היועצים שמאחורי פרויקט הענק להקמת מאגר נתוני האשראי

הפרויקט, בעלות של 130 מיליון שקלים, הצליח בין היתר בזכות הייעוץ והליווי שקיבלו מבצעיו משטראוס אסטרטגיה, ובראשם אלדר לב-רן, יועץ בכיר בחברה

07/01/2019 10:55
מימין: אלדר לב-רן, יועץ בכיר בשטראוס אסטרטגיה, ואבנר זיו, מנמ"ר בנק ישראל. צילום: פלי הנמר

משרדי בנק ישראל בתל אביב אירחו בשבוע שעבר אירוע להשקת פרויקט הענק, בהיקף של יותר מ-130 מיליון שקלים, להקמת המערכת ומערכי התפעול והשירות של מאגר נתוני האשראי של המדינה.

כבר כתבנו כאן, באנשים ומחשבים, על הפרויקט עצמו ועל השותפים לו – חטיבת הטכנולוגיות של הבנק בראשות אבנר זיו, מטריקס בראשות מוטי גוטמן, וכן HPE ורפאל. הפעם אני מבקש להתמקד בגורם נוסף שתרם להצלחתו של הפרויקט בשנתו האחרונה ורוויות האתגרים, וסייע רבות בהובלתו: יועצי שטראוס אסטרטגיה ובראשם אלדר לב-רן, יועץ בכיר מטעם החברה. לב-רן שימש בפרויקט זה כמשנה לחנה עמר, מנהלת אגף תשתיות פיננסיות בבנק ישראל, והיה מנהל הפרויקט בפועל לאחר יציאתה לחופשת לידה.

בפרויקט עבדו כ 250 איש והוא כלל מערך ניהולי מורכב, שניצח על פאזל עדין של עובדים, ספקים, לקוחות מכל הסוגים והמינים, לחצים, משברים, מורכבות ארגונית, ניהולית, טכנולוגית וכלכלית. ניהול הפרויקט כלל נקודות קריטיות רבות שבהן נדרשה קבלת החלטות, בכדי לעבור שלבים קשים ומאתגרים ביותר. בהתאם לכך, התרומה של לב-רן, בליווי יועצים בכירים נוספים משטראוס אסטרטגיה, הפכה את האתגר לאפשרי ותרמה להבאתו לנקודה שבה הוא נמצא כיום.

מה היה המפתח להצלחה של הפרויקט?
לב-רן: "מהיום הראשון לעבודה הבנו שפרויקט בסדר גודל כזה מחייב ראייה רחבה, המאפשרת אינטגרציה בין צוותים רבים ומערכות מרובות והנעה של הגורם האנושי, תוך שיתוף פעולה הדוק עם הנהלת הבנק. ללא הבנה זו לא היינו מצליחים במהלך כה מורכב. צוות יועצי שטראוס אסטרטגיה נכנס במהירות לפרויקט, ובתוך זמן קצר הביא ערך ותמיכה למקבלי ההחלטות בצמתים המאתגרים במיוחד לאורך המהלך כולו. הצוות הגיע עם ניסיון רב בניתוח עלויות קפדני, ביכולת לנתח את ארכיטקטורת המערכת, בהבאת מתודולוגיית מימוש ותפעול מתאימה, ובעיקר בהבנה של המרכיבים הנדרשים לצורך מוכנות תפעולית".

ד"ר נדין בודו-טרכטנברג, המשנה לנגיד בנק ישראל. צילום: פלי הנמר

ד"ר נדין בודו-טרכטנברג, המשנה לנגיד בנק ישראל. צילום: פלי הנמר

ד"ר נדין בודו-טרכטנברג, המשנה לנגיד בנק ישראל, הדגישה מרכיב זה בטקס לציון שלב ההקמה. "לפרויקט מורכב שכזה, של הקמת מאגר נתוני אשראי ברמה הלאומית, נדרשים לא רק אמונה, אלא גם אמון של השותפים בפרויקט ולאחריו של הציבור. אין ספק שהניסיון הרב והיכולות המוכחות של המעורבים בפרויקט לא רק תרמו לאמונה, אלא גם הצדיקו את האמון של השותפים בהצלחת המהלך", אמרה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים