כיטוב מערכות גייסה 10 מיליון דולר בזכות יכולותיה בבינה מלאכותית

חברת הסטאט-אפ הישראלית מפתח-תקווה, שעוסקת בפיתוח טכנולוגיות AI, השלימה סבב גיוס ראשון בסכום זה

ד"ר יוסי רובנר, CTO ומייסד כיטוב מערכות. צילום: גלעד פירסט

כיטוב מערכות, חברת סטארט-אפ מפתח תקווה, מדווחת על השלמת סבב גיוס בסך כולל של 10 מיליון דולר. זהו סבב הגיוס הראשון של החברה, אחרי שבעת הקמתה בשנת 2014 היזמים השקיעו בה כ-3.5 מיליון דולר. החברה עוסקת בתחום בקרת איכות חזותית מבוססת בינה מלאכותית.

עשרת מיליוני הדולר שגויסו ישמש להרחבת מערך המכירות והשיווק העולמי של החברה, להמשך הפיתוח של המערכת, ולגיוס כוח אדם נוסף בישראל ובמדינות נוספות.

לחברה דרושים מהנדסים מומחים בתחומי הבינה מלאכותית, הראייה הממוחשבת, הביג דטה, למידת מכונה וכן אלגוריתמאים.

הגיוס הובל על ידי חברת ההשקעות הגרמנית RSBG, אשר ביצעה את ההשקעה באמצעות חברת HAHN לאוטומציה ורובוטיקה מתקדמת. משקיעה נוספת בסבב זה, היא קרן ההשקעות היפנית GiTV. החברות המשקיעות מתמחות בטכנולוגיות חדשניות בתחום של ייצור מתקדם (תעשייה 4.0), רובוטיקה ובינה מלאכותית.

החברה נחשבת לחדשנית, שכן לצד מגמת האוטומציה הרווחת בשנים האחרונות בייצור התעשייתי, לא היה עד כה בנמצא פתרון ממוכן אשר מסוגל להוות תחליף ברמה מספקת ליכולת האנושית לאתר פגמים חזותיים בתהליך הייצור של מוצרים שונים. היצרנים משקיעים עשרות מיליארדי דולרים בתהליכים לגילוי פגמים בייצור, וכמובן בתיקון נזקים שנגרמים מאיכות ירודה של מוצרים.

למרות ההשקעות הגבוהות, רמת הביצוע של עובדים אנושיים אינה עקבית ואף פוחתת במשך הזמן, כתלות בתנאי הסביבה, בעייפות ובירידה בתשומת הלב. מערכות ממוחשבות מסוגלות לבצע ביקורת איכות ברמה גבוהה ביותר, אולם עד כה, המגבלה העיקרית הייתה נעוצה ביכולת ללמד אותן לבדוק מגוון רחב ושונה של מוצרים ולהתאים תכנית בדיקה מיטבית לכל מוצר באופן ספציפי. המערכת המתקדמת של כיטוב, אשר מתבססת על טכנולוגיות חדשניות בתחומים של ראייה ממוחשבת, למידה עמוקה, רובוטיקה מתקדמת וביג דטה, פותרת בעיה זו.

ד"ר יוסי רובנר, CTO ומייסד כיטוב מערכות, הנחשב למומחה עולמי בתחום הראייה הממוחשבת: "אנו מפתחים מערכת אוניברסלית, אשר המפעיל שלה אינו חייב להיות מתכנת, או מומחה לרובוטיקה ולראייה ממוחשבת. המפעיל יכול ללמד את המערכת, בשפה פשוטה ואינטואיטיבית בתוך שעות, כיצד לבצע בדיקה חזותית תלת-ממדית ברמה הגבוהה ביותר של מוצרים בעלי מורכבות גבוהה".

רובנר הוסיף: "המערכת שלנו נמצאת בחזית הטכנולוגיה ופותרת בעיה שנחשבה בתעשייה כבלתי פתירה במשך עשורים שלמים. אנו חלוצים בתחום ומובילים את המהפכה הזו, בזכות היכולת למנף ולשלב באופן סינרגטי טכנולוגיות שונות ומשלימות כגון למידה עמוקה, ראייה ממוחשבת, ביג דטה ורובוטיקה, וליצור פתרון מערכתי".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים