תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האם רחפנים יודעים לנבוח? מסתבר שכן
עדר בקר מגובה הרחפן. צילום אילוסטרציה: BigStock

האם רחפנים יודעים לנבוח? מסתבר שכן

חוואים בניו-זילנד זנחו את הכלבים ומשתמשים ברובוטים המעופפים כדי להאיץ בעדרים שלהם ● הם מספרים שזה עושה את העבודה הרבה יותר מהר וללא התנגדות מצד בעלי החיים

מאת 17 במרץ 2019, 17:09 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עידן האוטומציה, המתבסס ביותר ויותר תעשיות, גורם לכך שרובוטים גונבים ג'ובים של בני אדם. זה כבר ידוע. כעת, מסתבר, יש עוד גורמים שעלולים לאבד את עבודתם: כלבי רעייה.

לפי דיווח בניו-זילנד, חוואים במדינה משתמשים ברחפנים כדי לפקח על משק החי שלהם, ועושים בהם שימוש לתפקיד שרק כלבים מאולפים ואינטליגנטיים במיוחד מילאו זה יותר מ-100 שנים. הרובוטים המעופפים לא מחליפים בינתיים לחלוטין את הכלבים, אלא הוכשרו על מנת לבצע אחד מהתפקידים החשובים ביותר של ידידיהם הטובים של בני האדם – לנבוח.

דגם Mavic Enterprise של יצרנית הרחפנים DJI, החביב על חוואים במדינה, כולל תכונה שמאפשרת למכונה להקליט צלילים ולנגן אותם באמצעות רמקול, וכך המכשיר יכול לחקות את התכונה הכלבית.

"הפרות לא מתנגדות לרחפנים"

אחד החוואים, בעל עדרי צאן ובקר, סיפר בתכנית רדיו בניו-זילנד שהרחפנים יעילים בצורה מפתיעה. "שמתי לב שכאשר מזיזים פרות ועגלים, הפרות המבוגרות מתנגדות לכלבים, אבל עם הרחפנים זה מעולם לא קרה", אמר. בזכות כך, ציין, הרחפנים מסייעים להזיז עדרים מהר יותר ובפחות לחץ לעומת הכלבים.

לדברי החוואים, בנוסף לפעולות האיסוף וההזזה של העדרים, הרחפנים מאפשרים לפקח על אדמותיהם ועל משק החי כולו מרחוק, מבלי להטריד את החוואי ואת בעלי החיים.

עוד סיפר אחד החוואים כי פעולת קיבוץ העדרים, שנעשתה בעבר במשך שעתיים ובעזרת שני אנשים ושני צוותים של כלבים, מושלמת כעת בתוך 45 דקות, בעזרת רחפן אחד בלבד. "הרחפן חוסך עבודה רבה של שעות אדם. הוא רואה מגבוה שטח גדול יותר ממה שיכול לראות אדם, ובלעדיו היה צריך לצעוד לפחות חצי שעה כדי לוודא אם יש או אין בעלי חיים בשולי העדר", אמר.

מכל מקום, בינתיים, עד שהרחפנים ישודרגו, עדיין יש דרישה לכלבי רעייה מוכשרים, שלומדים לעבוד לצד הרחפנים ושאורך החיים שלהם גדול יותר מזה של הרחפנים (שעולים כ-3,500 דולר האחד). כמו כן, הם יכולים לפעול גם במזג אוויר גרוע ולא זקוקים לשקע חשמלי בכל כמה שעות.

האם רחפנים יודעים לנבוח? מסתבר שכן Reviewed by on . עידן האוטומציה, המתבסס ביותר ויותר תעשיות, גורם לכך שרובוטים גונבים ג'ובים של בני אדם. זה כבר ידוע. כעת, מסתבר, יש עוד גורמים שעלולים לאבד את עבודתם: כלבי רעייה עידן האוטומציה, המתבסס ביותר ויותר תעשיות, גורם לכך שרובוטים גונבים ג'ובים של בני אדם. זה כבר ידוע. כעת, מסתבר, יש עוד גורמים שעלולים לאבד את עבודתם: כלבי רעייה Rating: 0

הגיבו