תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מבדיחה של מפתחים – להודעות מוזרות על עשרות אלפי בקרי שליטה
משקפי Oculus Rift. המציאות - מדומה, המשפטים - אמיתיים. צילום: BigStock

מבדיחה של מפתחים – להודעות מוזרות על עשרות אלפי בקרי שליטה

אוקולוס ומפתחי המשקפיים שלה תכננו להדפיס משפטים כמו "הבונים החופשיים היו פה" או "האח הגדול מסתכל" רק על דגמי אב ראשוניים, אלא שהם הודפסו על רכיבים של עשרות אלפי בקרי מגע ● התגובות לכך היו הומוריסטיות

מאת 15 באפריל 2019, 15:48 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מה שהיה אמור להיות בדיחה קטנה בין יצרנית משקפי המציאות המדומה אוקולוס שבבעלות פייסבוק לבין קהילת המפתחים שלה הפך להודעות מוזרות, שהוטמעו בטעות בעשרות אלפי בקרי השליטה שלה.

אחד ממייסדי החברה, נייט מישל, המשמש כמנהל עסקי ה-VR של פייסבוק, פרסם על כך ציוץ בטוויטר. לדבריו, המשפטים "שטח זה הוא להשכרה", או "הבונים החופשיים היו פה", הודפסו על רכיבים של עשרות אלפי בקרי מגע. "ביצי פסחא" האלה, כפי שמכנים את ההודעות האלה בתעשיית המשחקים, היו אמורות להופיע רק על דגמי אב ראשוניים, שהיו מיועדים לקהילת המפתחים של החברה, אבל "לרוע המזל, כמה מהן עשו את דרכן בטעות לחומרה הפנימית של עשרות אלפי בקרי מגע".

"אמנם אני מעריך מאוד ביצי פסחא, אבל אלה היו לא הולמות והיה צריך להסירן", התנצל מישל בציוצו. "האמינות והתפקודיות של החומרה לא נפגעו וכבר תיקנו את התהליך כך שזה לא יתרחש עוד". הוא הוסיף שמספר קטן של ערכות פיתוח כללו את ההודעות "האח הגדול מסתכל", או "היי, iFixit! אנחנו רואים אותך", אבל אלה לא יגיעו למכשירי הצרכנים.

"האח הגדול מסתכל?" בהקשר של פייסבוק זה לא מצחיק

דובר מטעם פייסבוק אישר שמדובר בבקרי השליטה של ערכות Quest ו-Rift S, שצפויות לצאת לשוק בחודש הקרוב, ומסר שאוקולוס גילתה את קיומן של ההודעות לאחר שהרכיבים כבר הורכבו במערכות המיועדות לצרכנים.

לאור הצרות של פייסבוק והטענות נגדה על ריגול אחר משתמשיה, הודעות כמו "האח הגדול מסתכל" הן לא רעיון ממש מצחיק, אבל אין ספק שבאחרונה זהו אחד הדברים שמעלים חיוך ויותר על השפתיים, שמנהלי פייסבוק צריכים להתנצל עליהם.

ואמנם, מהריטוויטים להודעתו של מישל נראה שהמשתמשים לרוב התייחסו לכך בהומור, וייתכן שחלקם אף ירוצו לקנות את הערכות הראשונות שיצאו לשוק, שאולי אף יהפכו להיות פריט לאספנים.

מבדיחה של מפתחים – להודעות מוזרות על עשרות אלפי בקרי שליטה Reviewed by on . מה שהיה אמור להיות בדיחה קטנה בין יצרנית משקפי המציאות המדומה אוקולוס שבבעלות פייסבוק לבין קהילת המפתחים שלה הפך להודעות מוזרות, שהוטמעו בטעות בעשרות אלפי בקרי מה שהיה אמור להיות בדיחה קטנה בין יצרנית משקפי המציאות המדומה אוקולוס שבבעלות פייסבוק לבין קהילת המפתחים שלה הפך להודעות מוזרות, שהוטמעו בטעות בעשרות אלפי בקרי Rating: 0

הגיבו