תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » משתמשי מכשירי סמסונג מסוימים לא הצליחו להסיר את אפליקציית פייסבוק
באפליקציה? רק בנייד. ייסבוק. צילום: BigStock

משתמשי מכשירי סמסונג מסוימים לא הצליחו להסיר את אפליקציית פייסבוק

התופעה לא מתרחשת בכל הסמארטפונים מתוצרת החברה הדרום קוריאנית, אבל בחלקם פשוט בלתי ניתן להיפטר ולהיפרד מהרשת החברתית הדומיננטית ● הדברים מעלים תהיות בנוגע לקשרי הגומלין של שתי החברות והקשר שלהן לנתונים הפרטיים של המשתמש

מאת 10 בינואר 2019, 15:41 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משתמשי סמארטפונים של סמסונג שימו לב לידיעה הבאה שמקורה בבלומברג – יש סיכוי טוב למדי שאם תחליטו לפתע להסיר את אפליקציית פייסבוק מהמכשיר שלכם לא תצליחו לעשות זאת, או לפחות – תתקשו לבצע את ההליך שאמור להיות פשוט וזמין.

על פי הדיווח, כמה בעלי סמארטפונים מבית סמסונג נתקלו בבעיות בהסרת ההתקנה של אפליקציית פייסבוק מהמכשירים שלהם, בעוד שחלק מהמשתמשים מצאו כי הם כן יכולים להשבית את היישום, אך מחיקת האפליקציה כליל פשוט בלתי אפשרית בעבורם.

מספר משתמשי סמסונג פרסמו חוויות דומות בפורומים שונים, כמו למשל בזה המכונה Android Central. משתמשים דיווחו שכשניסו למחוק את האפליקציה קיבלו את האפשרויות "השבת" (Disable) ו"אלץ עצירה" (Force Stop), אבל שאפשרות "הסר", בדרך כלל אמורה להיות קיימת, נעלמה משום מה.

לפי הדיווחים בתקשורת, קיימים מספר מכשירים ניידים של סמסונג שמגיעים כשפייסבוק מותקנת עליהם כברירת מחדל, ויצרנית הסלולר גם פרסמה כמה יישומים המקשרים התקנים שלה לפייסבוק.

עוד הפרת פרטיות?

אפליקציה אחת כזו, הנקראת Samsung Mobile, דרשה הרשאה לגשת ל-36 סוגי מידע אודות המשתמש וחבריו בפייסבוק, שכללו בין השאר החל מפוסטים שהועלו לציר הזמן ותמונות שמפרסמים החברים של המשתמש, ועד להעדפות הדתיות שלו ודעותיו הפוליטיות.

אפליקציית סמסונג נוספת ששמה Galaxy S4, אספה אמנם פחות מידע על החברים של המשתמש, אבל ביקשה גישה לימי ההולדת שלהם, לעדכוני הסטטוס, לאירועים, תמונות וסרטונים.

נכון לעכשיו, גם סמסונג וגם פייסבוק לא הגיבו לדאגות ולחששות שמשתמשי סמסונג עלולים לחוות עקב הגילוי האחרון. עם זאת, סמסונג אמרה לבלומברג כי אפליקציית פייסבוק המותקנת מראש לא תפעל עוד אחרי שהמשתמש השבית אותה.

היות שפייסבוק הצהירה כי גרסה מושבתת של האפליקציה שלה מתנהגת ממש כאילו שנמחקה, ולא אוספת נתונים או שולחת מידע בחזרה לשרתים שלה, אפשר כנראה להירגע. מצד שני, בהתחשב בהיסטוריה של פייסבוק שנחשפה במיוחד בשנה האחרונה ובפרשיית קיימברידג' אנליטיקה – ספק אם אפשר להאמין לה כיום.

משתמשי מכשירי סמסונג מסוימים לא הצליחו להסיר את אפליקציית פייסבוק Reviewed by on . משתמשי סמארטפונים של סמסונג שימו לב לידיעה הבאה שמקורה בבלומברג - יש סיכוי טוב למדי שאם תחליטו לפתע להסיר את אפליקציית פייסבוק מהמכשיר שלכם לא תצליחו לעשות זאת, משתמשי סמארטפונים של סמסונג שימו לב לידיעה הבאה שמקורה בבלומברג - יש סיכוי טוב למדי שאם תחליטו לפתע להסיר את אפליקציית פייסבוק מהמכשיר שלכם לא תצליחו לעשות זאת, Rating: 0

הגיבו