תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » נשים ומחשבים: נסרין עוואד, KLA
נסרין עוואד, ראשת צוות תוכנה בחטיבת ה-OMD ב-KLA. צילום: ריהאם עוואד

נשים ומחשבים: נסרין עוואד, KLA

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: נסרין עוואד, ראשת צוות תוכנה בחטיבת ה-OMD ב-KLA

מאת 1 במאי 2019, 13:16 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שם: נסרין עוואד.

תפקיד: ראשת צוות תוכנה בחטיבת ה-OMD (ר"ת Optical Metrology Division) ב-KLA.

ותק בתפקיד: אני כבר שש שנים ב-KLA ובתפקיד הנוכחי – כמעט שנה.

תפקידים קודמים: מהנדסת תוכנה ב-KLA ובשתי חברות נוספות קודם לכן.

השכלה: יש לי תואר תואר ראשון במדעי המחשב מהטכניון ותואר שני במדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה.

משפחה: אני רווקה, יש לי שלוש אחיות, גדלתי בנצרת ואני עדין מתגוררת שם.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה? למדתי בתיכון מחשבים ואהבתי כל רגע. הרגשתי שכל רעיון שאני חושבת עליו – אני יכולה לפתח ולייצר אותו. עד היום זה מדליק אותי. אחרי התיכון היה לי ברור שאני ממשיכה בכיוון של מדעי המחשב והלכתי ללמוד בטכניון. ההורים תמיד תמכו בי וחשבו שזה רעיון מצוין שאהיה מהנדסת תוכנה. אחותי הגדולה היא מורה לביולוגיה ושתי אחיותיי הצעירות – האחת מורה לחינוך מיוחד והשנייה סטודנטית להנדסת תעשייה וניהול, כך שיש אצלנו בבית ייצוג גם לתעשיית ההיי-טק וגם למקצועות חברתיים יותר.

האם את חושבת שיש מחסום או אפליה כלפי נשים בתעשייה? לא נתקלתי מעולם בהצבת מחסום נגד נשים. להיפך. כך, למשל, ב-KLA יש גמישות גבוהה מאוד כלפי אימהות, הן יוצאות הביתה בשעות נוחות ומשלימות שעות עבודה מהבית.

אני משערת שהמחסום הגדול שמונע מיותר נשים לבחור במקצועות טכנולוגים הוא שעות העבודה הארוכות המקובלות בתעשייה. אלה תפקידים תובעניים ומחייבים התמסרות מלאה.

האם נתקלת אישית במחסום כזה או באפליה כזו על רקע היותך אישה? לא נתקלתי במחסום משום סוג.

נשים ומחשבים: נסרין עוואד, KLA Reviewed by on . שם: נסרין עוואד. תפקיד: ראשת צוות תוכנה בחטיבת ה-OMD (ר"ת Optical Metrology Division) ב-KLA. ותק בתפקיד: אני כבר שש שנים ב-KLA ובתפקיד הנוכחי - כמעט שנה. תפקידי שם: נסרין עוואד. תפקיד: ראשת צוות תוכנה בחטיבת ה-OMD (ר"ת Optical Metrology Division) ב-KLA. ותק בתפקיד: אני כבר שש שנים ב-KLA ובתפקיד הנוכחי - כמעט שנה. תפקידי Rating: 0

הגיבו