תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » קיצוצים בלנובו: מפטרת 500 עובדים
בקרוב: פיטורים בפיבוטל? אילוסטרציה: Jakub Jirsak/BigStock

קיצוצים בלנובו: מפטרת 500 עובדים

הפיטורים ישפיעו ככל הנראה על כמה יחידות בחברה, קבוצת הדטה סנטר, ומגיעים על אף שהיא הציגה תוצאות טובות מאוד ברבעון הראשון של השנה ● עדיין לא ברור מה יהיו ההשלכות של המהלך על ישראל

מאת 2 ביוני 2019, 14:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לנובו אישרה לפני ימים אחדים כי היא מפטרת כ-500 עובדים – מהלך שעתיד להשפיע על קבוצת הדטה סנטר שלה, כמו גם על יחידות עסקיות אחרות. זאת, על אף שהיא דיווחה על תוצאות כספיות טובות מאוד, כולל הכנסות שיא. בשלב זה לא ברור מה יהיו ההשלכות של המהלך על מצבת כוח האדם של החברה בישראל. במקום זאת, בלנובו ישראל אומרים שהחברה נמצאת "בתקופת גיוסים נרחבת", ובאתר שלה נפתחו באחרונה שש משרות חדשות.

קריסטי פייר, מנהלת התקשורת הגלובלית של לנובו, הודיעה כי החברה החלה לבשר לעובדים על פיטוריהם ביום ג' האחרון. "על אף שפעולות אלה אינן קלות, הן נחוצות בזמנים שבהם אנחנו ממשיכים לבצע את האסטרטגיה שלנו לשינוי, תוך השגת צמיחה בת קיימא ורווחיות", אמרה.

על אף שפייר לא ציינה עובדים מאילו תפקידים יהיו בין המפוטרים או היכן בעולם הם מבוצעים, על פי הערכות רבות, הקיצוצים בכוח העבודה ישפיעו על שלל יחידות עסקיות של החברה, על מועסקים בדרגות שונות וכן על עובדים במטה שלה בארצות הברית, ששוכן במוריסוויל, ניו-יורק. אחרי הפיטורים תכלול מצבת כוח האדם של יצרנית המחשבים כ-5,000 עובדים בארצות הברית ועוד כ-57 אלף במקומות אחרים בעולם, לרבות במטה הישראלי שלה, שנמצא בפתח תקווה.

גל הפיטורים האחרון – ב-2015

הפעם האחרונה שבה ביצעה לנובו פיטורים מסיביים הייתה ב-2015, כאשר דיווחה על התרסקות של 80% ברווח לפני מס והודיעה על תכנית קיצוצים רחבה של 3,200 משרות בכל אגפי החברה – שהיוו כ-5% מכוח העבודה שלה באותה עת. אלא שהפעם, המהלך מבוצע על אף שההכנסות הרבעוניות האחרונות של לנובו דווקא עלו על הערכות האנליסטים: החברה רשמה ברבעון הראשון של השנה גידול של 8% בהכנסות, קפיצה של יותר מפי שניים ברווח התפעולי ורווח נקי בסך 265 מיליון דולר. קבוצת הדטה סנטר של לנובו הייתה ברבעון הראשון העסק בעל הצמיחה המהירה ביותר בסין, כשההכנסות שלה זינקו במהלכו ב-37.1% ל-6.025 מיליארד דולר.

פרסומים של מקורות אנונימיים בפורום הדיונים TheLayoff.com טענו כי הפיטורים, שהיו מתוכננים לחודשים אפריל ומאי, הם מהלך שהחברה מתכננת כבר מאוקטובר 2018 ואולי אף עוד מלפני כן – מזמנים שבהם התוצאות שלה נראו הרבה פחות מוצלחות.

יצוין כי בעולם, בין 80% ל-85% מהפעילות של לנובו מבוצעת דרך שותפים. מוקדם יותר החודש, בוועידת Lenovo Accelerate, הודתה החברה כי תכנית השותפים שלה "איבדה את הדרך", ומסרה שהיא נחושה לשנות אותה ולתת לה עדיפות ראשונה.

קיצוצים בלנובו: מפטרת 500 עובדים Reviewed by on . לנובו אישרה לפני ימים אחדים כי היא מפטרת כ-500 עובדים - מהלך שעתיד להשפיע על קבוצת הדטה סנטר שלה, כמו גם על יחידות עסקיות אחרות. זאת, על אף שהיא דיווחה על תוצאו לנובו אישרה לפני ימים אחדים כי היא מפטרת כ-500 עובדים - מהלך שעתיד להשפיע על קבוצת הדטה סנטר שלה, כמו גם על יחידות עסקיות אחרות. זאת, על אף שהיא דיווחה על תוצאו Rating: 0

הגיבו