תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » אמדוקס: צניחה ברווח הנקי; המנייה עלתה
תוצאות טובות ורכישה. אמדוקס

אמדוקס: צניחה ברווח הנקי; המנייה עלתה

הרווח הנקי על פי GAAP צנח בכמעט 60%, בין היתר עקב תשלום בגין יישוב סכסוך משפטי שהחברה הייתה מעורבת בו ● לעומת זאת, המסחר המאוחר במנייה עלה בכ-4% והחברה חתמה על חוזים חדשים - עם חברת הסלולר הגדולה באיטליה, ובפיליפינים

מאת 11 בנובמבר 2018, 15:29 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מניית אמדוקס עלתה במסחר המאוחר בוול-סטריט ביום ו' ב-3.8%, על אף שהחברה רשמה ברבעון האחרון של שנתה הכספית צניחה של כמעט 60% ברווח הנקי על פי GAAP. בחברה מדגישים כי הצניחה הזאת היא תוצאה של תשלום בעקבות סכסוך משפטי, כאשר בחברה מסרבים למסור באיזה סכסוך מדובר. מנגד, הרווח הנקי Non-GAAP עלה במקצת, מה שמסביר את הגידול במנייה, לצד הודעת החברה כי חתמה על עסקת ענק עם טלקום איטליה. עוד מסרה אמדוקס כי היא תחזק בקרוב את הנוכחות שלה בפיליפינים, לאחר שחתמה על הסכם עם חברת הטלפוניה המקומית PLDT.

הרווח הנקי שלא על פי GAAP רשם עלייה של קצת יותר מ-2% ל-140.2 מיליון דולר. הרווח למנייה עלה בלמעלה מ-5% ל-99 סנט ועקף בסנט אחד את תחזיות האנליסטים. לפי GAAP, הרווח הנקי צנח ב-58.71% ל-44.27 מיליון דולר והרווח למנייה – ב-57.53% ל-31 סנט.

ירידה זו היא תוצאה של גידול ניכר יותר בהוצאות מאשר בהכנסות, לרבות תשלום של 36 סנט למנייה בגין יישוב הסכסוך המשפטי. כך, ההוצאות הרבעוניות של אמדוקס גדלו ב-10.16% ל-933.77 מיליון דולר ואילו ההכנסות עלו רק ב-2.33% למיליארד דולר. ההוצאות הגולמיות גדלו בתקופה זו ב-2.9% ל-654.92 מיליון דולר, הרווח הגולמי עלה ב-1.28% ל-347.67 מיליון והרווח הגולמי השולי עמד על 34.68%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות זינקו ב-32.01% ל-278.85 מיליון דולר והרווח צלל ב-47.88% ל-68.82 מיליון. גם כאן, העלייה בהוצאות, שכללו את התשלום כחלק מיישוב אותו סכסוך, השפיעה לרעה על הרווח.

לצד התוצאות הרבעוניות פרסמה החברה את הנתונים השנתיים: ההוצאות שלה גדלו בתקופה זו ב-5.87% ל-3.55 מיליארד דולר וההכנסות עלו ב-2.78% ל-3.97 מיליארד. על רקע זה, הרווח התפעולי פחת ב-17.2% ל-428.31 מיליון דולר והרווח הנקי – ב-18.87% ל-354.4 מיליון.

אמדוקס מעריכה שההכנסות השנתיות שלה בשנה הכספית הקרובה יגדלו בשיעור של בין 2% ל-6%, והרווח הנקי שלה למנייה Non-GAAP – ב-3% עד 7%. היא אף מעריכה שהרווח הנקי שלה למנייה לפי GAAP יגדל בשיעור ניכר, של בין 29% ל-38%. בנוסף, הנהלת החברה החליטה לשלם דיבידנד של 28.5 סנט למנייה לעומת 25 סנט ברבעון המקביל בשנה הכספית הקודמת.

"תוצאות איתנות"

שוקי שפר, הנשיא והמנכ"ל החדש של אמדוקס, הגדיר את התוצאות "איתנות" ואמר כי הן "עברו במעט את מרכז טווח התחזית ושיקפו תנודות נורמליות אצל לקוחות בצפון אמריקה, המשך צמיחה בשווקי שאר העולם ואת הרבעון הטוב ביותר שלנו באירופה זה יותר מעשור. מבחינה תפעולית, הרווחיות שלנו הייתה יציבה, תוך שהתמקדנו בביצוע ובדילוור של פרויקטים".

הוא הוסיף כי "תנופת המכירות שלנו נותרה בריאה, תוך שאנחנו ממשיכים לחדור לאזורים גאוגרפיים וללקוחות חדשים, עם זכיות משמעותיות בפרויקטים ובחוזי שירותים מנוהלים. נציין את הזכייה הראשונה שלנו אי פעם בטלקום איטליה, חברת התקשורת הגדולה ביותר במדינה, שמרחיבה את טביעת הרגל שלנו בשוק אירופי מרכזי זה. כמו כן, חיזקנו את נוכחותנו ב-PLDT בפיליפינים, שם חתמנו על חוזה לשש שנים עבור ניהול תשתיות IT – חוזה שנוסף על חוזה של 300 מיליון דולר לשבע שנים עבור טרנספורמציה מנוהלת, שחתמנו מוקדם יותר השנה".

שפר סיכם באמרו כי "בהסתכלות על השנה הקרובה, הנראות שמספק צבר ההזמנות שלנו ל-12 החודשים הבאים מצביע על שיפור בשיעור הצמיחה בהכנסות".

אמדוקס: צניחה ברווח הנקי; המנייה עלתה Reviewed by on . מניית אמדוקס עלתה במסחר המאוחר בוול-סטריט ביום ו' ב-3.8%, על אף שהחברה רשמה ברבעון האחרון של שנתה הכספית צניחה של כמעט 60% ברווח הנקי על פי GAAP. בחברה מדגישים מניית אמדוקס עלתה במסחר המאוחר בוול-סטריט ביום ו' ב-3.8%, על אף שהחברה רשמה ברבעון האחרון של שנתה הכספית צניחה של כמעט 60% ברווח הנקי על פי GAAP. בחברה מדגישים Rating: 0

הגיבו