תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » בית המשפט הורה לחסום חמישה אתרים שפרסמו שירותי זנות
עיסוי אירוטי? זנות - לפי בית המשפט. צילום אילוסטרציה: אימג'בנק

בית המשפט הורה לחסום חמישה אתרים שפרסמו שירותי זנות

השופט בני שגיא דחה את טענת מפעיל האתר סקס אדיר וארבעה אתרים נוספים שהם מציעים "עיסוי אירוטי" וכינה את התופעה ישראבלוף

מאת 29 באוקטובר 2018, 17:20 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ב') לחסום את אתר סקס אדיר וארבעה אתרים נוספים הקשורים עמו, לאחר שקבע כי אתרים אלה מפרסמים שירותי זנות.

ההחלטה ניתנה בהמשך לבקשה שהגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ביוני האחרון למתן צו הסרה של אתרי האינטרנט. הבקשה הוגשה לבית המשפט במקביל לפתיחה בחקירה פלילית נגד מפעיל האתרים, שרון דגני פיש.

המפעיל טען כי המודעות לא מציעות במפורש שירותי מין, אלא "עיסוי אירוטי". השופט בני שגיא קבע כי מודעות אלה, שכללו תמונות של נשים בתנוחות מיניות, נועדו למעשה לפרסום שירותי זנות. בית המשפט קבע כי אילו היה מדובר בשירותי עיסוי, ולא בזנות בכיסוי, הרי שהמודעות היו מתמקדות באופי הטיפול ולא במראה החיצוני של המעסה.

הישראבלוף של האתרים המציעים "עיסוי אירוטי"

בהחלטה נכתב ש-"המציאות מלמדת כי פעמים רבות נעשות מניפולציות מילוליות על מנת להסוות את העובדה כי הלכה למעשה, עסקינן במכירת שירותי מין. הציבור הגולש לאתרים אלה מבין זאת, המפרסמים באתר מבינים זאת, ובוודאי שגם בעלי האתרים המספקים את פלטפורמת הפרסום מבינים זאת. כשם שאין ציפייה אמיתית למצוא רופא ב-'מכון בריאות', כשם שתפקידה של 'נערת הליווי' לא מסתכם ב-'ליווי', כך גם ה-'עיסוי האירוטי' המפורסם באתרי האינטרנט אינו מסתכם ב-'עיסוי'". השופט ציין כי "על מכבסת מילים מעין זו עמדו יוסי בנאי ושלישיית הגשש החיוור במערכון השליח בבנק, בטבעם את הביטוי ישראבלוף".

בית המשפט קבע כי ההחלטה תיכנס לתוקף בתוך 15 ימים, אולם ככל שמפעיל האתרים יציג תכנית להמשך פעילות האתר ללא המודעות המהוות פרסום שירותי זנות, יסויג הצו בהתאם.

ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה נמסר כי "ההחלטה מהווה צעד נוסף במאבק בתופעת פרסום שירותי זנות באינטרנט, שהינה חוליה משמעותית בתעשיית הזנות, הממסחרת את גופן של נשים ומציגה אותן כמוצרי צריכה. הפגיעה הכלכלית באלה שמרוויחים מהאנשים והנשים העוסקים בזנות, תוך ניצולם, תקשה על המשך ביצוע העבירות על ידי מנהלי אתרי הזנות. בכוונת מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה להמשיך שיתוף הפעולה עם רשויות האכיפה ולהשתמש בחוק במטרה להילחם בפעילות עבריינית במרחב המקוון, כחלק מתפישת ההפעלה של הפרקליטות בתחום המאבק בפשיעה המקוונת".

בית המשפט הורה לחסום חמישה אתרים שפרסמו שירותי זנות Reviewed by on . בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ב') לחסום את אתר סקס אדיר וארבעה אתרים נוספים הקשורים עמו, לאחר שקבע כי אתרים אלה מפרסמים שירותי זנות. ההחלטה ניתנה בהמשך ל בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ב') לחסום את אתר סקס אדיר וארבעה אתרים נוספים הקשורים עמו, לאחר שקבע כי אתרים אלה מפרסמים שירותי זנות. ההחלטה ניתנה בהמשך ל Rating: 0

הגיבו