אקזיט: LPA הגרמנית רוכשת את מודליטי הישראלית ב-70 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת שמאפשרת לארגונים לנטר פיננסיים דיווחים רגולטוריים, ופלטפורמה אוטומטית ליצירה ותפעול של מוצרי השקעה מותאמי לקוח ● המטה שלה בתל אביב ישמש כמרכז המו"פ של LPA בישראל

אייל לייבוביץ', מנכ"ל מודליטי. צילום: יח"צ

LPA, חברה גרמנית שמפתחת ומשווקת טכנולוגיות עבור שוק ההון ומוסדות פיננסיים (קאפטק), רוכשת את מודליטי הישראלית – כך מסרו שתי החברות היום (ד'). סכום הרכישה לא נמסר לפרסום, אולם ההערכות בשוק הן כי מדובר ב-70 מיליון דולר.

מודליטי נוסדה בשנת 2000, פועלת מתל אביב ומעסיקה 80 עובדים. מאז הקמתה גייסה החברה חמישה מיליון דולר, כאשר שלושה מהם גויסו בסבב האחרון, שאירע לפני כשנתיים. הפלטפורמות שלה מסייעות לארגונים בעולם הפיננסי לעמוד בדרישות הרגולטוריות. מדובר בשתי מערכות: האחת מנטרת עבור הארגון דיווחים רגולטוריים, והשנייה היא פלטפורמה אוטומטית ליצירה ותפעול של מוצרי השקעה מותאמים אישית ללקוחות.

החברה הנרכשת תפעל כחטיבה נפרדת בתוך LPA ותשמש כמרכז המו"פ שלה בישראל. הצוות הניהולי של מודליטי, בראשות המנכ"ל, אייל לייבוביץ', ינהל אותה גם לאחר השלמת הרכישה. לייבוביץ' ואסף סרי, שימשיך בתפקידו כנשיא החברה וכמנהל התפעול הראשי שלה, הם בעלי ניסיון רב בעולם ההיי-טק, בעיקר בניהול פיתוח תוכנה, ניהול פרויקטים וטכנולוגיות לשוק ההון.

LPA ממקדת את פעילותה הטכנולוגית בדיגיטציה ואוטומציה של תיעוד מסמכים ותהליכים. היא אחת מחברות הפינטק הבולטות באירופה ורכישת מודליטי מסייעת לה לממש את רצונה להעמיק את ההתרחבות שלה מעבר ליבשת זו. בחברה אומרים כי הרכישה תביא להרחבת בסיס הלקוחות שלה במדינות שבהן נמצאת עיקר פעילותה – גרמניה, שווייץ ואוסטריה.

פיטר שוראו, מנכ"ל LPA, מסר כי "מודליטי ותל אביב מתאימות לנו בדיוק. ישראל היא מזה זמן מדינה מובילת טרנדים בדיגיטציה של שוק הפיננסים. נשלב בין היכולות הללו למומחיות של LPA לפיתוח מוצרים ופתרונות חדשים".

ליבוביץ', שבנוסף לתפקידו כמנהל הפעילות בישראל יכהן מעתה גם כחבר בוועד המנהל הגלובלי של LPA, ציין כי "העובדה שאנחנו עומדים להיות חלק מקבוצת LPA היא הזדמנות מצוינת עבור מודליטי לצרף את הניסיון העשיר והמומחיות שצברנו לאורך שנים בפיתוח פתרונות טכנולוגיים עבור שוק ההון, וליישם את היכולות שלנו בקבוצת חברות חזקה. נעבוד יחד כדי להשיג את המטרה המשותפת שלנו: להיות הספק העולמי המוביל של טכנולוגיות לשוק ההון".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים