תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » בורסת הקריפטו היפנית ביטפונט נפרצה – מטבעות ב-32 מיליון דולר נגנבו
קריפטו. אילוסטרציה: BigStock

בורסת הקריפטו היפנית ביטפונט נפרצה – מטבעות ב-32 מיליון דולר נגנבו

החברה היפנית השעתה את כל השירותים שלה לאחר פריצת סייבר שבמסגרתה נגנבו ממנה אסימוני ביטקוין, ריפל ומטבעות ווירטואליים אחרים שגרמו להפסד הכבד

מאת 14 ביולי 2019, 15:39 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ביטפוינט – בורסה לחילופי מטבעות קריפטו הפועלת מטוקיו, יפן, ומנוהלת על ידי חברת רמיקספוינט – גילתה כי תחת ניהולה נגנבו ממנה מטבעות בשווי של 3.5 מיליארד ין יפני, ששווים כ-32 מיליון דולר, בפריצת סייבר ממוקדת. עיקר הסכום – כ-23 מיליון דולרים ממנו – שייך ללקוחות. 

ההאקרים גנבו מנכסי החברה 5 סוגי מטבעות קריפטו שונים, כולל אלו המוכרים והמפורסמים יותר: ביטקוין, ביטקוין קאש וריפל. 

רמיקספוינט טוענת כי כל נכסי הקריפטו שנגנבו מביטפוינט היו בארנק החם שלה, ושהארנק הקר שלה לא נכלל בשלל הגנבים. מאז אירוע הסייבר, השעתה ביטפוינט את כל השירותים שלה, כולל מסחר, הפקדה ומשיכה.

זו אינה הפעם הראשונה שבורסת חילופין יפנית המתמחה בקריפטוגרפיה נפרצת – בינואר 2018 חוותה קוינצ'ק – אחת מבורסות הקריפטו הגדולות ביותר של יפן – פריצה של האקרים, שהצליחו לגנוב ממנה מטבעות בשווי העצום של 400 מיליון דולר, וגרמו אפילו לממשלת יפן לייעץ לבורסות החילופין הללו לשפר את האבטחה של שירותיהן. הפגיעה החדשה בביטפוינט, שנחשפה בסוף השבוע, מוכיחה שיש עדיין הרבה עבודה לעשות כשמדובר באבטחת סייבר של תחום הקריפטו.  

יצוין אגב כי Bitpoint ו-Remixpoint לא הודיעו בינתיים מהן התכניות שלהן לפיצוי הנפגעים והלקוחות עקב הפריצה.

בורסת הקריפטו היפנית ביטפונט נפרצה – מטבעות ב-32 מיליון דולר נגנבו Reviewed by on . ביטפוינט - בורסה לחילופי מטבעות קריפטו הפועלת מטוקיו, יפן, ומנוהלת על ידי חברת רמיקספוינט - גילתה כי תחת ניהולה נגנבו ממנה מטבעות בשווי של 3.5 מיליארד ין יפני, ביטפוינט - בורסה לחילופי מטבעות קריפטו הפועלת מטוקיו, יפן, ומנוהלת על ידי חברת רמיקספוינט - גילתה כי תחת ניהולה נגנבו ממנה מטבעות בשווי של 3.5 מיליארד ין יפני, Rating: 0

הגיבו