תוכן פרסומי
ראשי » תוכן שיווקי » הכירו את מנת"י – המקום שמפקח על התחבורה בעיר הבירה

תוכן שיווקי


מנת"י. צילום: שטיינר צלמים

הכירו את מנת"י – המקום שמפקח על התחבורה בעיר הבירה

מרכז ניהול תנועה ירושלים מופקד על כל רחבי העיר, וכולל שליטה ובקרה על רמזורים, מנהרות, תחבורה ציבורית, מצלמות, חיישנים, מפגעי תנועה ועוד ● עבודות התקשורת ואבטחת המידע בוצעו על ידי וינטו טכנולוגיות בניהול אלי מלמד

פורסם ב-6 בספטמבר 2020
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שיכון ובינוי סולל בונה – מנורה מערכות ביצעו פרויקט Datacenter & Campus, והקימו את מרכז ניהול תנועה ירושלים (מנת"י) – מערך תקשורת SDN מתקדם, מבוסס Extreme Fabric Connect. עבודות התקשורת ואבטחת המידע בוצעו על ידי וינטו טכנולוגיות בניהול אלי מלמד.

מרכז ניהול תחבורה ירושלים מופקד על ניהול התנועה בכל רחבי העיר, וכולל שליטה ובקרה על רמזורים, מנהרות, תחבורה ציבורית, מצלמות, חיישנים, מפגעי תנועה ועוד. המרכז ממוקם בלב העיר ירושלים, במבנה שעבר שיפוץ כללי, וכחלק מהעבודות הוחלפו ושודרגו כלל מערכות התקשורת, אבטחת המידע ומערכות המידע, בכדי לספק את הצרכים של עיר מתפתחת בהיבט התחבורה.

מערכות התקשורת של המרכז פרוסות בכל רחבי העיר, על בסיס סיבים אופטיים, וכוללות אלפי יחידות שטח. הדרישה הינה לספק תקשורת בשרידות גבוהה, רוחבי פס של 10 + 40 גיגה עם אבטחת מידע מובנת, קלות תפעול וניהול מלא של כל רכיבי הרשת. לצורך הפרויקט גויס, כאמור, מלמד מחברת וינטו טכנולוגיות לביצוע תכנון והטמעה.

מנת"י. צילום: שטיינר צלמים

במסגרת הפרויקט הותקנו מתגי ליבה בדטה סנטר, שכוללים פורטים של 10GB, 40GB, מתגי שרתים משתמשים ומתגי שטח מוקשחים.

ציוד אבטחת המידע בממשקי 10GB, וכולל סגמנטציה מלאה. מערכת הניהול של חברת אקסטרים נטוורקס (Extreme Networks) כוללת מודולים של ניהול מרכזי XMC ומערכת אבטחת תקשורת NAC.

היקף כספי של הפרויקט עומד על עשרה מיליון שקלים, וכולל ביצוע מערכות חשמל ובטיחות, מיזוג, מערכות ניהול מבנה, ביטחון, תקשורת, ניהול רשת, אבטחת מידע, קירות וידאו ומיתוג, מולטימדיה, בקרת מבנה ותשתיות נחושת ואופטיקה.

מערכת ניהול שמנהלת את כל רכיבי הרשת מקצה לקצה

אלי קנדל, מנהל הפעילות בישראל ורומניה, אקסטרים נטוורקס. צילום: יח"צ

אלי קנדל, מנהל הפעילות בישראל ורומניה, אקסטרים נטוורקס. צילום: יח"צ

אלי קנדל, מנהל אזורי, אקסטרים נטוורקס, מספר: "הקמת רשת Smart Cities במנ"תי הייתה הכרחית מבחינת יכולת הקמת שירותים צפים בדקות בודדות, לצד מערך אבטחת מידע תשתיתי מהמאובטחים שיש כיום בשוק העולמי, יכולת Native בתמיכה בפרוטוקולי Multicast עבור CCTV System, ומערכות קריטיות ברחבי העיר. הקלות והפשטות בהוספת סביבות קיימות לרשת אחודה מהוות פתרון אסטרטגי עבור מנת"י, על מנת לבצע ניהול בצורה אחודה ממרכז הבקרה בירושלים.

מדובר במערכת ניהול שמנהלת את כל רכיבי הרשת מקצה לקצה, ממתגי תעשיה מפוזרים ברחבי העיר וברמזורים, במנהרות ובאזורי חנייה, ועד ניהול של מערך הקמפוס והדטה סנטר.

