סוף ידוע מראש: Altaba נסגרת

Altaba - החברה שנוצרה משאריות יאהו - נסגרת

Altaba הוא שמה של החברה שמהווה את השאריות של יאהו לאחר רכישתה על ידי וריזון, בשנת 2017. החברה מחזיקה נתח מענקית המסחר המקוונת עליבאבא הסינית, אבל כעת נודע שתמכור חלק זה, ושהיא עתידה להתפרק עד לסוף השנה.

החברה גם החזיקה מניות ביאהו יפן, אך אלה נמכרו כבר בספטמבר. יתרת האחזקות, שמהוות כ-11% מעליבאבא, צפויות להניב כ-40 מיליארד דולר לבעלי המניות.

בינואר לפני שנתיים בישרה יאהו במסגרת הגשה לרשות האמריקנית לניירות ערך, ה-SEC, כי המנכ"לית שלה בעת ההיא, מריסה מאייר, תתפטר ממועצת המנהלים של החברה לאחר סיום המיזוג המתוכנן שלה עם וריזון, שרכשה את עסקי הליבה שלה בתמורה ל-4.8 מיליארדי דולרים. עוד נודע אז כי מה שיישאר מיאהו – בעיקר אחזקותיה בענקית המסחר המקוונת הסינית, נתח שהיה שווה אז כ-36 מיליארד דולרים – יזכה להיות חברה חדשה שתתכנס תחת השם Altaba – שילוב של המילים Alternate ו-Baba.

"מאז יוני 2017, נקטנו בסדרה של פעולות אגרסיביות שנועדו להניע ערך לבעלי המניות, ואלו הניבו תוצאות ניתנות למדידה, כאשר ההנחה המסחרית שלנו הצטמצמה והמניות שלנו עלו באופן משמעותי על הרכב הנכסים הבסיסיים. הפעולה הבאה של בעלי המניות היא התכנית שאנו מכריזים עליה היום, שכן היא מייצגת את הצעד המכריע ביותר, שבאופן כללי נמצא בשליטה שלנו, שיכולנו לנקוט בכדי להפחית את ההנחה לערך הנכסים נטו, שבו נסחרות מניותינו", אמר מנכ"ל אלטאבה, תומאס ג' מק'נרני.

תגובה עליבאבא: "מניות נועדו למסחר"

דובר עליבאבא אמר כי המכירה לא צריכה להסתמן כמשהו יוצא דופן. "מניות נועדו למסחר. לכל בעל מניות יש זכות לסחור בשוק במלאי בכל עת, ולכל מטרה שהיא. אנו שמחים שיאהו השקיעה בעליבאבא בעבר, ושמחים לראות אותה עכשיו אוספת תשואה חזקה מההשקעה שלה".

במקור השקיעה חברת Yahoo! מיליארד דולר בעבור 30 אחוזים מ-Alibaba. זה היה בשנת 2005, כאשר מנכ"ל יאהו באותם ימים, ג'רי יאנג, פגש את מייסד ונשיא עליבאבא, ג'ק מא, ששודך ללוות אותו בטיול לחומה הגדולה של סין.

"זה היה סיכון גדול כאשר יאנג שם מיליארד דולר על עליבאבא", אמר מא בשיחה עם פורצ'ן. "עברנו הלוך ושוב על התנאים, ובשלב מסוים כמעט הפסקנו את העסקה".

חברת יאהו מכרה את אחזקותיה בעליבאבא ב-2012, כאשר המניות הוערכו ב-13 דולר ליחידה. עליבאבא הונפקה לציבור בארה"ב שנתיים לאחר מכן, באחת הנפקות הגדולות ביותר אי פעם. בתחילה היו המניות שוות 68 דולר ליחידה, והיום הן נסחרות בסביבות שווי של 181 דולר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים