תוכן פרסומי
ראשי » דעות וניתוחים » תעודות זהות חכמות: מתחילים לעבוד

תעודות זהות חכמות: מתחילים לעבוד

משלחת של אנשי מקצוע מפתקית ו-HP יוצאת ביום ב' לסיור לימודים אצל השותפים העסקיים של HP שהלכו איתה למכרז תעודות הזהות החכמות ● זאת, למרות שהעתירה שהגישה דפוס בארי נגד החוזה שנחתם על ידי משרד הפנים, טרם נדונה ● במשרד הפנים החליטו: עסקים כרגיל, כי הגיע הזמן להתחיל לעבוד

מאת 18 בדצמבר 2008, 18:46 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ביום ב' הקרוב יעלו על מטוס, שיצא לאחת הבירות באירופה, צוות של שישה אנשי מקצוע, המייצגים את פתקית ו-HP. לא, זה לא טיול בית ספר. הצוות אמור לסייר בכמה בירות באירופה ולהיפגש עם החברות שהלכו למכרז התעודות החכמות – בו זכתה HP בתום מסע ארוך ומייגע.

כפי שכבר פורסם, ייצור הכרטיסים החכמים והדפסת התעודות ייעשה בבית דפוס שיוקם במיוחד על ידי HP באזור התעשייה בקיסריה, כאשר המפעילים יהיו אנשי פתקית. הצוות הטכני שיוצא למסע, אמור לחזור לארץ עם רשימת משימות ושיעורי בית, ויתחיל לגלגל את התהליך המורכב של ייצור תעודות זהות מבוססות כרטיס חכם עבור תושבי מדינת ישראל.

החוזה בין HP למשרד הפנים נחתם לפני שבועיים, ושני הצדדים החליטו לצאת לדרך – חרף העובדה, שעדיין לא תמו ההליכים המשפטיים סביב המכרז. בבית המשפט המחוזי לעניינים מינהלים בירושלים, מונחת עדיין עתירה של דפוס בארי לביטול ההסכם בטענה, כי המשא ומתן וההסכם אינם חוקיים, מאחר ובעקבות ביטול המכרז על המדינה היה לנהל משא ומתן מחודש עם כל מי שיש לו פתרון. תוך כדי העתירה, ניהל דפוס בארי מאבק משפטי זוטא נגד משרד הפנים, בטענה כי המשרד מפר את צו בית המשפט שהורה להם למסור לדפוס בארי את כל מסמכי המכרז.

עובדה זו העיבה מעט על שמחת החתימה על החוזה שבו זכתה HP. באופן לא רשמי, יש גורמים בחברה המוטרדים מההתפתחויות העשויות להתממש – אם וכאשר בית המשפט יחליט לדון בעתירה של דפוס בארי ולא לדחותה. אבל במשרד הפנים החליטו שיש לנהוג בעסקים כרגיל ולהניע את הגלגל יחד עם HP. הצעד הראשון הוא, כאמור, ביקור מקצועי אצל השותפים מחו"ל, ותחילת התכנון בישראל.

אך מה יהיה אם בית המשפט יתערב פתאום? "מקסימום, שרפנו כמה כרטיסי טיסה", אמר אתמול (ה') אחד מהגורמים המקורבים לפרויקט. בשורה התחתונה: יציאת המשלחת ביום ב' מהווה סימן טוב ומעודד לכל מי שהיה מעורב בפרויקט, וחיכה בכיליון עיניים לסיום הסאגה הזו.

תעודות זהות חכמות: מתחילים לעבוד Reviewed by on . ביום ב' הקרוב יעלו על מטוס, שיצא לאחת הבירות באירופה, צוות של שישה אנשי מקצוע, המייצגים את פתקית ו-HP. לא, זה לא טיול בית ספר. הצוות אמור לסייר בכמה בירות באירו ביום ב' הקרוב יעלו על מטוס, שיצא לאחת הבירות באירופה, צוות של שישה אנשי מקצוע, המייצגים את פתקית ו-HP. לא, זה לא טיול בית ספר. הצוות אמור לסייר בכמה בירות באירו Rating:

הגיבו