תוכן פרסומי
ראשי » דעות וניתוחים » אחד על אחד - ראיון השבוע » המנמ"ר החדש מבטיח: "עוד בקדנציה הנוכחית, רמת גן תהיה מובילה דיגיטלית"
קובי נוח, המנמ"ר החדש של עיריית רמת גן. צילום: דוברות העירייה

המנמ"ר החדש מבטיח: "עוד בקדנציה הנוכחית, רמת גן תהיה מובילה דיגיטלית"

עיריית רמת גן מכוונת גבוה: המנמ"ר החדש מספר בראיון ראשון מאז שנכנס לתפקיד מה הספיק לעשות מאז ומהן התכניות שלו לעתיד ● וגם: מדוע הפסיקה העירייה את פרויקט פיתוח מערכת ה-CRM בענן?

מאת 14 ביולי 2019, 15:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"עוד בקדנציה הנוכחית, רמת גן תהיה עיר מובילה דיגיטלית וטכנולוגית, עיר היברידית, יעילה, עם השקעה טכנולוגית שפויה, בעלת החזר השקעה גבוה – מה שישרת קודם כל את תושבי העיר", כך אמר קובי נוח, המנמ"ר החדש של עיריית רמת גן, שנכנס לתפקידו לפני כמה חודשים, במקום המנמ"ר הקודם, ירון יהב.

נוח החל את עבודתו בעירייה כעוזר ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, שאותו הכיר כפעיל חברתי בעירו, רמת גן, שבה הוא מתגורר מזה 40 שנים. אולם, לאחר שיהב פרש, הוא נענה לבקשתו של שאמה הכהן למלא את מקומו של יהב כמנמ"ר העירייה.

ספר קצת על הקריירה שלך בהיי-טק, לפני שנכנסת לפוליטיקה.
"מאחוריי 25 שנים של פעילות מגוונת ביותר. אני בוגר 8200, ועבדתי בישראכרט במשך שמונה שנים במגוון תפקידים, כגון ניהול הקונטקט סנטר וראש צוות פיתוח. אחר כך שימשתי במגוון תפקידים בארגונים כמו פרטנר, כמנהל פרויקטים ומפתח, ובנק לאומי – בלאומי Call. עבדתי תקופה קצרה בחברה שמספקת פתרונות טלקום לענן ואחר כך הייתי באורבוטק ובבנק דיסקונט".

למה החלטת ללכת לפוליטיקה?
"בעקבות הפעילות הציבורית שלי ברמת גן ובכלל. את ראש העיר הכרתי בנסיבות שונות לגמרי, כאשר הוא היה ח"כ וטיפל בנושא ציבורי שהיה אז על הפרק, הסכמתי לקבל עליי להיות עוזר ראש העיר כי זה תפקיד שממנו אתה יכול להשפיע רבות – וזה התאים לי, רציתי קצת לנוח מההיי-טק".

ובכל זאת מצאת את עצמך על כיסא המנמ"ר.
"כן, אבל זה לא היה מתוכנן. לצערי, גורמים בסביבתו של המנמ"ר הקודם הפיצו מידע כאילו הוא פוטר על רקע בחירתו של שאמה הכהן לראשות העיר ומינו אותי במקומו. זה ממש לא נכון. יהב עזב מסיבות אחרות וכשהוא פרש, התבקשתי על ידי המנכ"ל וראש העיר להיכנס לתפקיד, עקב הרקע שלי בתחום".

אחת ההחלטות הראשונות שקיבלת הוא ביטול פרויקט CRM אונליין, שכבר היה בפיתוח. זוהי החלטה אמיצה למנמ"ר חדש.
"אכן. מה שקרה הוא שההנהלה הקודמת של העירייה יצאה לפרויקט CRM אונליין בענן, יחד עם פרודוור, מסיבות לא ברורות. כאשר נכנסתי לתפקיד, איתרתי שתי בעיות: האחת היא חוקיות העניין. ביקשתי חוות דעת משפטית, מאחר שהמשמעות של מעבר לענן היא העלאת מידע רגיש ביותר לשרתים שיושבים מחוץ לישראל – במקרה שלנו, לענן של מיקרוסופט. התשובה שקיבלתי הייתה חד משמעית שזה אסור ושאין סיכוי שהרגולטור יאשר זאת.

הבעיה השנייה הייתה שברגע שהחלו לפתח את האונליין, הקפיאו את כל השדרוגים ב-CRM הקיים, וזה יצר בעיית עומסים קריטית ביותר, ששיבשה את עבודת העירייה. לכן, עם כל הצער והמשמעות הכספית, בתיאום עם הספק, הקפאנו את פיתוח הפרויקט וחזרנו לעדכן ולשדרג את המערכת הקיימת, שהיא בגרסה די מתקדמת".

מה עוד בתכנון לשנה הקרובה?
"יזמתי הקמת מערכת שו"ב חדשה, מבוססת אנליטיקה, שתשדרג את 750 המצלמות שמפוזרות בעיר. המערכת הזו תרחיב את המענה שהמצלמות יתנו בכל מה שקשור לאבטחה, ניהול בזמן אמת של העיר ועוד. במוקד החדש שנקים, נשפר את דרכי הדיווח, מה שיאפשר מענה מהיר יותר לתושב ותגובה מידית לפנייתו. המידע ישודר ממקומות ציבוריים, בתי ספר, גני ילדים וכדומה".

