תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » "ישראל – מובילה עולמית בנגישות, בעיקר בשל חקיקה מתקדמת"
יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות לישראל. צילום: נתנאל קרייף

"ישראל – מובילה עולמית בנגישות, בעיקר בשל חקיקה מתקדמת"

"בישראל 18% מתושבי המדינה שהם בעלי מוגבלויות, והאתגר הוא כיצד להפוך את המדינה לנגישה טכנולוגית", כך אמר יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות לישראל

מאת 14 בספטמבר 2017, 9:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"מגמת הנגישות לאתרים ולאפליקציות היא מגמה עולמית. ישראל היא מובילה עולמית בתחום הנגישות, בעיקר בשל חקיקה מתקדמת שלה", כך אמר יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות לישראל.

וגנר דיבר בפאנל בנושא נגישות שנערך במסגרת Press for Word – כנס הוורדפרס והדיגיטל השנתי. הכנס נערך אתמול (ד') באולם אירועים LAGO בראשון לציון. בכנס, בשיתוף ובהפקת אנשים ומחשבים, השתתפו מאות מקצוענים בתחום פיתוח, עיצוב, הקמת אתרים וניהול תוכן.

וגנר אמר כי בשנת 2013 התקבלה בכנסת חקיקה לפיה כל אתר הנותן שירותים, או מוצרים – צריך להיות נגיש. התקן לתחום, מספר 5568, התבסס על תקנים עולמיים בנושא. "יש להבין כי לדעת להנגיש אתרים ואפליקציות, זה מקצוע", אמר וגנר. "לכן מי שאין לו את היכולת נדרש להבין כי אין חצי דרך בתחום. מאז שהחקיקה יצאה לדרך, נצבר הרבה ניסיון וידע בתחום".

לאתר אינטרנט נגיש, ציין וגנר, "יש חמישה רבדים: תשתית ותוכנה שעונות על דרישות התקן; תכנים ועורך התוכן האחראי לוודא שמכניסים את התכנים לאתר בצורה נגישה; מסמכים ותוספים נגישים; הצהרת נגישות; סימון האתר כנגיש".

"למדנו לאורך הדרך", אמר וגנר, "הגענו למסקנה כי נדרש לאזן בין צורך בנגישות ובין משמעות ההנגשה, מבחינת הנטל, הכסף והסיבוכיות המוטלת על בעלי האתרים".

לעשות דברים שלא חלמנו עליהם בעבר

הוא ציין כי בשבוע שעבר, אישרה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות על ידי יו״ר הוועדה, ח"כ אילן גילאון את הרביזיה שקידמה עמותת נגישות ישראל ואיגוד האינטרנט הישראלי וארגונים נוספים – של תקנה 35 לתקנות נגישות השירות, המחייבת הנגשת אתרי אינטרנט.

"הנגשת אתרים הינה מורכבת ולעיתים יקרה", אמר וגנר. "התקנה המתוקנת שעברה, יצרה איזון בין הצורך בנגישות לבין העלויות הכרוכות בהנגשה. עמותת נגישות ישראל מברכת על אישורה של הרביזיה, אנו סבורים שהיא ראויה ומידתית. התקנה שפורסמה ב-2013 העלתה קשיי יישום ושאלות מרובות, ולפיכך התיקון שלה היה הכרחי. פעלנו במשך שנתיים בעמותת נגישות ישראל לקידום הרביזיה".

וגנר סיכם באומרו כי "תקנות נגישות האינטרנט הן מתקדמות מסוגן בעולם, בזכותן הנגישות לאנשים עם מוגבלות משתפרת. זו ברכה נפלאה לקראת ראש השנה. בסופו של דבר, תקנות ההנגשה כיום הן יותר מאוזנות – ולכן, יותר טובות.

אתם, כמפתחים וכבעלי אתרים: חשוב שתבינו שנגישות זה עניין ערכי מחד ועסקי מצד שני. בישראל 18% מתושבי המדינה הם בעלי מוגבלויות, והאתגר הוא כיצד להפוך את ישראל לנגישה טכנולוגית. לטכנולוגיה יש פוטנציאל וכוח אדיר לשפר באופן דרמטי את איכות חיי האנשים עם המוגבלויות. מדובר ביכולת לעשות דברים שלא חלמנו עליהם בעבר".

"ישראל – מובילה עולמית בנגישות, בעיקר בשל חקיקה מתקדמת" Reviewed by on . "מגמת הנגישות לאתרים ולאפליקציות היא מגמה עולמית. ישראל היא מובילה עולמית בתחום הנגישות, בעיקר בשל חקיקה מתקדמת שלה", כך אמר יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות "מגמת הנגישות לאתרים ולאפליקציות היא מגמה עולמית. ישראל היא מובילה עולמית בתחום הנגישות, בעיקר בשל חקיקה מתקדמת שלה", כך אמר יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות Rating: 0

הגיבו


!!!!