחרונות עלו ב-24.4% ל-4.27 מיליארד דולר והראשונות – ב-31.1% ל-5.25 מיליארד. גם הרווח התפעולי רשם עלייה נאה: הוא צמח ב-18.7% ל-980 מיליון דולר.

ספנסר ניומן, מנהל הכספים הראשי של נטפליקס, הביע שביעות רצון מהתוצאות ואמר כי "אנחנו מציגים רבעון חזק – לא רק עם גידול גבוה מהצפוי במספר המינויים, אלא גם עם עלייה בנתונים הכספיים".

למרות ההערכות הפסימיות: רבעון של עליות לנטפליקס Reviewed by on . הערכות רווחות בקרב האנליסטים חזו שנטפליקס תיפגע כבר עכשיו מהתחרות מול שירותי טלוויזיה בסטרימינג אחרים, כמו אמזון, אפל ודיסני, אלא שהחברה הפתיעה את השוק והציגה ע הערכות רווחות בקרב האנליסטים חזו שנטפליקס תיפגע כבר עכשיו מהתחרות מול שירותי טלוויזיה בסטרימינג אחרים, כמו אמזון, אפל ודיסני, אלא שהחברה הפתיעה את השוק והציגה ע Rating: 0

הגיבו