תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הקלות לוואווי במסחר עם חברות אמריקניות, אך היא עדיין תישאר ב-"רשימה השחורה"
וואווי. היה חרם?

הקלות לוואווי במסחר עם חברות אמריקניות, אך היא עדיין תישאר ב-"רשימה השחורה"

למרות שהצהיר כי יוקלו המגבלות על המסחר בין חברות אמריקניות לוואווי, הבהיר שר המסחר האמריקני, וילבור רוס, שהחברה עדיין תישאר ב"רשימה השחורה" ● עדיין אין פרטים לגבי מוצרים שיורשו להיסחר, כמו אנדרואיד של גוגל

מאת 11 ביולי 2019, 14:44 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ממשל טראמפ סיפק כמה הבהרות הנוגעות להקלת המגבלות שהוטלו על המסחר בין חברות אמריקניות לוואווי הסינית. לפי גורמים רשמיים, ענקית הטכנולוגיה הסינית תישאר ב"רשימה השחורה" של חברות שצריך לקבל אישור ממשרד המסחר כדי לסחור איתן, אבל הרישיונות יינתנו תחת נסיבות מסוימות.

בנאום שנשא אתמול, אמר שר המסחר, וילבור רוס, כי משרדו "ינפיק אישורים כאשר לא תהיה בהם סכנה לביטחון הלאומי". הוא הבהיר כי "וואווי תישאר ברשימת החברות האסורות למסחר, וכי ההודעה שלו אינה משנה את היקף המוצרים הדורשים רישיונות".

באירוע אחר בהשתתפות בכירים מהממשל האמריקני, אמר מנהל המועצה הלאומית לכלכלה של הבית הלבן, לארי קודלוב, כי "ארצות הברית פתחה את הדלת – ומיתנה את הדרישות לקבל אישור ממשרד המסחר". בנוסף, הוא אמר, כי הממשל האמריקני לא ירכוש מוצרים של וואווי, אבל מוצרים שאינם מהווים סיכון אבטחה יאושרו, וציין כי הכוונה היא למתן את הדרישות "לתקופת זמן מוגבלת", ואולי רמז בכך, כי המגבלות המחמירות יוטלו שוב אם ייכשלו שיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

בחודש שעבר הודיע טראמפ על הקלות לוואווי בעקבות פגישתו עם נשיא סין, שי ג'ינפינג, שבה דנו השניים גם בנושא הסחר בין שתי המדינות, ובהודעתו הודיע טראמפ גם, כי שיחות הסחר יימשכו. הודעה זו גרמה להשלכות לא נעימות ולביקורות על כך, שחסימת וואווי נובעת יותר בשל סיבות מסחריות ולא מסיבות של ביטחון לאומי.

למרות ההודעה של רוס, עדיין לא סופקו הבהרות מפורטות אילו מוצרים נחשבים לסיכוני ביטחון הלאומי. למשל, האם יש בעייתיות באנדרואיד של גוגל? האם ARM תוכל להמשיך למכור לוואווי את מוצריה?

מכל מקום, חברות אמריקניות רבות שסוחרות עם וואווי, כמו קואלקום ואינטל, פועלות מול הממשל האמריקני בדרישה להקל על המגבלות שהוטלו על הסחר עם וואווי, וטוענות כי מוצרים צרכניים כמו סמארטפונים, שרתים ומחשבים אינם מהווים סיכוני אבטחה כמו מוצרי תשתית.

לפי פרסומים שונים, בשנת 2018 רכשה וואווי מוצרים שונים מחברות אמריקניות בהיקף כספי של 11 מיליארד דולר.

הקלות לוואווי במסחר עם חברות אמריקניות, אך היא עדיין תישאר ב-"רשימה השחורה" Reviewed by on . ממשל טראמפ סיפק כמה הבהרות הנוגעות להקלת המגבלות שהוטלו על המסחר בין חברות אמריקניות לוואווי הסינית. לפי גורמים רשמיים, ענקית הטכנולוגיה הסינית תישאר ב"רשימה הש ממשל טראמפ סיפק כמה הבהרות הנוגעות להקלת המגבלות שהוטלו על המסחר בין חברות אמריקניות לוואווי הסינית. לפי גורמים רשמיים, ענקית הטכנולוגיה הסינית תישאר ב"רשימה הש Rating: 0

הגיבו