תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » פריז תובעת את Airbnb על פרסום לא חוקי של נכסים
Airbnb. צילום:BigStock

פריז תובעת את Airbnb על פרסום לא חוקי של נכסים

מועצת העיר תבעה את פלטפורמת השכרת הדיור בטענה שהחברה לא מכבדת את החוק ומציעה נכסים בניגוד לו ● Airbnb יכולה להקנס בסכום גבוה - 12,500 יורו לכל אחת מ-1,000 יחידות הנדל"ן שהיא מציגה באופן לכאורה לא חוקי ● הסכום עלול להצטבר ללא פחות מ-12.5 מיליון יורו

מאת 11 בפברואר 2019, 15:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

תביעה חדשה בפריז בירת צרפת עלולה להיות עניין יקר ולא נעים בעבור Airbnb. העירייה תובעת את החברה על פרסום 1,000 מקומות לינה באופן שלא מותר על פי חוק עירוני חדש יחסית, שמגביל את מספר ההשכרות המורשות לבעלי דירה או נכס נדל"ן.

מכיוון שהחוק מאפשר מתן קנסות של 12,500 יורו לכל פרסום לא חוקי, העניין יכול להסתכם בכך שהחברה תידרש לשלם כ-12.5 מיליון יורו, אם כל הפרסומים שלה ימצאו כלא חוקיים על ידי בית המשפט.

על פי החוק הצרפתי, שנכנס לתוקפו בנובמבר האחרון, בעלי בתים בפריז יכולים להשכיר לטווח קצר את מקומות הלינה שבבעלותם על פלטפורמות כדוגמת Airbnb רק עד 120 ימים בשנה בסך הכל – זאת אומרת שבמשך שני שלישים מהשנה הנכסים לא יוצעו להשכרה. על הפרסומים בפלטפורמה לכלול רישום כדירת נופש, כמו גם את מספרו הסידורי של הנכס, בכדי להבטיח שהנכסים לא יוצעו להשכרה לפרק זמן ארוך יותר, ולאפשר לרשויות לבחון ולפקח על כך.

Airbnb: "החוק לא תואם הכללים האירופיים"

מספר ערים ברחבי העולם הביעו חששות כי פלטפורמות כגון Airbnb מציבות תחרות לא הוגנת לבתי מלון, מספקות זירה להעלמות מס, מייצרות העלאה של מחירי השכירות לטווח קצר, ויכולות גם להפוך שכונות מסוימות לאזורים לתיירים בלבד, שלא כפי שרצוי בעבור התושבים.

הסיבה המרכזית לחקיקה היא רצונה של עיר הבירה המתויירת כל כך לשמור על מלונות ועל אמצאי הלנה אחרים ולפקח על התחום. אן אידלגו, ראש עיריית פריז, הוסיפה והסבירה כי המטרה של החוק היא לטפל בהשכרות בלתי מורשות ש"מקלקלות כמה שכונות פריזאיות", כך אמרה בראיון לעיתון Journal du Dimanche.

דוברת Airbnb אמרה כי החברה יישמה אמצעים בכדי לסייע למשתמשים הפריזאים של השירות שלה להתאים את הצעותיהם לכללים האירופיים. עם זאת, היא הוסיפה כי הכללים בפריז הם "לא יעילים, לא פרופורציונליים ובניגוד לכללים האירופיים".

צרפת היא השוק השני בגודלו של Airbnb אחרי ארצות הברית ופריז, שהיא אחת הערים הפופולריות ביותר בעולם בעבור תיירים, היא השוק הגדול ביותר של הפלטפורמה, ובה מוצעים כ-65,000 נכסים ללינה לטווח קצר. מספר נוסף שעומד על 35,000 נכסי נדל"ן מופיע בשירותים המתחרים ב-Airbnb.

פריז תובעת את Airbnb על פרסום לא חוקי של נכסים Reviewed by on . תביעה חדשה בפריז בירת צרפת עלולה להיות עניין יקר ולא נעים בעבור Airbnb. העירייה תובעת את החברה על פרסום 1,000 מקומות לינה באופן שלא מותר על פי חוק עירוני חדש יח תביעה חדשה בפריז בירת צרפת עלולה להיות עניין יקר ולא נעים בעבור Airbnb. העירייה תובעת את החברה על פרסום 1,000 מקומות לינה באופן שלא מותר על פי חוק עירוני חדש יח Rating: 0

הגיבו