תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » "בעזרת הטכנולוגיה, ילדים עם מוגבלות זוכים לחיים עצמאיים וטובים יותר"
נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ולצדו רעייתו, נחמה ריבלין נשיא ומייסד קרן אתנה, אורי בן ארי, וכן מנהלי ושותפי קרן אתנה - בטקס חלוקת תעודות הצטיינות ל-16 מורות, גננות ומורים לחינוך מיוחד, שנערך במשכן הנשיא. צילום: מארק ניימן, לע"מ

"בעזרת הטכנולוגיה, ילדים עם מוגבלות זוכים לחיים עצמאיים וטובים יותר"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, העניק תעודות הוקרה ל-16 מורים ומורות מצטיינים מהחינוך המיוחד ואמר כי "בזכותם, הילדים יכולים לתקשר עם הוריהם והסביבה והם יוצאים אל העולם" ● אורי בן ארי, מייסד קרן אתנה, שיזמה את הטקס: "זוהי הכרה ציבורית חשובה במאמצים שמשקיעים המורים הללו"

מאת 27 בנובמבר 2017, 16:46 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"בעזרת הטכנולוגיה, ילדים שמתמודדים עם מוגבלות זוכים לחיים עצמאיים וטובים הרבה יותר. בזכות המורים והמורות לחינוך מיוחד, הילדים יכולים לתקשר עם הוריהם והסביבה – והם יוצאים אל העולם", אמר נשיא המדינה, ראובן ריבלין. הוא דיבר בטקס הענקת תעודות הוקרה שנערך היום (ב') במשכן הנשיא ל-16 מורות, גננות ומורים מצטיינים מהחינוך המיוחד.

זו הפעם הראשונה שבה נשיא המדינה עורך קבלת פנים רשמית למורים ממגזר החינוך המיוחד. את האירוע יזמה קרן אתנה, הפועלת מזה עשור לצייד את מורי ישראל במחשבים ניידים. בין השאר יזמה הקרן, בראשותו של אורי בן ארי, הנשיא והמייסד, את פרויקט iPad לכל מורה, שכחלק ממנו יקבלו 10,000 מורים וגננות מהחינוך המיוחד את מכשירי ה-iPad – וכ-1,900 כבר קיבלו. באמצעות המכשירים יכולים ילדי החינוך המיוחד ללמוד וליצור קשר עם סביבתם, עד כדי עשיית שינוי בחייהם.

חברי ועדה מקצועית של משרד החינוך, ביחד עם מנהלות המחוזות ומפקחות החינוך המיוחד, וכן אנשי קרן אתנה, הסתדרות המורים, בנק מסד, אנשי מקצוע ואישי ציבור נוספים, ראיינו את 34 המועמדים שהמליצו על המורים והמורות ובחרו את 16 המצטיינות והמצטיינים, שקיבלו את אות ההוקרה בבית הנשיא.

הנשיא ריבלין פתח את דבריו בפנייה לסגל ההוראה ואמר: ״אני סבור שביסוד החינוך המיוחד עומדת ההכרה ביכולתם של כל הילדים ללמוד ובזכותם לכך. חובתה של החברה לממש זכות זו". עוד אמר הנשיא כי "הגורם הכל כך 'מיוחד' בחינוך המיוחד הוא החומר האנושי – המורים והמורות, שמעניקים לכל ילד חינוך למימוש מרבי של יכולותיו".

בהמשך אמר ריבלין כי זהו יום המורה המיוחד הבינלאומי הראשון "וללא ספק, אתם ראויים לכך. בזכותכם נרקמת חברה מכילה וסובלנית יותר". הוא אף הודה למורים "בשמי ובשם אזרחי ישראל".

"ה-iPad מסייע רבות למורי החינוך המיוחד"

בן ארי הודה לנשיא ואמר: "אנחנו שמחים שמורות, גננות ומורים מצטיינים בחינוך המיוחד מתקבלים בכבוד במשכן הנשיא, כשם שמתקבלים חיילים וקצינים מצטיינים בצה"ל ביום העצמאות. נשמח להפוך אירוע זה למסורת שנתית במשכן הנשיא, שתביא גם להכרה ציבורית במאמצים הרבים שמשקיעים מורות, גננות ומורי החינוך המיוחד בקידום התלמידות והתלמידים בעלי הצרכים המיוחדים".

בין המברכים הייתה יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים. היא ציינה כי "זהו יום מרגש שבו עובדי ההוראה מקבלים כבוד והערכה מנשיא המדינה". לדבריה, "הוכח כי ה-iPad הוא כלי שמאפשר תקשורת מצוינת עבור ילדי החינוך המיוחד ומסייע להם רבות. אנחנו מקווים שהיום הזה יהפוך להיות מסורת בעולם החינוך, כולל החינוך המיוחד".

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים. צילום: אמיר אלון, קרן אתנה

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים. צילום: אמיר אלון, קרן אתנה

יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד, ציין ש-"המורות והמורים לחינוך מיוחד הם יחידת העלית של אנשי ההוראה בישראל".

יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד. צילום: אמיר אלון, קרן אתנה

יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד. צילום: אמיר אלון, קרן אתנה

אלוף (מיל.) אליעזר שקדי, הפעיל בקרן אתנה ומסייע לה, ציין ש-"גדלתי בבית שכולו חינוך. אמי ואבי עסקו בחינוך מיוחד. אני מכיר את ההרגשה של המורים לחינוך מיוחד. אי אפשר לעשות זאת בלי לב גדול ונשמה גדולה. אני שמח שהתחום הזה זוכה להכרה ולזכות להיות בבית הנשיא. כמו כן, אני שמח על החיבור לעולם הטכנולוגי, שמשפיע לטובה על ילדי החינוך המיוחד ומחולל דרמה בעולמם של הילדים האוטיסטים".

אלוף (מיל') אליעזר שקדי. צילום: אמיר אלון, קרן אתנה

אלוף (מיל') אליעזר שקדי. צילום: אמיר אלון, קרן אתנה

באירוע נכח גם סילבן אדמס, פילנתרופ ועולה חדש, מידידי הקרן. לדבריו, "כשפגשתי את בן ארי, הוא דיבר על כך שבכל משרד בישראל יש לעובדים מחשב על השולחן, אבל אנחנו שוכחים את האוצר הגדול ביותר שלנו – הילדים, וצריך לתת מחשבים גם למורים. אנחנו רוצים שלכל המורים יהיו מחשבים. המורים עושים עבודת קודש, והילדים המיוחדים יגדלו וישתלבו בעזרתם בחברה".

הפילנתרופ סילבן אדמס. צילום: אמיר אלון, קרן אתנה

הפילנתרופ סילבן אדמס. צילום: אמיר אלון, קרן אתנה

מקבלי תעודות ההוקרה הם: חני דחבש, מחנכת ומורה שיקומית בבית הספר עלה בירושלים; יוחנן נראל, מורה למוזיקה בבית הספר בן יהודה בירושלים; אסתי ברגר, מרכזת גני החינוך המיוחד במרכז התמיכה היישובי האזורי (מתי"א) באשדוד; פאני יצחק, רכזת תקשוב בבית הספר דקל בלוד; רחל לוי, מנהלת בית הספר אדנים בחדרה; סוזן ריינהורן, מורה לאנגלית בבית הספר ניצנים בגדרה; רחל פוקסמן, גננת בגן גני פרח – מ.ש.ה באלעד; אביבה שמיר, רכזת הנגשה פרטנית והצטיידות במרכז התמיכה היישובי האזורי (מתי"א) בבאר שבע ובמחוז דרום; נורית ליברטי, מנהלת מסלול כבדי שמיעה וחירשים (כו"ח) בבית הספר אורט גאולה בתל אביב ; ענת שקד, רכזת כיתות ליקויי תקשורת (ASD) בתיכון ליידי דייוויס בתל אביב; רוזיטה אודסקי, קלינאית תקשורת בבית הספר גולני בבית שאן; מרווה עבד אלחאלק, מורה בבית הספר אלזהראא בירושלים; חמוטל עמית, רכזת תחום מטפלים באמנויות בבית הספר שפרירים במועצה האזורית עמק חפר ומדריכה מחוזית במחוז ההתיישבותי של משרד החינוך; ישי זינגר, מטפל בהבעה ויצירה בכיתות חינוך מיוחד בבית הספר דרך אבות באפרת ומדריך בתחום הטיפול במחוז ההתיישבותי של משרד החינוך; מירב מנור, מורה ומחנכת כיתה ד' תקשורתית בבית הספר שלמה תל (אהוד) בחיפה; וקהת בר חמא, מורה לחינוך מיוחד בבית הספר דקלים בטבריה.

"בעזרת הטכנולוגיה, ילדים עם מוגבלות זוכים לחיים עצמאיים וטובים יותר" Reviewed by on . "בעזרת הטכנולוגיה, ילדים שמתמודדים עם מוגבלות זוכים לחיים עצמאיים וטובים הרבה יותר. בזכות המורים והמורות לחינוך מיוחד, הילדים יכולים לתקשר עם הוריהם והסביבה - ו "בעזרת הטכנולוגיה, ילדים שמתמודדים עם מוגבלות זוכים לחיים עצמאיים וטובים הרבה יותר. בזכות המורים והמורות לחינוך מיוחד, הילדים יכולים לתקשר עם הוריהם והסביבה - ו Rating: 0

הגיבו


!!!!