תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » גרמניה אומרת לא לחסימת וואווי מהשתתפות בפריסת דור 5 בשטחה
וואווי

גרמניה אומרת לא לחסימת וואווי מהשתתפות בפריסת דור 5 בשטחה

גרמניה הודיעה כי לא תחסום שום ספק או חברה מהשתתפות בפריסת רשתות דור 5 במדינה ● תפרסם בימים הקרובים קווים מנחים מפורטים של דרישות האבטחה של הממשלה ● הביקורות טוענות כי החשש מעימות עם סין גרם לבכירי הממשלה לא להדיר את וואווי

מאת 16 באוקטובר 2019, 13:03 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גרמניה החליטה לא להיענות ללחץ האמריקני לחסום את ענקית הטכנולוגיה וואווי מהשתתפות בפריסת רשתות דור 5 בשטחה – וציינה כי לא תחסום שום ספק מפריסת רשתות הדור הבא על בסיס החלטה מראש.

"הגישה שלנו היא כזאת: איננו מחליטים מראש על חסימה של ספק כלשהו או חברה כלשהי", אמר דובר של הממשלה במפגש עיתונאים שהתקיים אתמול בברלין.

סוכנות הרשת הפדרלית של גרמניה אמורה לפרסם בימים הקרובים קווים מנחים מפורטים בנושאי דרישות האבטחה של הממשלה בנוגע לרשתות דור 5.

מאחר שרשתות דור 5 מציעות מהירויות גבוהות לצד תמיכה בהרבה יותר מכשירים על ידי תא סלולרי אחד, הן נתפסות כגורם מאפשר לטכנולוגיות עתידיות רבות – החל ממכוניות חכמות ואוטונומית ועד ניתוחים מרחוק בזמן אמת. מנגד – יכולות קישוריות מוגברות התומכות בפעילויות קריטיות טומנות בחובן גם סיכוני אבטחה גדולים על פני שטחי תקיפה מורחבים, כך שהאבטחה של הרשתות האלה הופכת להיות כעת גם לדאגה גיאופוליטית.

לדברי הידיעות, הקנצלרית אנגלה מרקל עצמה התערבה בדרישות האבטחה של הממשלה, והסירה פיסקה שעשויה הייתה לחסום את וואווי מגישה לשוק הגרמני – כדי להימנע מסכסוך עם סין.

בעבר הצהירה גרמניה כי תחייב את תקני האבטחה הגבוהים ביותר כדי לפקח על רשתות הדור הבא, וציינה גם כי יש לרכוש מערכות רק מ"ספקים אמינים". נראה שכעת גברו שיקולים כלכליים על ההבטחות האלה, וההחלטה גוררת ביקורות קשות בגרמניהף בייחוד לאור פרסום מסמך הערכת סיכונים כלל אירופית שמציבות שחקניות דור 5 לא אירופיות, ברמיזה לוואווי.

גרמניה אומרת לא לחסימת וואווי מהשתתפות בפריסת דור 5 בשטחה Reviewed by on . גרמניה החליטה לא להיענות ללחץ האמריקני לחסום את ענקית הטכנולוגיה וואווי מהשתתפות בפריסת רשתות דור 5 בשטחה – וציינה כי לא תחסום שום ספק מפריסת רשתות הדור הבא על גרמניה החליטה לא להיענות ללחץ האמריקני לחסום את ענקית הטכנולוגיה וואווי מהשתתפות בפריסת רשתות דור 5 בשטחה – וציינה כי לא תחסום שום ספק מפריסת רשתות הדור הבא על Rating: 0

הגיבו