תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » בגלל מלחמת הסחר ארה"ב-סין: עלייה קלה בלבד בהכנסות של דל
מייקל דל, מייסד ומנכ"ל דל טכנולוגיות. צילום: ניב קנטור

בגלל מלחמת הסחר ארה"ב-סין: עלייה קלה בלבד בהכנסות של דל

המדיניות של טראמפ פגעה בהכנסות החברה, בעיקר ענף השרתים ● עם זאת, היא עברה לרווחים – נקי ותפעולי

מאת 2 ביוני 2019, 11:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

דל פתחה את השנה הכספית 2020 עם תוצאות חיוביות: ההכנסות אמנם עלו ב-3% בלבד, אבל ירידה בהוצאות הכלליות שיפרה את הרווחיות של החברה, וזו עברה מהפסד לרווח נקי – כך עולה מהנתונים שהיא פרסמה בסוף השבוע.

במידה רבה מאוד, דל היא קרבן למדיניותו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שכן היא נפגעת ממלחמת הסחר בין וושינגטון לבייג'ינג, בעיקר בענף השרתים. כמו כן, ההערכות הן שהיא תסבול גם מהמתח בין ארצות הברית למקסיקו ביחסים המסחריים.

כך או כך, הנתונים מראים שהחברה רשמה ירידה של 0.7% בהוצאות הכלליות שלה ל-21.36 מיליארד דולר לעומת עלייה של 3%, כאמור, בהכנסות ל-21.91 מיליארד. מתוכן, מכירות המוצרים גדלו ב-0.5% ל-16.75 מיליארד דולר ומכירות השירותים – בכ-10% ל-5.15 מיליארד.

כאמור, החברה עברה ברבעון לרווח נקי, שהסתכם ב-329 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של 538 מיליון ברבעון הראשון של השנה הכספית 2018. הרווח לבעלי המניות הסתכם ב-293 מיליון דולר בהשוואה להפסד של 636 מיליון.

עוד עולה מהדו"חות כי ההוצאות הגולמיות פחתו ב-2% ל-15.11 מיליארד דולר, הרווח הגולמי עלה ב-16% ל-6.8 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 31.03%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות גדלו ב-4% ל-6.25 מיליארד דולר והחברה רשמה מעבר לרווח תפעולי של 550 מיליון דולר לעומת הפסד של 153 מיליון. הוצאות המימון הרבעוניות זינקו ב-47% ומנגד, היא רשמה צמיחה של 455% בהחזר המס.

ג'ף קלארק, סגן יו"ר דל, אמר לאחר פרסום התוצאות כי "אנחנו בעיצומן של השקעות רבות והכנסות רבות, עקב הגידול החריף בכמויות הנתונים, ומספקים את הפתרונות שהלקוחות דורשים בתחום".

בגלל מלחמת הסחר ארה"ב-סין: עלייה קלה בלבד בהכנסות של דל Reviewed by on . דל פתחה את השנה הכספית 2020 עם תוצאות חיוביות: ההכנסות אמנם עלו ב-3% בלבד, אבל ירידה בהוצאות הכלליות שיפרה את הרווחיות של החברה, וזו עברה מהפסד לרווח נקי - כך ע דל פתחה את השנה הכספית 2020 עם תוצאות חיוביות: ההכנסות אמנם עלו ב-3% בלבד, אבל ירידה בהוצאות הכלליות שיפרה את הרווחיות של החברה, וזו עברה מהפסד לרווח נקי - כך ע Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    רונן

    אם הרבעון היה כזה "בסדר", למה גרסה המניה בלמעלה מ 10 אחוז??
    הודעה מאוד לא מדויקת. מציע לאנשים ומחשבים לבדוק היטב הידיעות לפני פרסומן.
    מכירות דל של שרתים ואיחסון ירדו בצורה חריפה, החברה הפסידה מעל 2 מליארד דולר בשנת הכספים האחרונה שווי השוק שלה שעומד על 47 מליארד דולר הינו כמחצית משווי השוק של וי אם וור. כלומר ללא וי אם וור החברה שווה אפס!!

הגיבו