בית המשפט מינה מפרק זמני ל-SKY PC, שפועל להקפיא הליכים ולנסות למכור את החברה כעסק חי

החברה, שעוסקת בהפצת מחשבים ומוצרי תוכנה באמצעות האינטרנט, נקלעה לחובות בין היתר לאחר שפתחה סניף בחיפה שלא הצדיק את עצמו ● היקף החובות שלה עומד, לפי הערכות, על 3.2 מיליון שקלים ● לדברי המפרק שמונה, עו"ד יואב בלייכר, נעשה ניסיון להגיע להסדר עם הנושים ולהפעיל את החברה על מנת למכור אותה כעסק חי, בגלל המוניטין שלה

מפיצת המחשבים ותוכנות המחשב SKY PC מראשון לציון נקלעה לקשיים, עקב חובות שצברה למספר ספקים בהיקף של כ-3.2 מיליון שקלים וכתוצאה מכך מינה בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את עו"ד יואב בלייכר כמפרק זמני לחברה. לדברי עו"ד בלייכר, נעשה ניסיון להגיע להסדר עם הנושים ולהפעיל את החברה על מנת למכור אותה כעסק חי, בגלל המוניטין שלה. בלייכר הוא בעל משרד עורכי דין המתמחה בניהול חברות בקשיים, בהשבחתן ובהחזרתן לפעילות או למכירה כעסק חי.

SKY PC פועלת בשוק מ-2001 ומפיצת מערכות מחשבים ותוכנות וכן עוסקת בשירות ותחזוקה ללקוחותיה. החברה משווקת, בין היתר, מוצרי תוכנה של AMD, מיקרוסופט (Microsoft), אינטל (Intel) וחברות נוספות. פעילותה של החברה נעשית בעיקר דרך אתר האינטרנט שלה, והיקף המכירות השנתי שלה לפני שנכנסה לקשיים עמד על כ-12 מיליון שקלים.

בתחילת החודש פנו מנהל החברה, יניב שמעון כהן, ומספר עובדים לבית המשפט כדי למנות לחברה מפרק זמני בניסיון להגיע להסדר עם הנושים. החוב הגדול ביותר לנושה הוא בהיקף של 200 אלף שקלים.

בדיון שנערך בבית המשפט ביום ה' האחרון דיווחו נציגי החברה, כי מספר הכניסות לאתר שלה עומד על 150 אלף בשנה, וכי יש לה מלאי של מחשבים וציוד היקפי, כמו גם מערך תמיכה טכני.

בלייכר אמר בדיון, כי החליט לפעול להמשך הפעלת העסק כעסק חי. בשיחה עם אנשים ומחשבים הוא ציין, כי "מניסיוני בפירוק חברות אחרות, אני יכול לומר שגם אם על פניו מצבה של החברה נראה בכי רע, ניתן לזהות מוקדי רווח פוטנציאליים, פעילויות ונכסים אינטלקטואליים שניתן לבנות על פיהם תכנית הבראה. פעמים רבות, אותם נכסים מהווים מקור עניין למתחרים העשויים לרכוש את החברה בכללותה או חלק ממרכיביה".

לטענת עו"ד בלייכר, אחת הסיבות העיקריות לקשיים שאליהם נקלעה SKY PC היא החלטה שקיבלה החברה, שנתבררה כשגויה, לפתוח סניף בחיפה. ההחלטה לא הצדיקה את עצמה מבחינת מכירות והסניף בחיפה הכביד על פעילות החברה.

עו"ד עדי בראונשטיין, נציג SKY PC, אמר בדיון שהחברה תומכת בניסיון למכירתה כעסק חי, אולם הדגיש שהזמן פועל לרעתה של החברה, עקב חשש לפגיעה במוניטין שלה ולנטישת לקוחות.

כהן אמר לבית המשפט, כי עשה הכול כדי להציל את החברה, ובכלל זה הזרים לה 400 אלף שקלים מחסכונותיו האישיים, כדי להציל חלק מהחובות. עו"ד בלייכר אמר, כי לא ידוע לו על לקוחות שלא קיבלו את ההזמנות שלהם בזמן. החברה משלמת שכר למספר קטן של עובדים, וכעת, עקב מינוי המפרק, הם יועסקו בצורה חלקית וללא שכר, עד לבירור מצבה של החברה.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. רונן

    בתור לקוח שלהם , יהיה חבל מאוד שהם יתפרקו. חברה די מומלצת מקווה שבסופו של דבר הכל יסתדר. שאוכל לקנות מהם מחשב חדש ! :)

אירועים קרובים