תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » תוצאות טובות מהצפוי ל-eBay; המניה מזנקת
הקורונה עשתה טוב לאי-ביי. צילום אילוסטרציה: Pixinoo, BigStock

תוצאות טובות מהצפוי ל-eBay; המניה מזנקת

תוצאות הרבעון מראות שהרווח הנקי של ענקית האי-קומרס אמנם ירד, אבל ההכנסות שלה עלו והרווח התפעולי זינק ● בשוק נוכחו לדעת שהיא מתמודדת יפה מול אמזון, עליבאבא ושאר המתחרות, והביאו לעלייה של 6% בשער המניה במסחר שלאחר הסגירה אמש (ד')

מאת 18 ביולי 2019, 14:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

eBay פרסמה אמש (ד') א תוצאות הרבעון השני והמחצית הראשונה של השנה, שהיו טובות מהצפוי. הרווח הנקי שלה אמנם רשם ירידות בולטות בשתי התקופות, על רקע תוצאות לא מחמיאות בסעיפי המימון והמסים, אולם ההכנסות עלו ונסכו אופטימיות בשוק: המשקיעים נוכחים לדעת שהחברה מתמודדת יפה עם התחרות הקשה מצד ענקיות אי-קומרס אחרות, כגון אמזון ועליבאבא. לכן, הם הקפיצו את שער המניה של eBay במסחר שלאחר הסגירה בוול-סטריט בכ-6%.

הנתונים הכספיים מראים, שבמחצית הראשונה של השנה, ההוצאות הכלליות של החברה קטנו ב-1.77% ל-4.16 מיליארד דולר, ואילו ההכנסות עלו ב-2.1% ועמדו על 5.33 מיליארד. הקיטון בהוצאות אל מול העלייה בהכנסות שיפר את הרווחיות התפעולית, שגדלה ב-18.78% ל-1.17 מיליארד. לעומת זאת, הרווח הנקי פחת ב-12.3% ל-920 מיליון דולר, עקב צניחה של 95% בסעיף המימון וצמיחה של 29% בחבות המס.

דו"חות הרבעון מעידים על ירידה בולטת יותר בהוצאות – של 5.72% – ל-2.11 מיליארד דולר, ואילו ההכנסות גדלו ב-1.78% ל-2.69 מיליארד. על רקע מעבר להוצאות מימון של 51 מיליון דולר וזינוק של 55% בחבות המס, הרווח הנקי של eBay צנח ב-37.38% ל-402 מיליון דולר והרווח למנייה – ב-26.17% ל-46 סנט.

עוד עולה מהנתונים הרבעוניים כי ההוצאות הגולמיות של החברה רשמו עלייה של 0.69% ל-2.06 מיליארד דולר, הרווח הגולמי עמד על 630 מיליון לאחר שגדל ב-5.52% והרווח הגולמי השולי הגיע ל-23.45%. בסעיפים התפעוליים נרשמה ירידה רבעונית של 8.61% בהוצאות ל-1.5 מיליארד דולר וזינוק של כ-38% ברווח ל-561 מיליון דולר.

בעקבות פרסום התוצאות אמר דווין ווניג, נשיא ומנכ"ל eBay, כי "אנחנו נשארים ממוקדים בבניית בסיס לקוחות אקטיבי על ידי אספקת חוויית לקוח והאצת יוזמות הצמיחה שלנו. הפעילות שלנו ממשיכה לצמוח, מה שממחיש שאנחנו יותר ידידותיים למשתמש".

תוצאות טובות מהצפוי ל-eBay; המניה מזנקת Reviewed by on . eBay פרסמה אמש (ד') א תוצאות הרבעון השני והמחצית הראשונה של השנה, שהיו טובות מהצפוי. הרווח הנקי שלה אמנם רשם ירידות בולטות בשתי התקופות, על רקע תוצאות לא מחמיאו eBay פרסמה אמש (ד') א תוצאות הרבעון השני והמחצית הראשונה של השנה, שהיו טובות מהצפוי. הרווח הנקי שלה אמנם רשם ירידות בולטות בשתי התקופות, על רקע תוצאות לא מחמיאו Rating: 0

הגיבו