תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » בטעות: יוטיוב המליצה על סרטונים שמעודדים בני נוער להתאבד
צילום אילוסטרציה: גוסטבו פרזאו, BigStock

בטעות: יוטיוב המליצה על סרטונים שמעודדים בני נוער להתאבד

באחרונה תיקנה החברה את האלגוריתם שלה כך שיחסום זליגה של סרטונים מסוג זה, אלא שלפי דיווחים בבריטניה - החסימה לא הרמטית

מאת 6 בפברואר 2019, 17:49 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יוטיוב המליצה על עשרות סרטונים המציגים בצורה גרפית שיטות לפגיעה עצמית לבני נוער צעירים, שגילם 13 – כך לפי דיווחים בבריטניה. באחרונה תיקנה החברה את האלגוריתם שלה כך שיחסום פרסום של סרטונים מסוג זה, והפלטפורמה שלה כבר חוסמת סרטונים המציגים פגיעה עצמית או התאבדות. אלא שלפי הטלגרף, עדיין קיימים ביוטיוב לפחות תריסר סרטונים מסוג כזה.

ב-BBC אף פורסם כי שר הבריאות הבריטי, מט הנקוק, ציין שהפלטפורמות של הרשת החברתית עלולות להיחסם כליל אם ייכשלו בהגנה על ילדים מפני תכנים המציגים או מעודדים התאבדות ופגיעה עצמית. "אנחנו האדונים לגורלנו כאומה, ואנחנו חייבים לפעול כדי להבטיח שהטכנולוגיה המדהימה הזאת מופעלת למטרות טובות – ולא גורמת לילדות צעירות לקחת את חייהן בידיהן", ציין הנקוק.

דובר מטעם גוגל, החברה האם של אתר הסטרימינג, אמר כי "אנחנו יודעים שאנשים רבים משתמשים לפעמים ביוטיוב כדי לחפש מידע, עצה או תמיכה בנסיבות קשות. אנחנו עובדים קשה כדי להבטיח שהפלטפורמות שלנו אינן משמשות לעודד התנהגות מסוכנת. בשל כך, יש לנו מדיניות קפדנית, שפוסלת סרטים המקדמים פגיעה עצמית, ונסיר כל סרטון המפר את כללי המדיניות שלנו".

בכל פעם שמשתמש מבצע חיפוש הכולל מילים כמו התאבדות מתקבלת בראש העמוד מסגרת שמכוונת את המשתמש לקווי הטלפון של ארגון הצלה ומניעת התאבדות, שבה הם גם יכולים לשלוח הודעת טקסט לארגון בבקשת עזרה. החברה אף בודקת באופן קבוע טווח של מושגי חיפוש מסוג זה, במטרה להתעדכן ולהגיב במהירות למצבים כאלה.

בטעות: יוטיוב המליצה על סרטונים שמעודדים בני נוער להתאבד Reviewed by on . יוטיוב המליצה על עשרות סרטונים המציגים בצורה גרפית שיטות לפגיעה עצמית לבני נוער צעירים, שגילם 13 - כך לפי דיווחים בבריטניה. באחרונה תיקנה החברה את האלגוריתם שלה יוטיוב המליצה על עשרות סרטונים המציגים בצורה גרפית שיטות לפגיעה עצמית לבני נוער צעירים, שגילם 13 - כך לפי דיווחים בבריטניה. באחרונה תיקנה החברה את האלגוריתם שלה Rating: 0

הגיבו