תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » ג'ף בזוס מכר מניות אמזון בכ-2.8 מיליארד דולר בשבוע האחרון
אינו מעל החוק. ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. צילום: סטיב ג'ורבטסון, מתוך ויקיפדיה

ג'ף בזוס מכר מניות אמזון בכ-2.8 מיליארד דולר בשבוע האחרון

בתחילה מכר מנכ"ל ענקית הקמעונאות אונליין, והאיש העשיר בעולם, מניות בשווי של 1.8 מיליארד דולר ואז, בימים ה' ו-ו', מכר עוד מניות בשווי 990 מיליון דולר, כך העידו מסמכי SEC אחרונים שהגיש

מאת 6 באוגוסט 2019, 11:24 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, מכר 531,000 ממניות החברה בימים ה' ו-ו' האחרונים, בשווי המוערך בכמיליארד דולר, כך על פי מסמכים שהוגשו ביום ב' ל-SEC, הוועדה האמריקנית לניירות ערך ולבורסות. עוד קודם לכן במהלך השבוע שעבר מכר בזוס מלאי מניות גדול יותר, בשווי של 1.8 מיליארד דולר, מה שהביא את המכירות שנמשכו לאורך 5 ימים לכאלו המסתכמות ב-2.8 מיליארד דולר, כך לפי הדיווח לרשויות מהשבוע שעבר. לאחר מיסים, יגזור בזוס קופון בשווי 750 מיליון דולר במזומן כתוצאה מהמכירות.

מדובר במכירת ניירות ערך בהיקף מצטבר, מהגדולות שתועדו עד היום. בשנת 2017 מכרה ההנהלה מניות של אמזון בכ-2 מיליארד דולר, אך עשתה זאת במספר עסקאות בחודשים מאי ונובמבר של אותה שנה.

אמזון. צילום: BigStock

אמזון. צילום: BigStock

דובר אמזון סירב להתייחס למכירות אולם הערכות התקשורת בקשר לכוונת בזוס מבוססות על כך שבעבר אמר כי בכוונתו להשקיע כמיליארד דולר בשנה בחברת שירותי הטיסות לחלל שלו, בלו אוריג'ין.

אמזון נמצאת כעת בבדיקת הגבלים עסקיים נרחבת של נוהליה מטעם גורמים פדרליים בארה"ב ותחת חקירה דומה באירופה. בנוסף, משרד ההגנה האמריקני הודיע בשבוע שעבר על עיכוב לזמן בלתי מוגדר בהחלטה מי מבין הענקיות אמזון ומיקרוסופט נבחרה כספקית חוזה JEDI למחשוב ענן בהיקף 10 מיליארד דולר, ש-AWS הייתה צפויה להיות הזוכה בו.

בזוס סיים את הליך גירושיו ממקנזי בזוס בשבוע שעבר, והסכם הגירושין הותיר אותו עם אחזקה של 11 אחוזים באמזון, ואת מקנזי עם ארבעה אחוזים, בשווי של 38 מיליארד דולר. גם לאחר מכירות המניות האחרונות שלו, בזוס עדיין האיש העשיר בעולם, והוא עדיין מחזיק במניות ענקית הקמעונאות אונליין מסיאטל השוות יותר מ-57 מיליון דולר, כך על פי ההצהרות של SEC. מההגשות עולה גם כי בזוס תרם מניות בשווי 500 אלף דולר למלכ"רים שלא זוהו.

ג'ף בזוס מכר מניות אמזון בכ-2.8 מיליארד דולר בשבוע האחרון Reviewed by on . מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, מכר 531,000 ממניות החברה בימים ה' ו-ו' האחרונים, בשווי המוערך בכמיליארד דולר, כך על פי מסמכים שהוגשו ביום ב' ל-SEC, הוועדה האמריקנית לניי מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, מכר 531,000 ממניות החברה בימים ה' ו-ו' האחרונים, בשווי המוערך בכמיליארד דולר, כך על פי מסמכים שהוגשו ביום ב' ל-SEC, הוועדה האמריקנית לניי Rating: 0

הגיבו