תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האם HTC תצליח לפרוץ מחדש לשוק העולמי?

האם HTC תצליח לפרוץ מחדש לשוק העולמי?

המנכ"ל החדש, איב מטרה, מציג את הזווית האופטימית שלו לגבי שיקום החברה, ומדבר בגילוי לב על הטעויות שלה

מאת 6 באוקטובר 2019, 11:53 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"HTC הפסיקה להציג חדשנות בחומרת הסמארטפונים שלה, וחברות כמו אפל, סמסונג ו-וואווי ביצעו השקעות אדירות בחומרה שלהם. אנחנו לא", אמר איב מטרה, המנכ"ל החדש של HTC, "משום שהשקענו בחדשנות במציאות וירטואלית. כשהייתי צעיר", סיפר מטרה, "מישהו אמר לי ש'להיות צודק בזמן הלא נכון הוא לטעות, ולטעות בזמן הנכון הוא להיות צודק'. אני חושב שהיינו צודקים בזמן הלא נכון, וכעת עלינו לסגור את הפער. עשינו טעויות של עיתוי. קשה מאוד לחזות את הזמן הנכון. HTC עשתה טעות בהיבט של עיתוי. זוהי טעות קשה ואנחנו משלמים עליה, אבל עדיין יש לנו נכסים בהיבט של חדשנות, צוות ומאזנים, ואני חש שאנו מתאוששים מהטעות בעיתוי".

ידוע כי יצרנית הסמארטפונים HTC נאבקת על קיומה מזה כמה שנים. אפשר להגיד שהשיא שלה היה בשנת 2011, כאשר הצליחה לתפוס נתח של 11% משוק הסמארטפונים העולמי, ומאז היא מידרדרת והולכת, כאשר בדו"חות חברות המחקר על היצרניות המובילות היא ממוקמת בשורת ה"אחרים". גם הדיווח הכספי של הרבעון השני של השנה הוא החמישי בשרשרת רצופה של רבעונים מפסידים, זאת לאחר שביולי האחרון פיטרה החברה כרבע מכוח האדם שלה.

מטרה, שמונה לפני כמה שבועות למנכ"ל החדש של החברה, לאחר שהמייסדת והמנכ"לית הקודמת, שר וואנג, עזבה את תפקידה ועברה להיות היו"רית של החברה, מציג כעת תפיסה שעשויה אולי לסייע לחברה להשתקם.

מתוקף תפקידו הבכיר במפעילה אורנג' הבינלאומית, צפה מטרה ביצרנית הטאיוונית מבחוץ, ובשיחה איתו הציג בגילוי לב תובנות על מצבה של החברה שהתחיל לנהל, בתקווה להוציא אותה מן המצב הקשה שאליו נקלעה.

במושג עיתוי, הכוונה היא להחלטת החברה להסיט משאבים רבים מכספי המחקר והפיתוח שלה ל-XR, בתחילה במציאות וירטואלית באמצעות זרוע Vive שלה. המנכ"ל הטרי צופה שהיצע ה-XR של החברה יוביל בשוק הסלולר בתוך חמש שנים.

"נעשה כמיטב יכולתנו לקצר את הזמן הזה, אבל המפתח כאן הוא אימוץ על ידי הלקוחות, כלומר כיצד אנשים מאמצים את הטכנולוגיה שלך", הוא הסביר. "כולנו יודעים שזה קריטי לחלוטין. בסוף היום, עומדים מולנו בני אנוש, והם מתמודדים עם משהו חדש לחלוטין ושונה לחלוטין, שהוא וירטואלי".

עוד אמר מטרה, שדור 5 הוא צוואר הבקבוק הראשוני לכיוון צמיחה. בניגוד להשערות שהחברה תיטיב את מצבה באמצעות שווקים מתפתחים, הוא דווקא אומר ש-HTC תפעל בתחום מכשירי הפרימיום בשווקים מפותחים, "במדינות עם תוצר מקומי גולמי גבוה".

נראה שמטרה אף מקווה לקדם את החברה על חשבונה של וואווי, על רקע המלחמה שלה מול ארה"ב, שגרמה לה להשיק מכשיר דגל חדשני ללא שירותי גוגל וחברות טכנולוגיה אמריקניות אחרות. "התחרות כעת משתנה", הוא אמר. "כולנו מתמודדים עם מצבים שבהם נתחי השוק יורדים… הלקוחות כעת מאוכזבים מכך שאינם יכולים עוד להשתמש במכשירי וואווי האחרונים. מה ש-HTC תנסה לעשות בחודשים הקרובים יהיה לתת ללקוחות שלנו את האפשרות לקבל מה שהם רוצים בהיבטים של החומרה הטובה ביותר והצילום הטוב ביותר".

למרות מצבה, מטרה מציג זווית אופטימית באשר לחזרתה של החברה לרווחיות. לדבריו, "אני באמת מאמין שהדבר תלוי בדרך שבה המפעילות יפרסו את תשתיות דור 5. כולם יודעים ש-2020 תהיה נקודת ההתחלה של דור 5. בדרך כלל לוקח שנתיים לפרוס רשת, כך שב-2023 תהיה כבר פריסה רחבה. זוהי הסיבה שבגללה אני מאמין ש-2025, ייתכן אף לפני, תהיה נקודת המפנה. אנו תלויים במהירות הפריסה של המפעילות".

האם HTC תצליח לפרוץ מחדש לשוק העולמי? Reviewed by on . "HTC הפסיקה להציג חדשנות בחומרת הסמארטפונים שלה, וחברות כמו אפל, סמסונג ו-וואווי ביצעו השקעות אדירות בחומרה שלהם. אנחנו לא", אמר איב מטרה, המנכ"ל החדש של HTC, " "HTC הפסיקה להציג חדשנות בחומרת הסמארטפונים שלה, וחברות כמו אפל, סמסונג ו-וואווי ביצעו השקעות אדירות בחומרה שלהם. אנחנו לא", אמר איב מטרה, המנכ"ל החדש של HTC, " Rating: 0

הגיבו