"ארגונים רוצים את התשתית, חוויית המפתח והביצועים הטובים ביותר"

"זאת, ללא תקלות ועם אבטחה משופרת", אמר חן ראובן, מהנדס מערכות בכיר ב-VMware ישראל ● בכנס של טריפל סי שנערך השבוע הוא דיבר על פתרונות הענן של VMware לארגונים

חן ראובן, מהנדס מערכות בכיר ב-VMware ישראל. צילום: ניב קנטור

"כדי להשיג את הפעולה התקינה והטובה ביותר של מערכות המחשוב והביזנס, ארגונים נדרשים – ורוצים – את התשתית, חוויית המפתח והביצועים הטובים ביותר, במינימום ואם אפשר ללא תקלות, ועם אבטחה משופרת", כך אמר חן ראובן, מהנדס מערכות בכיר ב-VMware ישראל.

ראובן דיבר בכנס לקוחות שערכה טריפל סי ביום ג' האחרון ב-yes Planet בראשון לציון. הוא הסביר על פתרונות הענן של VMware.

בתחילת דבריו סקר ראובן את התפתחות תשתיות המחשוב הארגוניות מאז 1995. "אז שלט בכיפה המיינפריים. לאחר מכן עולם המחשוב עבר לשרת לקוח, בהמשך לשני גלים של וירטואליזציה – קונסולידציה ולאחר מכן ניידות של עומסי העבודה, וכיום בולט הדילוור בענן", אמר. "עולם הרשתות התפתח מאת'רנט ו-IP ל-פידים, ספידים (מהירות) ואמינות. בעולם האחסון עברנו מ-DAS, SAN ו-NAS ל-פידים, ספידים וקיבולת. בשכבת האבטחה נשארנו באותם פתרונות – הפיירוולים, ומספרם בכל ארגון הלך ועלה עם השנים. עולם האפליקציות עבר מהמיינפריים דרך שרת הלקוח ואפליקציות מבוססות ווב לקונטיינריזציה ופיתוחים שנולדים ישר לענן (Cloud Native)".

ראובן ציין ש-"אנחנו רוצים שהשירותים והמוצרים שלנו יהיו אפשריים בכל מכשיר, בכל אפליקציה – בין אם בצורה המסורתית, ילידית לענן או מסופקת כתוכנה כשירות, ועל עננים ציבוריים או היברידיים".

לדבריו, "אנחנו מציעים דטה סנטר מוגדר תוכנה (SDDC), שרץ בכל מקום, על בסיס מעבדי x86, ומספק גמישות מרבית. מדובר במערכת שמאפשרת אחסון מתקדם, גמיש וסקלאבילי, על גבי פלטפורמה פתוחה". הוא ציין שהפתרון מאפשר לארגונים לנהל את יעילות הרשתות שלהם, באמצעות פונקציות רשת שמוטבעות בהיפרווייזר, אבטחה בכל הרמות, אוטומציה, תמיכה באפליקציות שנולדו בענן ותמיכה בעננים שונים – של AWS, מיקרוסופט (Azure) ויבמ".

כמו כן, VMware מציעה תשתית כשירות (IaaS) בחצר הארגון ואבטחה שהיא "יותר מפיירוולים", אמר ראובן. "אנחנו מציעים אבטחה ונראות מבוססות בינה מלאכותית של עומסי העבודה, שמוטמעים לתוך ה-Full Stack, אבטחת סביבות מרובות עננים, מחשוב קצה, VPN, הצפנת מידע ו-VMים, אותנטיקציה, אבטחה אגנוסטית לסוגי חומרה שונים, וכזו שמבטיחה יתירות ו-'משילות' ברמה הטובה ביותר".

לצד זאת, VMware מציעה "ענן פרטי שמנוהל על ידי הלקוח, שמאפשר חוויית משתמש טובה יותר בסביבות העבודה שלו, אוטומציה של סביבות העבודה ושל ניהול מעגל החיים, ושדרוגים והתקנת טלאי אבטחה בצורה אוטומטית", אמר ראובן. "שירות הענן הפרטי שלנו המנוהל על ידי הספק", הוסיף, "מוצע בהתבסס על הדטה סנטר בענן כשירות של Dell-EMC, באמצעות VxRail. מהצד שלנו, הספק מקבל את המחשוב, הניהול והרישות. זה מודל בתשלום חודשי".

מפורטפוליו רחב של מוצרים להתמקדות בספקים

יורגן ווסנג, מנהל בכיר לענן לאזור EMEA ב-VMware, אמר כי "אנחנו עובדים עם שותפים במדינות שונות, כי אנחנו מבינים שהספקים המקומיים מבינים את השווקים שבהם הם עובדים טוב יותר מאתנו".

יורגן ווסנג, מנהל בכיר לענן לאזור EMEA ב-VMware. צילום: ניב קנטור

יורגן ווסנג, מנהל בכיר לענן לאזור EMEA ב-VMware. צילום: ניב קנטור

"כשהצטרפתי ל-VMware לפני יותר מעשור, היה לנו פורטפוליו גדול של מוצרים", ציין. "כיום אנחנו מתמקדים בספקים ומייצרים מוצרים עבורם. הרעיון שלנו הוא לספק להם את הכל במקום אחד – One Stop Shop, לרבות תמיכה בלקוח וניהול משתמשים".

"ככלל", אמר ווסנג, "הדבר הכי חשוב עבורנו הוא הלקוח. אני יכול לדבר הרבה על הפתרונות שלנו, אבל הלקוח הוא זה שנמצא במרכז, והוא בא במגע עם השותפים שלנו, כמו טריפל סי".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים