תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » רשות ניירות ערך תייעץ לחברות ישראליות שרוצות להתפתח בצרפת
מימין: יו"רית רשות ניירות ערך הישראלית, ענת גואטה, ועמיתה מצרפת, רוברט אופל. צילום: דוברות הרשות

רשות ניירות ערך תייעץ לחברות ישראליות שרוצות להתפתח בצרפת

הרשות חתמה על הסכם עם מקבילתה הצרפתית, שכולל החלפת מידע בנוגע לחדשנות ולפינטק, וסיוע לסטארט-אפים להתמודד מול הרגולציה בכל אחת מהמדינות

מאת 14 במאי 2019, 16:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יו"רית רשות ניירות ערך הישראלית, ענת גואטה, ועמיתה מצרפת, רוברט אופל, חתמו היום (ג') על הסכם שיתוף פעולה לעידוד חדשנות פיננסית, ובמרכזו לסיוע לסטארט-אפים מכל אחת מהמדינות שרוצים להתרחב למדינה השנייה. ההסכם נחתם במסגרת הכינוס השנתי של הארגון הבינלאומי לרשויות ניירות ערך, IOSCO, שמתקיים בימים אלה בסידני. ברשות אומרים שההסכם נועד לחזק את תחום החדשנות ולהגביר את התחרותיות בשווקי ההון של המדינות.

על פי ההסכם, שתי הרשויות יחליפו ביניהן מידע בנוגע לחדשנות ולמגמות בתחום הפינטק, וידונו בסוגיות רגולטוריות הקשורות בטכנולוגיית הבלוקצ'יין, נכסי קריפטו, בינה מלאכותית, ניתוח ושימוש בנתונים ומידע, ובהתפתחות של שירות ייעוץ השקעות אוטומטי.

שתי הרשויות הצהירו על כוונתן לתמוך בחברות חדשניות שיש להן עניין להרחיב את הפעילות שלהן ברמה הבינלאומית. הרשויות יעניקו ליווי וייעוץ, כדי שהחברות הללו יוכלו להבין טוב יותר את היבטי הרגולציה בכל אחת מהמדינות. תמיכה זו תינתן לחברות שהרגולציה חיונית עבורן לצורך מימוש פעילותן העסקית.

"צעד נוסף לפיתוח החדשנות בתחום הפיננסי"

גואטה אמרה כי "ישראל היא אומת הסטארט-אפ, ולכן טבעי שנשאף לאפשר לחברות שצומחות כאן את התשתית הרגולטורית והסביבה התומכת לפיתוח חדשנות טכנולוגית בתחום הפיננסים. הצבנו את נושא החדשנות כיעד אסטרטגי, הקמנו מרכז חדשנות ואנחנו מלווים כבר מספר סטארט-אפים. כמו כן, חתמנו על שיתוף פעולה עם GFIN, הפורום הבינלאומי לקידום חדשנות טכנולוגית בתחום הפיננסים, ואנחנו שותפים לצוות 'ארגז החול' הממשלתי. ההסכם עם צרפת, שמקדמת גם היא גישה חדשנית ברגולציה, הוא צעד נוסף לפיתוח התחום, שיעניק לרשות ולחברות הישראליות הסתכלות בינלאומית רחבה על המגמות העדכניות ביותר ועל ההזדמנויות, ויתמוך בצמיחת הפינטק בארץ ובעולם".

אופל ציין כי "במהלך שלוש השנים האחרונות, רשות ניירות ערך הצרפתית הוכיחה שהיא מתמקדת בחדשנות פיננסית ובהפיכת פריז לשוק פיננסי ותחרותי יותר. ההסכם עם רשות ניירות ערך הישראלית הוא חלק ממהלך זה, שיקל על צמיחתן של חברות פינטק צרפתיות בעולם. שיתוף הפעולה בין שתי הרשויות יאפשר סנכרון משמעותי בשני השווקים וישפר את ההבנה ההדדית של המגמות בתחום החדשנות".

רשות ניירות ערך תייעץ לחברות ישראליות שרוצות להתפתח בצרפת Reviewed by on . יו"רית רשות ניירות ערך הישראלית, ענת גואטה, ועמיתה מצרפת, רוברט אופל, חתמו היום (ג') על הסכם שיתוף פעולה לעידוד חדשנות פיננסית, ובמרכזו לסיוע לסטארט-אפים מכל אח יו"רית רשות ניירות ערך הישראלית, ענת גואטה, ועמיתה מצרפת, רוברט אופל, חתמו היום (ג') על הסכם שיתוף פעולה לעידוד חדשנות פיננסית, ובמרכזו לסיוע לסטארט-אפים מכל אח Rating: 0

הגיבו