תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הקרב מול אורקל: פרקליט המדינה האמריקני תומך ברימיני סטריט
בית המשפט יחליט. אילוסטרציה: digitalista/BigStock

הקרב מול אורקל: פרקליט המדינה האמריקני תומך ברימיני סטריט

הפרקליט וגורם בכיר במשרד התובע הכללי קובעים בחוות דעת שהגישו לבית המשפט העליון כי עליו להפוך החלטה קודמת, שחייבה את רימיני לשלם לאורקל הוצאות משפט בסך של כ-13 מיליון דולר, כחלק מתיק על הפרת קניין רוחני ● הדיונים יחלו בראשית 2019

מאת 5 בדצמבר 2018, 12:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

תמיכה משמעותית לרימיני סטריט בקרב המשפטי שלה מול אורקל: פרקליט המדינה האמריקני וגורם בכיר במשרד התובע הכללי של ארצות הברית הודיעו בחוות דעת משותפת שהגישו לבית המשפט העליון בוושינגטון, כי הם ממליצים לקבל את הערעור של החברה על ההחלטה שעליה לשלם לאורקל סכום של 12.8 מיליון דולר בגין הוצאות משפט. זאת, אחרי שבית המשפט הפדרלי לערעורים החליט על חיובה של רימיני בסכום, לאחר שקבע כי היא הפרה זכויות קניין רוחני של אורקל, במסגרת מגעים שניהלה עם לקוחות של חברת הענק.

מדובר בקייס משפטי מורכב, שראשיתו בתביעה שהגישה אורקל ב-2010 נגד רימיני סטריט והמנכ"ל שלה, סת' רבין, בגין "גניבה מסיבית של תוכנה שלה והיבטי תמיכה הקשורים לתוכנה באמצעות מודל עסקי לא חוקי". אורקל טענה כי רימיני "שיבשה ושכפלה" את התוכנות שלה ללקוחותיה, ואירחה את תוכנות אורקל על שרתיה היא.

פסק הדין של בית המשפט לערעורים ניתן ב-2016, ואורקל ערערה עליו לבית המשפט העליון של ארצות הברית. בעקבות כך הגישה רימיני בקשה למשפט חוזר בנוגע להוצאות, ובספטמבר האחרון החליט העליון לאשר את קיומו. הדיונים במשפט צפויים להתנהל החל מראשית 2019.

כחלק מהחומר בתביעה הגישה רימיני חוות דעת מגורמים משפטיים בכירים בארצות הברית, בהם פרקליט המדינה ומנהל המחלקה האזרחית במשרד התובע הכללי. בסיכום חוות הדעת נכתב כי מסקנתה היא ש-"יש להפוך את ההחלטה של בית המשפט לערעורים על פיה ולדחות את התביעה (של אורקל – י"ה)". זאת, לאחר שבחוות הדעת מובעת תמיכה, כאמור, בעמדתה של רימיני, שמפרשת את סעיף השתת העלויות בחוק זכויות היוצרים האמריקני. הגורמים המשפטיים הבכירים סבורים כי "עמדתה של אורקל מרחיבה את משמעות החוק מעל ומעבר למה שיכול להתפרש מהנוסח שלו".

רימיני: ההחלטה – בניגוד לפסיקות אחרות

רימיני טענה בנוסף שההחלטה לחייב אותה בתשלום הסכום עומדת בניגוד גמור לפסיקות אחרות של בתי משפט אחרים, בהם בית המשפט העליון. חוות הדעת הנוכחית מצטרפת לתמיכה של מומחים משפטיים אחרים בעמדתה של רימיני, בהם הוועדה המשפטית של אגודת הקניין הרוחני האמריקנית.

אם בית המשפט העליון יהפוך את ההחלטה של הערכאה הנמוכה יותר, אורקל תחויב להחזיר לרימיני סטריט 12.8 מיליון דולר, שיתווספו ל-21.5 מיליון שהיא שילמה לה, בהתאם להחלטה אחרת של בית המשפט לערעורים.

הקרב מול אורקל: פרקליט המדינה האמריקני תומך ברימיני סטריט Reviewed by on . תמיכה משמעותית לרימיני סטריט בקרב המשפטי שלה מול אורקל: פרקליט המדינה האמריקני וגורם בכיר במשרד התובע הכללי של ארצות הברית הודיעו בחוות דעת משותפת שהגישו לבית ה תמיכה משמעותית לרימיני סטריט בקרב המשפטי שלה מול אורקל: פרקליט המדינה האמריקני וגורם בכיר במשרד התובע הכללי של ארצות הברית הודיעו בחוות דעת משותפת שהגישו לבית ה Rating: 0

הגיבו