תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מטריקס: ההכנסות עלו ב-15%; הרווח הנקי – ב-3%
מוטי גוטמן, מנכ''ל מטריקס. צילום: ניב קנטור

מטריקס: ההכנסות עלו ב-15%; הרווח הנקי – ב-3%

החברה סיימה את הרבעון השני עם הכנסות בסך כ-670 מיליון שקלים ורווח נקי של כ-24 מיליון ● במחצית הראשונה – מגמות דומות

מאת 10 באוגוסט 2017, 10:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

תוצאות טובות למטריקס: חברת ה-IT הישראלית סגרה הן את הרבעון השני והן את המחצית הראשונה של השנה עם עלייה חד ספרתית ברווח הנקי ודו ספרתית בהכנסות.

מהנתונים שפרסמה החברה היום (ה') עולה כי במהלך המחצית הראשונה של השנה, ההוצאות הכלליות שלה גדלו ב-12.43% ל-1.28 מיליארד שקלים, שמשקפים עלייה של 141.05 מיליון. אולם, סכום הגידול בהכנסות היה רב יותר ועמד על 145.13 מיליון שקלים, או 11.99% – מה שהביא אותה להכנסות של 1.37 מיליארד.

במהלך אותם שישה חודשים, הרווח התפעולי של מטריקס גדל ב-6.02% ל-89.6 מיליון שקלים והרווח הנקי – ב-4% ל-52.58 מיליון.

התוצאות הרבעוניות מעלות כי ההוצאות הכלליות גדלו בתקופה זו ב-15.05% ל-627.54 מיליון שקלים, שמשקפים עלייה של 82.11 מיליון, וההכנסות גדלו קצת יותר – ב-82.81 מיליון שקלים, או 14.1% – ל-669.55 מיליון. הרווח הנקי צמח ב-3.2% ל-24.3 מיליון שקלים.

עוד עולה מהנתונים כי ההוצאות הגולמיות גדלו ברבעון ב-15.96% ל-573.35 מיליון שקלים, הרווח הגולמי הסתכם ב-95.2 מיליון לאחר שעלה ב-4.2% והרווח הגולמי השולי עמד על 14.24%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות רשמו עלייה של 6.35% ל-54.19 מיליון שקלים והרווח צמח ב-1.7% והגיע ל-41.01 מיליון.

במטריקס מציינים כי החברה המשיכה להציג צמיחה למרות תקופת החגים העמוסה יותר ברבעון השני של השנה, שכללה את פסח, יום העצמאות ושבועות. ברבעון השני של 2017 היו כ-5% פחות ימי עבודה בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד ובחציון הראשון של השנה – כ-2.4% פחות ימי עבודה אל מול התקופה המקבילה ב-2016.

מטריקס ממשיכה במדיניות חלוקת דיבידנד אחת לרבעון בשיעור של עד 75% מהרווח השנתי הנקי. מתחילת השנה חילקה החברה דיבידנדים בסך כולל של כ-45.1 מיליון שקלים ועם פרסום הדו"חות לרבעון השני היא הודיעה על חלוקת דיבידנד נוספת בסך של כ-17.2 מיליון שקלים.

"אנחנו מתמקדים בתחומים צומחים – ונכנסים לתחומים נוספים"

לדברי מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, "אנחנו מסכמים תקופה מאתגרת, בה הצלחנו להשיג גידול בכל המדדים – הן ברבעון והן בששת החודשים הראשונים של השנה. במהלך חצי השנה הראשונה של השנה רשמו כל חמשת מגזרי הפעילות שלנו גידול ברווח התפעולי. גם במגזרים בהם נרשמת ירידה בהיקף ההכנסות, הרווח המשיך לגדול, וזאת בזכות התמקדות החברה בתחומים הצומחים והרווחיים ויציאה שיטתית מתחומי פעילות בעלי רווחיות נמוכה".

עוד הוא אמר כי "בהמשך לזכיות בפרויקטים גדולים בעת האחרונה, דיווחנו במהלך הרבעון השני של 2017 על זכייה בשני מכרזי ענק אסטרטגיים בתחום הפיננסים ובתחום הסייבר, המוכיחים את אמון השוק ביכולותינו בביצוע פרויקטי ענק אסטרטגיים. מטריקס זכתה בעסקה גדולה ואסטרטגית להקמה, תפעול ותחזוקה של מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל בהיקף של כ-133 מיליון שקלים בשלב ההקמה וכ-38 מיליון לשנה בשלב התפעול והתחזוקה. בנוסף לכך, היא זכתה בהסכם רחב היקף לביצוע פרויקט, במסגרתו תפתח פתרונות מתקדמים בעולם הסייבר עבור מדינה זרה. היקף ההסכם מוערך ביותר מ-25 מיליון דולר, בפרויקט שצפוי להימשך כשלוש שנים. מטריקס תמשיך להתמודד על הפרויקטים הגדולים – הן בישראל והן בחו"ל"

הוא הוסיף כי "במטריקס פועל צוות CTO, האחראי לזיהוי מגמות ותחומי עניין בולטים של לקוחותינו בשלב מוקדם, תוך כניסה לתחומים אלה באמצעות הקמת פעילויות חדשות או מיזוגים ורכישות. עשינו זאת בהצלחה בתחומים כמו הענן, הסייבר, הפינטק, האנליטיקה, ה-Big Data והמובייל, ואנחנו ואנו מבצעים כיום כניסה לתחומים צומחים נוספים: האינטרנט של הדברים, הערים החכמות, הבינה המלאכותית, לימודי המכונה ועוד. מטריקס פועלת בהצלחה בעולמות הטכנולוגיים החדשים והעובדים שלנו משתלבים בפרויקטים גדולים, מעניינים ואסטרטגיים בטכנולוגיות החדשניות ביותר".

מטריקס: ההכנסות עלו ב-15%; הרווח הנקי – ב-3% Reviewed by on . תוצאות טובות למטריקס: חברת ה-IT הישראלית סגרה הן את הרבעון השני והן את המחצית הראשונה של השנה עם עלייה חד ספרתית ברווח הנקי ודו ספרתית בהכנסות. מהנתונים שפרסמה תוצאות טובות למטריקס: חברת ה-IT הישראלית סגרה הן את הרבעון השני והן את המחצית הראשונה של השנה עם עלייה חד ספרתית ברווח הנקי ודו ספרתית בהכנסות. מהנתונים שפרסמה Rating: 0

הגיבו


!!!!