תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » גוגל מנסה תכונה שתחסוך זיכרון בכרום
כרום

גוגל מנסה תכונה שתחסוך זיכרון בכרום

התכונה כלולה בגרסה הראשונה של המהדורה החדשה של כרום - מספר 79 ● כיצד היא פועלת ומה היא עושה?

מאת 16 באוקטובר 2019, 16:42 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כרום, הדפדפן הפופולרי ביותר בשוק, ידוע לשמצה בגרסה שלו המיועדת למחשבי שולחן העבודה, בגלל צריכת הזיכרון הגבוהה. הסיבה היא שגם כרטיסיות של אתרים הפועלים ברקע צורכות זיכרון רב כדי להישאר מעודכנות.

תכונה חדשה שבודקת גוגל במהדורת הפיתוח הראשונית של גרסה 79 של כרום היא אפשרות להקפיא כרטיסיות כשהן אינן אלה שנמצאות בחזית, במטרה לחסוך זיכרון מערכת. מדובר בעוד מנגנון שגוגל מנסה במטרה להקטין במידה משמעותית את חתימת הזיכרון של הדפדפן, לאחר שהציגה לפני מספר שנים מנגנון השהיה שנכנס לתוקף ברגע שהזיכרון הפעיל של מערכת ההפעלה ירד אל מתחת לסף מסוים.

המנגנון החדש יפעל באופן דומה, אבל ירחיב את יריעת האפשרויות ויעניק למשתמשים שליטה גדולה יותר על הדרך שבה הכרטיסיות ברקע יצרכו זיכרון. כניסה לכאן במהדורה המתאימה של הדפדפן תציג תפריט שבו נכללות כמה אפשרויות "הקפאה", כולל הגדרת ברירת מחדל לא להשתמש בתכונה הזו, וכולל אפשרות להגדיר שלאחר חמש דקות שבהן לא ייעשה שימוש בכרטיסייה היא תוקפא. כמו כן, ניתן להקפיא כרטיסיות עד שלוחצים עליהן בפועל.

בכל מקרה, מדובר במהדורת ניסיון בלבד, ולא בטוח שהתכונה הזו תמומש.

גוגל מנסה תכונה שתחסוך זיכרון בכרום Reviewed by on . כרום, הדפדפן הפופולרי ביותר בשוק, ידוע לשמצה בגרסה שלו המיועדת למחשבי שולחן העבודה, בגלל צריכת הזיכרון הגבוהה. הסיבה היא שגם כרטיסיות של אתרים הפועלים ברקע צורכ כרום, הדפדפן הפופולרי ביותר בשוק, ידוע לשמצה בגרסה שלו המיועדת למחשבי שולחן העבודה, בגלל צריכת הזיכרון הגבוהה. הסיבה היא שגם כרטיסיות של אתרים הפועלים ברקע צורכ Rating: 0

הגיבו