תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » המעבד רב הליבות החדש של אינטל – לבוני מערכות בלבד
אינטל - מעבדי i9

המעבד רב הליבות החדש של אינטל – לבוני מערכות בלבד

במקום להציע אותו ללקוחות פרטיים, החברה תמכור את המעבד - Core i9-9990XE - לבוני מערכות בלבד, ואלו יהיו אמורים להתמודד על הכמות ועל המחיר במקביל, פעם ברבעון

מאת 21 בינואר 2019, 13:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אינטל מתכננת להשיק מעבד פרימיום חדש בריבוי ליבות, אבל כנראה שהצרכנים לא ממש יוכלו לרכוש אותו, זאת אומרת לא באופן ישיר כפי שניתן כיום לרכוש את כל מעבדי החברה, לפחות אלו שמיועדים לשוק המחשבים השולחניים.

המעבד החדש, Core i9-9990XE, ממעבדי האקסטרים של הדור התשיעי של מעבדי ה-Core של החברה, יציע 14 ליבות פיזיות עם תמיכה ב-28 ליבות לוגיות. אמנם מדובר בפחות ליבות מאשר מציע מעבד הדגל הנוכחי של אינטל – Core i9-9980XE שמגיע עם 18/36 ליבות – אבל הוא יהיה הרבה יותר מהיר. לעומת מהירות שעון בסיסית של 3 גיגה-הרץ ומהירות טורבו מרבית של 4.5 גיגה-הרץ, ל-Core i9-9990XE מהירויות של 4/5 גיגה-הרץ בהתאמה, היישר מהקופסה, וללא צורך בהמהרה מיוחדת.

המעבד החדש אמנם ישתמש בתושבת ה-LGA2066, שמשמשת גם את קודמו, וגם באותה ערכת שבבים X299, אבל לתוספת העוצמה יש גם מחיר, ואפילו מחיר כפול. המחיר הראשון הוא צריכת כוח ענקית של לא פחות מ-255 וואט, וזאת לעומת 165 וואט של ה-Core i9-9980XE. והשני הוא המחיר בדולרים.

אבל במקרה הזה לא ממש ברור כמה בדיוק אינטל דורשת בעבור המעבד החדש, כי דרך המכירה שלו, לפי הדיווח, מעט מוזרה: היא מציעה אותו לבוני מערכות בלבד, שאמורים להתמודד על הכמות ועל המחיר במקביל, וזה יקרה פעם ברבעון.

לפי ההערכות זה מצביע על כך שאינטל, בכל מקרה, תוכל כנראה להציע את המעבד בכמות מוגבלת בלבד – ובכל מקרה, זה אומר שמי שירצה את המעבד החדש יצטרך לקנות מחשב שלם בשבילו, וגם זאת עדיין לא ברור מתי.

המעבד רב הליבות החדש של אינטל – לבוני מערכות בלבד Reviewed by on . אינטל מתכננת להשיק מעבד פרימיום חדש בריבוי ליבות, אבל כנראה שהצרכנים לא ממש יוכלו לרכוש אותו, זאת אומרת לא באופן ישיר כפי שניתן כיום לרכוש את כל מעבדי החברה, לפ אינטל מתכננת להשיק מעבד פרימיום חדש בריבוי ליבות, אבל כנראה שהצרכנים לא ממש יוכלו לרכוש אותו, זאת אומרת לא באופן ישיר כפי שניתן כיום לרכוש את כל מעבדי החברה, לפ Rating: 0

הגיבו