תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מומחים: חוק אמריקני יאפשר לאמזון לרגל באירופה
האם אמזון תחויב לאפשר לממשל האמריקני לרגל אחרי גרמניה באמצעות שרתי הענן שלה? אילוסטרציה: BigStock

מומחים: חוק אמריקני יאפשר לאמזון לרגל באירופה

לדברי בכיר ממשלתי בגרמניה, חוק הענן של ממשל טראמפ עלול לאפשר לוושינגטון לדרוש ולקבל מידע רגיש המאוחסן בשירותי הענן של אמזון ● החברה טרם הגיבה, אבל ייתכן שהיא תוכל להתגבר על הדרישה של הממשל עקב חוקים אחרים

מאת 11 באפריל 2019, 13:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מומחי אבטחה בגרמניה מתריעים כי חקיקה שעברה בארצות הברית עלולה לאפשר לה ריגול במדינות אירופיות באמצעות שירותי האירוח בענן של אמזון.

לדברי אולריך קלבר, נציב היחידה הממשלתית להגנת הנתונים וחופש המידע בגרמניה, חוק הענן של ממשל טראמפ עלול לאפשר לממשלת ארצות הברית לדרוש ולקבל מידע רגיש המאוחסן בשירותי הענן של אמזון (AWS). בכך, לדבריו, החברה תציב סיכון לגופים ממשלתיים בגרמניה שמשתמשים בשירותים שלה.

חוק הענן של ארצות הברית, שהוחל בשנה שעברה, מאפשר לרשויות הפדרליות לאלץ חברות אמריקניות לספק נתונים, בלי קשר אם הם מאוחסנים בארצות הברית או מחוצה לה.

אזהרתו של קלבר באה בעקבות הודעתה באחרונה של ממשלת גרמניה על תכניותיה לצייד את כוחות המשטרה הפדרלית שלה ב-2,300 מצלמות גוף של מוטורולה, שמעלות את הנתונים לענן של אמזון בצורה אוטומטית. 285 מצלמות כאלה כבר מצויות בשימוש.

"לצורך אחסון של מידע רגיש מעין זה, אנחנו זקוקים לספק ענן שמחויב באופן בלעדי לחוק האירופי של הגנת הנתונים – ולא לספק שמחויב גם לחוק הענן של ארצות הברית", אמר קלבר בראיון עמו.

האם אמזון תוכל להסיר את רוע הגזירה?

גישה זו משקפת את הוויכוח בין ארצות הברית לאירופה בנוגע לנושא נוסף, והוא שיתוף וואווי הסינית בפריסת תשתיות דור 5 באירופה. כזכור, ארצות הברית מצידה פועלת בקרב הממשלות האירופיות ומנסה לשכנע אותן לאסור את השימוש בציוד של וואווי לפריסת רשתות דור 5, ומסיבה דומה – בטענה שהחברה עלולה לאפשר גישה של הממשל הסיני לרשתות לצורך ריגול כציות לחוק במדינה זו, שמחייב חברות סיניות פרטיות לסייע לממשל לפי דרישתו. עד כה, הממשל האמריקני לא סיפק כל ראייה לטענות אלה.

אמזון לא הגיבה לידיעה, אבל גורמי חוק מארצות הברית ציינו כי ענקית הטכנולוגיה יכולה להתנגד לדרישה מצד הממשל למסור נתונים מכוח חוקים מקומיים אחרים, שעומדים בניגוד לחוק הענן.

מומחים: חוק אמריקני יאפשר לאמזון לרגל באירופה Reviewed by on . מומחי אבטחה בגרמניה מתריעים כי חקיקה שעברה בארצות הברית עלולה לאפשר לה ריגול במדינות אירופיות באמצעות שירותי האירוח בענן של אמזון. לדברי אולריך קלבר, נציב היחיד מומחי אבטחה בגרמניה מתריעים כי חקיקה שעברה בארצות הברית עלולה לאפשר לה ריגול במדינות אירופיות באמצעות שירותי האירוח בענן של אמזון. לדברי אולריך קלבר, נציב היחיד Rating: 0

הגיבו