מערכת אבטחה Extreme Control (ר"ת NAC), שמבקרת כל רכיב שמתחבר לרשת ולאחר הזדהות משייכת את הרכיב לשירות שאליו הוא משויך, טכנולוגית ה-Fabric connect מספקת למנת"י יכולות לעבוד במספר דטה סנטרים בתצורת Active-Active, בזמן התאוששות מאוד גבוה של מספר ms בודדים, Hypersegmentation, Native Security, Analytics & Simplicity. מנת"י מצטרפת למספר ערים בישראל שכבר משתמשות בטכנולוגיה זאת בשנים האחרונות".

פרויקט מאתגר שטכנולוגיית Fabric Connect יכולה לו

אלי מלמד, ה-CTO של וינטו טכנולוגיות. צילום: יח"צ

אלי מלמד, ה-CTO של וינטו טכנולוגיות. צילום: יח"צ

אלי מלמד CTO מ-וינטו טכנולוגיות מספר: "פרויקט מרכז ניהול תחבורה הינו פרויקט מאתגר בהיבט שישנן מערכות רבות הפרוסות בשטח מאוד גדול, ובטכנולוגיות שונות, עם מגוון יצרנים גדול. נושא אבטחת המידע הינו מרכזי בשלב התכנון, ובחינת הטכנולוגיות והמוצרים, כמו גם מערכת הניהול, טכנולוגיית Fabric Connect של חברת Extreme Networks מספקת את כל הדרישות להתמודדות עם פרויקט בסדר גודל זה, הן מבחינת SDN מלא, ציוד מגוון ממתגי ליבה מרכזיים, מתגי שרתים TOR, מתגי משתמשים עם POE, ועד ציוד מוקשח לשטח.

וינטו טכנולוגיות הינה חברת בוטיק, המתמחה בעולמות התקשורת, אבטחת מידע, מערכות אחסון, שרתים, וירטואליזציה ועולמות הענן, החברה פועלת בשיתוף פעולה עם חברות ה-IT הגדולות בארץ ובחו"ל לביצוע, תכנון, אספקה, הטמעה ושרותי מומחה של מגוון פתרונות מהיצרנים המובילים בעולם.

וינטו טכנולוגיות היא שותף זהב (Gold Partner) של חברת Extreme Networks עם ניסיון של פרויקטים רבים בארץ ובחו"ל.

Extreme Networks Fabric Connect

Extreme Networks Fabric Connect

Extreme Networks Fabric Connect זו טכנולוגית SDN מלאה, ומקיפה שמספקת מנגנון ניהול תקשורת מלא ומתקדם, שפותר את הבעיות והמגבלות הקיימות היום, ומצד שני מספק תמיכה מלאה בפרוטוקולים הקיימים בכדי לספק תאימות לאחור.

המערכת מבוססת על פרוטוקול סטנדרטי ISIS/SPBM, עם הרחבות שכולל ניהול של Layer2, Layer3 ו- Multicast, עם תמיכה של 1600000 VLANS ייחודיים. חיבור בין מתגים מתבצע בקלות וניתן לחבר מספר ממשקים מכל מתג לכל מתג, לצורך שרידות וחלוקת עומסים, וללא יצירת Loops בתצורת Mesh מלאה.

המערכת תומכת בצורה מלאה בניתוב Layer3, כולל תמיכה בכל הפרוטוקולים הסטנדרטיים לתקשורת עם העולם. בתוך הרשת הניתוב מתבצע על בסיס SPBM.

בשונה מפתרונות תקשורת אחרים, ברגע שעובדים בתצורת Fabric, אין צורך להגדיר VLANS בכל אחד מהמתגים בדרך, רק בקצוות (צרכנים). הפתרון מייצר את הקשרים והמסלולים באופן אוטומטי ואופטימלי, ללא מגע אדם, ומוריד אותם ברגע שאין צרכן בקצה.

טכנולוגיה זו מפשטת את הניהול של הרשת בסדרי גודל, מצמצמת טעויות אנוש, ומספקת רמת אבטחה אוטומטית על ידי הסרה של רשתות שאינן בשימוש. כל התקשורת בתוך ה-Fabric פועלת בתצורת Q-in-Q ואינה חושפת את הרשת בדרך".

הכירו את מנת"י – המקום שמפקח על התחבורה בעיר הבירה Reviewed by on . שיכון ובינוי סולל בונה - מנורה מערכות ביצעו פרויקט Datacenter & Campus, והקימו את מרכז ניהול תנועה ירושלים (מנת"י) - מערך תקשורת SDN מתקדם, מבוסס Extreme Fa שיכון ובינוי סולל בונה - מנורה מערכות ביצעו פרויקט Datacenter & Campus, והקימו את מרכז ניהול תנועה ירושלים (מנת"י) - מערך תקשורת SDN מתקדם, מבוסס Extreme Fa Rating: 0

הגיבו