מה התפיסה שלכם בכל מה שקשור לעיר דיגיטלית? לאן אתם שואפים להגיע?
"באופן כללי, השאיפה שלנו היא להיות עוד בקדנציה הנוכחית באותה הרמה כמו השכנות שלנו בגוש דן. בדרך לשם אנחנו נוקטים בשורה של פעולות, שעיקרן שירות טוב יותר לתושב.

כיום, כאשר תושב מתקשר למוקד ומדווח על מטרד מסוים שצריך לפנות, או מתריע על פח אשפה שלא רוקן, הוא מקבל את התשובה 'פנייתך טופלה'. אלא שאין לאף אחד בקרה האם באמת הפח פונה ומתי. הכנסנו את ווטסאפ למוקד ובשלב השני, היא תקבל תלונות גם באמצעות המסנג'ר של פייסבוק. התושב ישלח תמונה של המפגע, האיש שלנו בשטח יטפל ולאחר מכן ישלח תמונה, וכך נוכל לסגור את המענה ולוודא שזה טופל".

אילו עוד דברים אתם מקדמים בתחום?
"עיר דיגיטלית היא קודם עניין של מיצוב. לכן, מיצבנו מחדש את הלוגו ואת הנראות הוויזואלית של העירייה, כדי להחזיר את רמת גן למיצוב המוכר שלה כעיר גנים, עיר שמחוברת אליך.

הלוגו החדש של עיריית רמת גן

הלוגו החדש של עיריית רמת גן

נושא אחר שאני מקדם הוא רישות העיר, באמצעות הטמעת פרויקט בגנים הקהילתיים שלנו. במקום לחפור קילומטרים של סיבים, שעולים הרבה כסף, התחברנו לפתרון של הסטארט-אפ סיקולו, שמנצל את התשתיות של הגנים ומאפשר חיבור של כל המוסדות והאתרים שבאזור שלהם, ובכך מתייעל ומשתפר השירות לתושבים".

בתכניות העבודה שלכם מופיע ייסוד של מטבע עירוני. במה מדובר?
"אנחנו הולכים להנפיק מטבע עירוני-קהילתי, שישמש תושבים לנצל הטבות ושירותים מול העירייה, כגון הנחות לקייטנות ולמוסדות עירוניים שונים. זה מטבע עם ערך כסף אמיתי, שייטען ויועבר דרך המערכות שלו, ויהיה אפשר לממש באמצעותו דברים רבים. זה חלק מהרצון לחזק את הגאווה המקומית, שהתושבים יזדהו עם העיר. המטבע הוא רעיון חדשני שחברת הנהלת העיר עדנה וידל, מקדמת את זה ורמת גן תהיה העיר הראשונה שמיישמת אותו".

הגעת למערכת ציבורית שלא תמיד עובדת לפי הכללים של המגזר העסקי. זה לא מפחיד אותך?
"ממש לא. החזון שלי הוא להביא את השוק הפרטי למגזר העירוני – וזה אפשרי, אם אתה פועל נכון ואתה יודע שיש לך גב מראש העיר ומהנהלתה".

המנמ"ר החדש מבטיח: "עוד בקדנציה הנוכחית, רמת גן תהיה מובילה דיגיטלית" Reviewed by on . "עוד בקדנציה הנוכחית, רמת גן תהיה עיר מובילה דיגיטלית וטכנולוגית, עיר היברידית, יעילה, עם השקעה טכנולוגית שפויה, בעלת החזר השקעה גבוה - מה שישרת קודם כל את תושב "עוד בקדנציה הנוכחית, רמת גן תהיה עיר מובילה דיגיטלית וטכנולוגית, עיר היברידית, יעילה, עם השקעה טכנולוגית שפויה, בעלת החזר השקעה גבוה - מה שישרת קודם כל את תושב Rating: 0

תגובות (5)

 • Avatar

  משה הלל

  כתבה מעניינת מאוד . סוף סוף נבחר מנמר שלפני הכול הוא אדם עם ישר עם לב ענק ורחב אופקים . אני מאמין שמנמר החדש יוביל את האגף לדרך חדשה ומאתגרת שמטרתה לשרת ולהתייעל מול התושב . קובי בהצלחה .

 • Avatar

  אורנה קוטלר

  קובי תותח רציני
  עלה והצלח
  הצעד את רמת גן קדימה אל על!

 • Avatar

  שוקי

  בהצלחה ענקית

 • Avatar

  יאיר

  מתי תהיה אכיפה נגד בעלי כלבים שלא אוספים אחרי הכלבים שלהם ?!?
  והאם סוף סוף יהיה שימוש במצלמות לצורך זה?

 • Avatar

  בנצי

  תותח אמיתי קובי נח… אין ספק שבעזרתו ובעזרת הנהלת העיר. רמת גן תהייה בקרוב דוגמה ומופת לערים רבות בארץ ובחול..

הגיבו