תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » יוסי הרשושנים, מוותיקי המיחשוב בארץ, הלך לעולמו לאחר מחלה ממושכת

יוסי הרשושנים, מוותיקי המיחשוב בארץ, הלך לעולמו לאחר מחלה ממושכת

הרשושנים היה ממייסדי חברות ההיי-טק תלם מחשבים והר-גל ● בנוסף, פרסם את חידת "אותיות ומספרים" במשך יותר מארבעה עשורים ● הוא הותיר אחריו אשה וארבעה בנים

מאת 6 ביוני 2010, 16:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יוסי הרשושנים, מוותיקי המיחשוב בארץ ומחלוצי לשכות השירות בישראל, הלך לעולמו לאחר מחלה ממושכת והוא בן 71. הוא הותיר אחריו אשה, פנינה, וארבעה בנים, שניים מהם עובדים בענף ההיי-טק המקומי, ושניים עורכי דין.

הרשושנים נולד ב-1939, ובתחילת דרכו עבד כמתכנת ביבמ (IBM) ישראל. בתחילת שנות ה-70 הקים, יחד עם שותפו, אלדר גל, את חברת "תלם מחשבים", שפעלה כלשכת שירות לעיבוד נתונים. תוכנת השכר של החברה הותקנה גם במרכזי מיחשוב אחדים, ובהם מכון ויצמן ואוניברסיטת בר אילן.

בשנות ה-80 מכרו הרשושנים וגל את תלם מחשבים למשקיע, והקימו את חברת הר-גל, שעסקה בשיווק תוכנת שכר ל-PC וזכתה להצלחה בפעילותה בתחום. במחצית שנות ה-90 פרש הרשושנים מחברת הר-גל. בין השנים 2001-1996 הוא עבד בחילן מקבוצת חילן-טק.

נוסף לפעילותו בתחום המחשבים, נודע הרשושנים כמחברה של חידת "אותיות ומספרים", שהתפרסמה מדי יום שישי במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות. החידה פורסמה במשך יותר מארבעים שנה, עד ליומו האחרון של הרשושנים.

יוסי ושילה הרשושנים הם בניו של הלל הרשושנים ז"ל, אשר חיבר במשך שנים רבות תשבץ שבועי במוסף של ידיעות אחרונות. לאחר פטירתו של הלל הרשושנים, המשיך את דרכו בנו שילה כמחבר התשבצים. אחיו יוסי המשיך במקביל בפרסום חידת "אותיות ומספרים", עד לפטירתו.

יוסי הרשושנים, מוותיקי המיחשוב בארץ, הלך לעולמו לאחר מחלה ממושכת Reviewed by on . יוסי הרשושנים, מוותיקי המיחשוב בארץ ומחלוצי לשכות השירות בישראל, הלך לעולמו לאחר מחלה ממושכת והוא בן 71. הוא הותיר אחריו אשה, פנינה, וארבעה בנים, שניים מהם עובד יוסי הרשושנים, מוותיקי המיחשוב בארץ ומחלוצי לשכות השירות בישראל, הלך לעולמו לאחר מחלה ממושכת והוא בן 71. הוא הותיר אחריו אשה, פנינה, וארבעה בנים, שניים מהם עובד Rating:

הגיבו