"הדגש בהטמעת פתרונות דיגיטליים: ערך עסקי – ולא טכנולוגי"

"ארגונים נדרשים לפעול על בסיס מודלים עסקיים, תוך שימוש במתודה שתניב 'מינימום במקסימום' והבאת ערך", אמר רפי הופמן, מנהל חטיבת סאפ בנס

רפי הופמן, מנהל חטיבת סאפ בנס. צילום: יח"צ

"בעת ביצוע פרויקט להטמעת מערכת IT יש לבנות מודל עסקי מותאם לקוח, שמייצר החזר השקעה מהיר, עסקי וגם תפעולי – תוך שימוש במתודולוגיות מוכחות. המנמ"ר צריך לבוא למנכ"ל ולומר לו: 'אני לא עושה טכנולוגיה לשם טכנולוגיה, אלא טכנולוגיה לשם הבאת ערך עסקי'", כך אמר רפי הופמן, מנהל חטיבת סאפ (SAP) בנס.

בראיון לאנשים ומחשבים ציין הופמן כי "נדרש לנתץ כמה מיתוסים בעולם מערכות הסאפ: שזו מערכת יקרה; שהמערכת מורכבת והטמעתה תדרוש ביצוע פרויקטים ארוכים; שהיא מערכת לא ידידותית והטמעתה הופכת לחתונה קתולית; תחזוקה יקרה; ואחרון ולא חביב – שסאפ זה רק ERP".

"אנחנו מסייעים למנמ"ר בשני אתגרים: בהבאת ערך לארגון ושמערכת ה-IT תשמש זרז וכלי למימוש הצמיחה הארגונית. בזכות כך, אנחנו שוברים את המיתוסים שציינתי לגבי מערכות הסאפ ומביאים עימנו מתודולוגיה, חדשנות וערך עסקי".

"בהיבט החדשנות", ציין, "אנחנו פועלים בעולם הדיגיטל בצורה אג'ילית ומקטינים עלויות על ידי מעבר לענן בגרסאות השונות – וכך מייצרים מודל עסקי שמביא החזר השקעה מהיר ללקוח".

הופמן אמר כי מומחי חטיבת הסאפ בנס "מיישמים את מערכת S/4HANA, שמגלמת בתוכה תהליכים אג'יליים, עם ממשק משתמש ידידותי. אלה מביאים לקיצור משמעותי של משך הפרויקט. המערכת כוללת בתוכה פתרונות מובנים – כאלה שבעבר נדרש היה להטמיע לצדם מוצרים נוספים, בעולמות הפיננסים ושרשרת ההפצה. התחזוקה של מערכת זו הרבה יותר קלה, הלימוד לשימוש בה יותר מהיר ואינטואיטיבי. כך, אנחנו מציעים ללקוחות הארגוניים עולם של פתרונות דיגיטליים על פלטפורמת סאפ ומשדרים מסר שלפיו סאפ זה לא רק ERP, אלא הרבה מעבר לזה".

בעולם הענן, ציין הופמן, "אנחנו מספקים שירות מעבר לענן HANA Cloud Portal, עימו הלקוחות הארגוניים יכולים לעבור לענן של סאפ או של מיקרוסופט – Azure. אפשרות אחרת היא מעבר לסביבת הענן הפרטי שהקמנו בנס. כך, כל לקוח מקבל את הענן ומודל הצריכה של השירותים המתאימים לצרכיו וליכולותיו".

"האינטרנט של הדברים – תחום שיש בו עניין רב"

"תחום פעילות נוסף שבו אנחנו רואים הזדמנות, לנו וללקוחותינו, הוא האינטרנט של הדברים", הוסיף. "מומחיות זו, בשילוב פתרון ליאונרדו (Leonardo) של סאפ, מספקים פלטפורמה שלמה בענן. בתחילה ליאונרדו הייתה פלטפורמת אינטרנט של הדברים, אולם באחרונה סאפ השיקה אותה מחדש ומיתגה אותה כפלטפורמת חדשנות דיגיטלית. היא מאפשרת ללקוחות לנצל את היתרונות שבטכנולוגיות בצמיחה, דוגמת ניתוחים מתקדמים, בינה מלאכותית, לימוד מכונה ובלוקצ'יין (Blockchain). כל אלה מטפלים בנתונים העסקיים של הארגון ומניבים מהם ערך. זהו תחום שיש בו עניין רב".

עוד אמר הופמן ש-"אנחנו פועלים להרחבת הפעילויות שלנו בתחומי הבילינג וה-ISH. גם כאן, בזכות השילוב ביניהם, אנחנו מייצרים ערך מוסף ללקוחות, למשל בעולמות הפתרונות לגופי בריאות, כמו בתי חולים וקופות חולים, לרשויות מקומיות ולחברות תשתיות ואנרגיה".

"אנחנו פועלים על בסיס מודלים עסקיים מוכחים, תוך שימוש במתודה של 'מינימום במקסימום' והבאת ערך", סיכם הופמן. "גישתנו היא לא טכנולוגית, כי אם כזו שמשלבת מודלים עסקיים, תוך שימת דגש על השקעה מינימלית וקבלת תוצרים ושירותים מרביים".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים