תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » האם סופטבנק תרכוש שליטה ב-WeWork?
חזית אחד מסניפי WeWork בארץ. צילום: BigStock

האם סופטבנק תרכוש שליטה ב-WeWork?

הערכות על אקזיט ענק חדש מעלות אפשרות שהתאגיד היפני העצום עשוי לרכוש את השליטה בענקית מתחמי העבודה בתמורה לסכום עתק של עד 20 מיליארד דולר

מאת 11 באוקטובר 2018, 15:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בימים האחרונים מתפרסמות הערכות שתאגיד סופטבנק היפני נמצא במגעים לרכוש שליטה בחברת WeWork, וזאת למרות שגם WeWork וגם סופטבנק לא מוכנים להגיב לדברים.

עם זאת ההערכות נמשכות, ורשת CNBC מדווחת שהענקית היפנית – שלה נכסים בסך כולל של כ-25 טריליון יין, שהם כ-220 מיליארד דולר, ושנחשבת כקרן האקוויטי הגדולה בעולם – לוקחת סיכון מחושב ומשנה את מדיניות ההשקעה שלה, שעד כה התבססה על השקעה מיעוטה בחברות סטארט-אפ בשלבי התפתחות מאוחרים.

בשנת 2017 סופטבנק השקיעה 4.4 מיליארד דולר ב-WeWork, וזאת במסגרת מדיניותה להשקיע ברכישת מניות מיעוט, וכיום היא כנראה משנה כיוון ומחליט לרוש שליטה ב-WeWork, כלומר לשיטת רוב עם שליטה בניהול.

וול סטריט ג'ורנל מעריך שההשקעה תסתכם בכ-20 מיליארד דולרים. לנוכח העובדה שביוני WeWork הוערכה בכ-40 מיליארד דולר, משמעות ההשקעה של סופטבנק, במידה ואכן תתבצע, היא שליטה על כ-60% ממניות החברה.

המשקיעים לא אוהבים את השמועות, שכן המניה של סופטבנק ירדה בבורסת טוקיו. על פי ההערכות המשקיעים, משמעות ההשקעה, אם תתבצע, משקפת שינוי במדיניות החברה. הם גם כנראה מושפעים מהעובדה שמדובר לשעשה בהשקעה בחברה נדל"נית.

WeWork – חברה אמריקנית המספקת שירותים של חללי עבודה משותפים ליזמים, סטארטאפים ועסקים קטנים – הוקמה לפני שמונה שנים ומשרדיה הראשיים שוכנים בניו יורק. בין המשקיעים הישראלים בה נכללים אדם ורות נוימן, נוימן משמש כמנכ"ל החברה.

האם סופטבנק תרכוש שליטה ב-WeWork? Reviewed by on . בימים האחרונים מתפרסמות הערכות שתאגיד סופטבנק היפני נמצא במגעים לרכוש שליטה בחברת WeWork, וזאת למרות שגם WeWork וגם סופטבנק לא מוכנים להגיב לדברים. עם זאת ההערכ בימים האחרונים מתפרסמות הערכות שתאגיד סופטבנק היפני נמצא במגעים לרכוש שליטה בחברת WeWork, וזאת למרות שגם WeWork וגם סופטבנק לא מוכנים להגיב לדברים. עם זאת ההערכ Rating: 0

הגיבו