תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אינדונזיה: מהומות בבירה הביאו את הממשלה לחסום אמצעי מדיה חברתית
Unlike לצעד של ממשלת אינדונזיה. אילוסטרציה: BigStock

אינדונזיה: מהומות בבירה הביאו את הממשלה לחסום אמצעי מדיה חברתית

שר הביטחון של אינדונזיה הודיע כי הרשויות יחסמו את אמצעי המדיה החברתית באזורים מסוימים במדינה, לנוכח המחאה האלימה כנגד תוצאות הבחירות שעליהן התבשרו התושבים אתמול (ג')

מאת 22 במאי 2019, 14:51 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אינדונזיה סוערת לאחר תוצאות הבחירות שהתפרסמו אתמול (ג'), והבשורה הרשמית על בחירתו של הנשיא ג'וקו ווידודו לכהונה נוספת בת חמש שנים. בתגובה למצב הודיע שר הביטחון האינדונזי היום (ד') בטלוויזיה כי הרשויות יחסמו את הגישה למדיה החברתית באזורים מסוימים בגין המחאות האלימות בבירה ג'קרטה. השר ווירנטו, המשתמש בשם יחיד, לא ציין באילו מקומות יחולו המגבלות על הגישה לרשתות החברתיות.

לפי התוצאות, וכפי שחזו מדגמים מוקדמים, וידודו זכה ב-55.5 אחוזים מהקולות והביס את מתחרהו, פרבובו סוביאנטו, שהודיע מיד כי יערער על התוצאות. סוביאנטו תלה את האשם בהפסד בזיופים נרחבים ובבעיות שנחשפו בכ-13 אלף קלפיות ברחבי המדינה, לדבריו.

על אף שמשקיפים בינלאומיים בישרו שלא נתקלו בפגמים בהליך הבחירות, התוצאות הציתו מהומות של מפגינים שכללו גם שפיכות דמים. תומכי סוביאנטו, שהמתינו לתוצאות הסופיות של הבחירות שנערכו כבר ב-17 באפריל, התפרעו בג'קרטה, שרפו מכוניות וזרקו אבנים לעבר שוטרים, שהגיבו מצידם בגז מדמיע ובכדורי גומי. עד כה נודע כי לפחות 6 בני אדם נהרגו ויותר מ-200 נפצעו בעימותים הקשים שמתרחשים ברחבות ג'קרטה הבירה בין מפגינים לבין כוחות הביטחון.

המשטרה מסרה כי ההתפרעות תוכננה מראש ושלא מדובר בהתפרצות ספונטנית. זאת אולי הסיבה להקשר שעשה שר הביטחון ביניהן לבין הרשתות החברתיות והצורך בחסימתן, שכן הן ידועות כאמצעי שבו עושים פעילים נגד המשטר שימוש בכדי לתאם ביניהם פעילויות ומחאות.

אינדונזיה: מהומות בבירה הביאו את הממשלה לחסום אמצעי מדיה חברתית Reviewed by on . אינדונזיה סוערת לאחר תוצאות הבחירות שהתפרסמו אתמול (ג'), והבשורה הרשמית על בחירתו של הנשיא ג'וקו ווידודו לכהונה נוספת בת חמש שנים. בתגובה למצב הודיע שר הביטחון אינדונזיה סוערת לאחר תוצאות הבחירות שהתפרסמו אתמול (ג'), והבשורה הרשמית על בחירתו של הנשיא ג'וקו ווידודו לכהונה נוספת בת חמש שנים. בתגובה למצב הודיע שר הביטחון Rating: 0

הגיבו