תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » ארה"ב: קליפורניה יורדת מהתכנית למסות הודעות SMS
הודעות טקסט. צילום אילוסטרציה: BigStock

ארה"ב: קליפורניה יורדת מהתכנית למסות הודעות SMS

הכוונות להטיל במדינה מס על שליחת מסרוני טקסט - במטרה לגבות באמצעותו כספים להנגשת החיבור המהיר לרשת לאזרחים מעוטי יכולת - התמוססו עקב הצהרת ה-FCC כי הודעות הטקסט יחשבו הלכה למעשה מעתה כ"שירותי מידע"

מאת 17 בדצמבר 2018, 11:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הרגולטורים של קליפורניה כבר לא מתכננים יותר הטלת מס על הודעות טקסט.

הגוף הממשלתי הקליפורני המכונה CPUC (ר"ת California's Public Utilities Commission), ושמסדיר שירותים וכלים שפועלים למען הציבור במדינה, אמר כי החלטה חדשה של רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית, ה-FCC, מונעת מהמדינה את מימוש התכנית שעליה התבשרנו בשבוע שעבר.

במקור תכננה המדינה להוסיף תשלומים חודשיים חדשים על חשבונות הלקוחות של ספקיות האלחוט, ובאופן הזה לאסוף כספים בעבור תכניות לאספקת קישוריות לתושבים מעוטי יכולת. הרגולטורים היו אמורים להצביע על הצעת המיסוי ב-10 בינואר 2019, וטענו שבגלל המגמה של רבים כיום להמיר שיחות קוליות בהודעות טקסט, יש להם רצון למנף את הדברים לכדי הכנסה לטובת המדינה והאזרחים הנזקקים שלה.

הפסיקה החדשה של ה-FCC, שהתקבלה ב-12 בדצמבר, מחבלת ברצונה של קליפורניה למסות הודעות טקסט, משום שהיא קובעת כי הודעות טקסט יכללו בקטגוריה "שירותי מידע" ולא יחשבו עוד כ"שירותי תקשורת". "לנוכח פעולת ה-FCC" משכה נציבת ה-CPUC, קרלה פיטרמן, את הצעת המיסוי.

סופה של חקיקה עתידית לא אהודה

יצוין כי החקיקה המתגבשת, שבוטלה כעת, זכתה לביקורות רבות הן מצד המשתמשים והן מצד גופי הטלקום. "אילוץ ספקיות אלחוט לגבות מס על העברת הודעות טקסט, שלא ניתן להחיל על החלק הארי של העברת הודעות ומסרים מידיים (למשל בעת שימוש ביישומי הודעות מידיות – ג"פ), אינה הגיונית, לא תחרותית ומזיקה לצרכנים", טענו באיגוד תעשיית הטלקום, ה-CTIA. עוד בטרם פסיקת ה-FCC החדשה, האיגוד הדגיש שוב ושוב גם בהגשת הצעת החוק כי הודעות טקסט הן שירות מידע, ואם הודעות טקסט נחשבות כשירות מידע, המס לא יכול להיות מוטל עליהן תחת החוק של המדינה.

תומכי התקנה החדשה של ה-FCC אומרים שהיא תתן לספקיות את היכולת למגר הודעות זבל, ומבקריה טוענים מנגד שהיא עלולה להוביל לכך שהספקיות יצנזרו הודעות.

ה-FCC לא הגיב בינתיים לתקשורת על הדברים.

ארה"ב: קליפורניה יורדת מהתכנית למסות הודעות SMS Reviewed by on . הרגולטורים של קליפורניה כבר לא מתכננים יותר הטלת מס על הודעות טקסט. הגוף הממשלתי הקליפורני המכונה CPUC (ר"ת California's Public Utilities Commission), ושמסדיר ש הרגולטורים של קליפורניה כבר לא מתכננים יותר הטלת מס על הודעות טקסט. הגוף הממשלתי הקליפורני המכונה CPUC (ר"ת California's Public Utilities Commission), ושמסדיר ש Rating: 0

הגיבו