בכירים מסכמים את השנה: אלי בויקיס, דאסו סיסטמס

ביקשנו מבכירים בהיי-טק הישראלי ובתעשיות נילוות להעריך את המגמות בענף בשנה האחרונה ובזו הקרובה, ולבחור את איש/ת השנה שלהם ● והפעם: אלי בויקיס, מנכ"ל דאסו סיסטמס ישראל

אלי בויקיס, מנכ"ל דאסו סיסטמס ישראל. צילום: יח"צ

מה היה הדבר הבולט ביותר בהיי-טק הישראלי בשנה האחרונה?
"גם השנה נמשכה המגמה של השקעה או רכישה של חברות ישראליות, בזכות החדשנות שהן מביאות. אפשר היה לראות גיוון רב בסוגי הרכישות, החל ממגה-רכישות של חברות ישראליות מבוססות וגדולות, כמו אורבוטק ופרוטרום, עד לרכישה של סטארט-אפים בעלי טכנולוגיה ספציפית. אלה האחרונים נרכשים לא אחת על ידי נקיות הטכנולוגיה כמו גוגל, SalesForce או סימנטק, שבוחרות את החברות הטובות ביותר בקפידה וברמת סינון גבוהה, על מנת למנוע תחרות או כדי להשלים ולהתמזג לתוך הפלטפורמות שלהן".

מה יהיה הדבר הבולט ביותר בשנה הקרובה?
"אני צופה שהמגמה הנ"ל תימשך ותסחוף אחריה המשך השקעות בהיי-טק הישראלי. הענף עובר שינויים רבים, בין אם מדובר בתחומי הנהיגה האוטונומית, התעופה, מדעי החיים או התעשייה החכמה, ומושפע מעירוב דיסציפלינות – החל מבינה המלאכותית, דרך רובוטיקה ודיגיטל ועד לסימולציה, מידול והדפסה תלת ממדית. כל אלה באים לידי ביטוי בכל שלב בשרשרת הפיתוח, ועונים על הצורך לחזות את התוצר הסופי וחוויית הלקוח עוד בטרם המוצר עלה על פס הייצור. הטכנולוגיה הישראלית, שנחשבת לפורצת גבולות ומולטי-דיסציפלינארית, תמשיך להפתיע עם פתרונות יזמיים בחשיבה מחוץ לקופסה בסדר גודל עולמי, ותמשיך לייצר פתרונות משלימים ותחרותיים, שימשכו את היצרנים הגדולים".

מיהו איש השנה בהיי-טק הישראלי?
"איש השנה שלי הוא עומר בר יוחאי. מנכל ומייסד Eviation, שמפתחת מטוס תלת מנועי חשמלי שיוכל להסיע עד תשעה נוסעים למרחק של עד 1,000 ק"מ. זו לא בדיוק חברת היי-טק, אבל היא חברה בעלת טכנולוגיה ייחודית ומעניינת, שתסייע לשינוי עולם התעופה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים