תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הסוללות שהתרוקנו ורוקנו את הכיסים של אפל
סוללות אפל. צילום: BigStock

הסוללות שהתרוקנו ורוקנו את הכיסים של אפל

אפל הוזילה את מחירי הסוללות להחלפה, הלקוחות רכשו פי כמה וכמה מהציפיות של הענקית מקופרטינו, והתוצאה היא אחת המכות העיקריות שהביאו לקריסה הצפויה בהכנסות החברה

מאת 17 בינואר 2019, 16:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אחת הסיבות שהובילו לירידה הצפויה בהכנסות של אפל, ולכך שהחברה פרסמה אזהרת רווח לראשונה מזה עשור, הוא סעיף הסוללות בהכנסות של החברה.

כזכור, בעקבות הפרשה שהתפוצצה בשלהי 2017, בה התברר שהחברה מאטה טלפוני iPhone ישנים, שנפח העבודה של הסוללות ירד מתחת לרמה מסוימת – במטרה להאריך את חיי המכשיר, לפי אפל, או כדי לגרום למשתמשים להחליף טלפונים, לדברי בעלי iPhone רבים – החליטה בסופו של דבר אפל להוריד את מחירי הסוללות להחלפה מ-79 ל-29 דולרים.

תכנית ההחלפה הזו נוצלה היטב על יד משתמשי iPhone ישנים. אם באפל ההערכה הייתה שהיא תמכור כ-2 מיליון סוללות להחלפה ב-2018, בפועל נמכרו כ-11 מיליון סוללות. מעבר לכך שהחברה למעשה הפסידה הכנסות רבות בגין הורדת המחיר הקיצונית, בסופו של דבר זה כנראה גם פגע במכירות של מכשיריה החדשים.

משתמשים רבים העדיפו פשוט להחליף סוללה, בעלות של עשרות דולרים בודדים, ולהישאר עם המכשיר הישן, ולפחות לדחות בעוד זמן מה את ההוצאה הגדולה בהרבה של רכישת iPhone מודרני, מה שעזר להוביל למכירות החלשות ביותר אי פעם של דור חדש של טלפוני iPhone.

 

הסוללות שהתרוקנו ורוקנו את הכיסים של אפל Reviewed by on . אחת הסיבות שהובילו לירידה הצפויה בהכנסות של אפל, ולכך שהחברה פרסמה אזהרת רווח לראשונה מזה עשור, הוא סעיף הסוללות בהכנסות של החברה. כזכור, בעקבות הפרשה שהתפוצצה אחת הסיבות שהובילו לירידה הצפויה בהכנסות של אפל, ולכך שהחברה פרסמה אזהרת רווח לראשונה מזה עשור, הוא סעיף הסוללות בהכנסות של החברה. כזכור, בעקבות הפרשה שהתפוצצה Rating: 0

הגיבו