תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » גרטנר: שוק שירותי מיחשוב ענן העולמי יעמוד השנה על יותר מ-68 מיליארד דולרים

גרטנר: שוק שירותי מיחשוב ענן העולמי יעמוד השנה על יותר מ-68 מיליארד דולרים

לפי החברה, שוק הענן יגדל ב-2010 ב-16.6% לעומת 2009 ● עד 2014 צפוי היקף המכירות בתחום להגיע ל-148.8 מיליארד דולרים ● למרות ההתעניינות ההולכת וגוברת במיחשוב הענן, ארגונים רבים עדיין מביעים ספקות לגביו, בעיקר בשל היבט אבטחת המידע

מאת 23 ביוני 2010, 8:56 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שוק שירותי מיחשוב הענן העולמי צפוי לעמוד ב-2010 על 68.3 מיליארד דולרים – כך חוזה גרטנר (Gartner) במחקר חדש שפרסמה. החברה צופה, כי השוק יצמח ב-16.6% לעומת 2009, שבה הגיע מחזור המכירות ל-58.5 מיליארד דולרים. עוד עולה מהתחזית, כי עד 2014 עתיד היקף המכירות של שירותי מיחשוב הענן בעולם להגיע ל-148.8 מיליארד דולרים.

"אנחנו מבחינים בגידול בהיקף האימוץ של מיחשוב ענן ושירותי ענן בקרב ארגונים, כמו גם בהתפוצצות בהיקף הפעילות של ספקי שירות צדדיים בתחום, החפצים לממש את ההזדמנות העסקית שנקרתה מולם", אמר בן פרינג, חוקר וסגן נשיא בגרטנר. לדבריו, "היקף ההטמעות של יישומים בתצורה זו גדל ללא הרף". עוד אמר פרינג, כי "המנמ"רים נדרשים לחשוב באופן אסטרטגי על הטמעות וצריכה של שירותי מיחשוב ענן. ארגונים מתקדמים כבר חושבים על ניצול ההזדמנויות העסקיות הטמונות בשירות חדש זה וכיצד הוא ישולב בכלל התפעול של הארגון. רק לפני שנה, מחשבות שכאלה היו נדירות למדי".

גרטנר צופה, כי בחמש השנים הקרובות ישקיעו ארגונים כ-112 מיליארד דולרים בשלושה סוגי שירות, ביחד ולחוד: תוכנה כשירות (SaaS) פלטפורמה כשירות (PaaS) ותשתית כשירות (IaaS).

בחלוקה גיאוגרפית, חוזה החברה, כי הביקוש הנרחב ביותר למיחשוב ענן יגיע מאירופה ומצפון אמריקה. חלקה של ארצות הברית בצריכת שירותי מיחשוב ענן עמד ב-2009 על 60%, וצפוי לעמוד ב-2010 על כ-58% מסך הצריכה העולמית בתחום. עד 2014, יירד חלקם של האמריקנים ל-50% מהשוק בכל העולם, בשל הגידול הצפוי בשאר האזורים. מערב אירופה תהווה השנה 23.8% מכלל מחזור מיחשוב הענן בעולם, וחלקה של יפן יעמוד על 10%. ב-2014 עתיד נתח השוק של בריטניה בצריכת מיחשוב ענן לעמוד על 29%, ואילו זה של יפן – על 12%.

עוד מציינת גרטנר, כי עולמות השירותים הפיננסיים והתעשייה הם המאמצים המוקדמים של מיחשוב ענן. ארגוני טלקום והיי-טק מצויים בתחום במידה לא מעטה, וכך גם ארגונים ציבוריים וממשלתיים.

"אחרי שנים של נביטה, בעיקר בתחום התוכנה כשירות, הרעיונות של תשלום לפי צריכה וקבלת שירותים מספק חיצוני, העומדים בבסיס מיחשוב הענן, קורמים עור וגידים", אמר פרינג. "הדבר יכול להיות מוסבר בחלקו בסיבות כלכליות. המשבר העולמי בשנה וחצי האחרונה הביא לתובנה, כי הענן הוא פתרון תפיסתי וטכנולוגי שיכול לספק פונקציונליות בעלות נמוכה יותר, עם אג'יליות (זריזות, גמישות ויכולת הסתגלות) רבה. מדובר בתחום שכבר אין להתעלם ממנו, שהגיע לבשלות ועונה לאתגרי ה-IT – פישוט הניהול, צמצום מורכבות מערכות ה-IT והפחתת ההוצאות".

פרינג ציין, כי למרות ההתעניינות ההולכת וגוברת בתחום, ארגונים רבים עודם מביעים ספקות לגביו, בעיקר בהיבט אבטחת המידע. היבטים נוספים המעוררים את דאגת הארגונים הם זמינות השירותים, חוסנן של הספקיות ובשלות הטכנולוגיה.

גרטנר: שוק שירותי מיחשוב ענן העולמי יעמוד השנה על יותר מ-68 מיליארד דולרים Reviewed by on . שוק שירותי מיחשוב הענן העולמי צפוי לעמוד ב-2010 על 68.3 מיליארד דולרים - כך חוזה גרטנר (Gartner) במחקר חדש שפרסמה. החברה צופה, כי השוק יצמח ב-16.6% לעומת 2009, שוק שירותי מיחשוב הענן העולמי צפוי לעמוד ב-2010 על 68.3 מיליארד דולרים - כך חוזה גרטנר (Gartner) במחקר חדש שפרסמה. החברה צופה, כי השוק יצמח ב-16.6% לעומת 2009, Rating:

הגיבו