תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מגה פרויקט בכאל: חידוש מערכות הליבה ביותר מ-100 מיליון שקלים
אירנה פורטניק, סמנכ"לית הטכנולוגיות והתפעול של Cal. צילום: סיון פרג'

מגה פרויקט בכאל: חידוש מערכות הליבה ביותר מ-100 מיליון שקלים

הפרויקט, שזכה לכינוי שחר חדש, הוא אחד המהלכים המורכבים ביותר שבוצעו בגופים פיננסיים בישראל בשנים האחרונות ● הוא יבוצע בשיתוף HPE ו-EBS הצרפתית, וצפוי להימשך שלוש שנים

מאת 17 במאי 2017, 16:51 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חברת כרטיסי האשראי Cal החלה במגה פרויקט לחידוש מערכות הליבה של החברה, על מנת להתאים את עצמה לעידן הדיגיטלי. ההיקף הכספי המוערך הכולל של המהלך נאמד ביותר מ-100 מיליון שקלים.

הפרויקט, שזכה לכינוי שחר חדש, הוא אחד המהלכים המורכבים ביותר שבוצעו בגופים פיננסיים בישראל בשנים האחרונות. הוא כולל הקמת תשתיות חומרה ותוכנה תוך שילוב מוצרי קוד פתוח, יישום טכנולוגיות חדישות ובסיסי נתונים, ושדרוג מסכי המערכת לטכנולוגיות מתקדמות.

HPE תנהל את שלבי ההסבה בפרויקט, באמצעות חטיבת הפרויקטים והשירותים שלה, HPE PointNext. הפתרון אותו בחרה Cal מבוסס על שירותי וכלי הסבה של ספק המשנה הצרפתי EBS.

הפרויקט יבוצע במשותף על ידי האגף הטכנולוגי של Cal, בראשות סמנכ"לית הטכנולוגיה והתפעול, אירנה פורטניק, וצוותים של החברות שמנהלות את הפרויקט. בסך הכול יועסקו בו כ-100 איש.

לדברי פורטניק, "המעבר לתשתית החדשה כולל ממשק משתמש חדש, מודרני ועכשווי, ואפשרות לאינטגרציה מהירה עם מערכות אחרות – פנימיות וחיצוניות כאחד".

היא ציינה כי "הפרויקט נועד לאפשר ל-Cal גמישות טכנולוגית, שתיתן מענה לצרכי הלקוחות בעולם דינמי. תשתית המחשוב החדשה תאפשר לייצר שירותים חדשים ללקוחות החברה ולייעל את התהליכים העסקיים".

עוד היא אמרה שיישום הפרויקט כולל כתיבה מחדש של סקריפטים והסבות קוד. "כל הסביבה תשודרג ותאפשר עבודה עם מערכות מודרניות בסביבת לינוקס (Linux)", הוסיפה פורטניק.

אורי ברגמן, מנכ"ל HPE ישראל, ציין כי "הצגנו ל-Cal יכולות מוכחות לביצוע מהלכים חוצי ארגון מסוג זה. אני סמוך ובטוח שגם פרויקט זה יושלם על פי לוחות הזמנים, התקציב והגדרות הפרויקט – לשביעות רצונם המלאה של אנשי החברה".

אלפי תוכניות, 1,000 טבלאות בסיסי נתונים

מערכת הליבה הקיימת של חברת האשראי מכילה אלפי תוכניות ומסכים, ויותר מ-1,000 טבלאות של בסיסי נתונים. במסגרת הפרויקט יוחלפו כל התשתיות ופלטפורמת Open VMS הקיימות בתשתיות חומרה וטכנולוגיה חדישות, מבוססות לינוקס וג'אווה (Java).

דורון ספיר, מנכ"ל Cal, אמר כי "אתגרים עסקיים וטכנולוגיים עמדו בבסיס היציאה לפרויקט זה. בזכותו נבצע קפיצת מדרגה משמעותית ונספק שירותים טובים יותר ללקוחותינו".

מגה פרויקט בכאל: חידוש מערכות הליבה ביותר מ-100 מיליון שקלים Reviewed by on . חברת כרטיסי האשראי Cal החלה במגה פרויקט לחידוש מערכות הליבה של החברה, על מנת להתאים את עצמה לעידן הדיגיטלי. ההיקף הכספי המוערך הכולל של המהלך נאמד ביותר מ-100 מ חברת כרטיסי האשראי Cal החלה במגה פרויקט לחידוש מערכות הליבה של החברה, על מנת להתאים את עצמה לעידן הדיגיטלי. ההיקף הכספי המוערך הכולל של המהלך נאמד ביותר מ-100 מ Rating: 0

תגובות (1)

  • דוד

    העתיד שייך לאמיצים, מי שחושב שהוא יכול בעידן שלנו לקפוא על השמרים, טועה.
    מנמרים שלא יחדשו ויעזו (בגבול הסביר), ישאירו את הארגונים שלהם מאחור, והם יפסיקו להיות תחרותיים.

הגיבו


!!!!