תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אישום: פגע ב-45 נערות באמצעות אינסטגרם ו-ווטסאפ
צילום אילוסטרציה: BigStock

אישום: פגע ב-45 נערות באמצעות אינסטגרם ו-ווטסאפ

תושב עמנואל מואשם כי התכתב אתן באפליקציות אלה, ביקש מהן לשלוח לו תמונות עירום שלהן ולבצע בעצמן מעשים מגונים, ובמקרה אחד ניסה לבצע באחת הנערות אקט מיני חרף התנגדותה ● הסנגורים: המקרה נופח מעבר לכל פרופורציה

מאת 11 באוגוסט 2019, 15:03 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (א') כתב אישום נגד אוריה עסיס, תושב עמנואל בן 26, שמואשם שביצע שורה ארוכה של עבירות מין ב-45 קטינות ובכמה בגירות – באמצעות האינטרנט, אינסטגרם ו-ווטסאפ.

את כתב האישום הגישו עורכי הדין סתיו גרוסמן-גלמן ועמוס איתן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה. עסיס מואשם בכמה עבירות: אינוס קטינה שטרם מלאו לה 16 שנים בהסכמה שהושגה במרמה לגבי מהות המעשה; מעשה סדום בקטינה שטרם מלאו לה 16 שנים בהסכמה שהושגה במרמה; שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה; החזקת חומר תועבה ובו דמותו של קטין; השמדת ראיות; סחיטה באיומים שהובילה לכדי מעשה; שיבוש מהלכי משפט; ועבירות נוספות.

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2015-2019, ועד למעצרו לפני כחודש, עסיס פנה לקטינות רבות באינסטגרם או ב-ווטסאפ, תוך שימוש בזהויות בדויות רבות. לעתים הוא הציג את עצמו כנערה הנמשכת לנשים, לעתים כמאמן שחייה, ובמקרים אחרים כאדם אמיד או כמורה למיניות. בהתאמה, הוא השתמש בשמות בדויים רבים, הן של גברים והן של נשים, וכן בתמונות הנחזות להיות תמונות של הדמויות שאליהן התחזה. במהלך ההתכתבויות הללו, טוענת התביעה, עסיס ניהל שיח בעל תוכן מיני עם הקטינות, במטרה לבצע בהן עבירות מין. הוא ביקש במהלך ההתכתבות כי הקטינות תשלחנה לו תמונות עירום מלא או חלקי שלהן, ובתשעה מקרים גרם לכך שהן יבצעו בעצמן מעשי אינוס ומעשי סדום. במספר מקרים אף יצא הנאשם מהמרחב הווירטואלי ונפגש עם כמה מהקטינות פנים אל פנים.

בחלק מהמקרים, לפי כתב האישום, עלה בידו של עסיס להיפגש פיזית עם הקטינות ולבצע בהן עבירות מין. באחד המקרים הוא שכנע את אחת הנערות, שאותה פגש, שעליה לבדוק אם עדיין שמרה על בתוליה. במסגרת זו, עסיס "בדק" אם היא בתולה וביצע בה מעשה אינוס בהסכמה שהושגה במרמה. במקרה אחר הוא נפגש עם אחת הנערות בקניון במרכז הארץ, נכנס עמה לתא השירותים וניסה לבצע בה אקט מיני חרף התנגדותה. עוד מציינת התביעה כי בכמה מקרים הוא אף סחט את הנערות במטרה לקבל מהן תמונות נוספות, לאחר שאלה סירבו להמשיך את ההתכתבות עמו.

הנאשם טען שהוא חולה סכיזופרניה

הפרשה נחשפה בעקבות פניות שהתקבלו במוקד 105, המיועד לטיפול בדיווחים על פגיעות כלפי קטינים ברשת, ונחקרה על ידי יחידת החקירות של יחידה 105 בלהב 433 שבמשטרת ישראל, תוך ליווי של מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

בד בבד עם הגשת כתב האישום ביקשה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לעצור את עסיס עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בפרקליטות ציינו את ההיקף העצום של הקטינות שנפגעו ממעשיו של עסיס והוסיפו כי הוא ביקש להתחזות כחולה סכיזופרניה, על מנת לחמוק מהליכים המשפטיים נגדו. בסופו של דבר התקבלה חוות דעת שלפיה הוא התחזה בכזב. בשל מעשים אלה, בפרקליטות ייחסו לו גם עבירה של שיבוש מהלכי משפט.

עורכי דינו של עסיס מסרו בתגובה לכאן חדשות כי הפרשה נופחה מעבר לכל פרופורציה, וכי הם יתמודדו עם הטענות בבית המשפט.

אישום: פגע ב-45 נערות באמצעות אינסטגרם ו-ווטסאפ Reviewed by on . לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (א') כתב אישום נגד אוריה עסיס, תושב עמנואל בן 26, שמואשם שביצע שורה ארוכה של עבירות מין ב-45 קטינות ובכמה בגירות - באמצעות לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (א') כתב אישום נגד אוריה עסיס, תושב עמנואל בן 26, שמואשם שביצע שורה ארוכה של עבירות מין ב-45 קטינות ובכמה בגירות - באמצעות Rating: 0

הגיבו