תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מיחזר פסולת אלקטרונית ונתבע על ידי מיקרוסופט
מאחורי הסורגים. צילום: BigStock

מיחזר פסולת אלקטרונית ונתבע על ידי מיקרוסופט

אריק לאנדגרן עומד לבלות את 15 החודשים הבאים בכלא פדרלי, על הפרת זכויות יוצרים בגין שחזור של תקליטורים שמציעים את האפשרות לשחזר את Windows במחשבים

מאת 26 באפריל 2018, 16:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אריק לאנדגרן, אמריקני בן 33, עומד לבלות את 15 החודשים הבאים בכלא פדרלי. לכאורה שום דבר מיוחד – אבל במקרה של לאנדגרן הוא הוענש בגלל שנתבע בידי מיקרוסופט (Microsoft) על הפרת זכויות יוצרים בגין שחזור של תקליטורים שמציעים את האפשרות לשחזר את Windows במחשבים – נוהל שכיום כבר אינו נהוג כי רוב המחשבים כבר לא מגיעים עם כוננים אופטיים.

מדובר בתקליטורים אותם קיבלו בעבר רוכשי מחשבים, ניידים בעיקר, כדי לשחזר לחלוטין את המחשב ואת מערכת ההפעלה במקרה של תקלה מהותית. תקליטורים אלו אינם מכילים רישיון והם נועדו לאלו שיש להם כבר רישיון להתקנת Windows.

לאנדגרן, שממחזר כבר מזה שנים פסולת אלקטרונית והיה הראשון להפעיל מפעל פירוק מוצרי אלקטרוניקה היברידי בארצות הברית, הבין שרבים מאוד הם אלו שמאבדים את התקליטורים הללו מסיבות שונות  ואז כשיש תקלה במחשב, רבים מביניהם, כך לטענתו, מחליפים מחשב – מה שכמובן גורם להגדלת הפסולת האלקטרונית.

כדי להקטין את הכמות בחזרה הוא התחיל לייצר תקליטורי שחזור אותם מכר במחיר זעיר לחנויות תיקון כדי שיאפשרו למשתמשים לשחזר את מערכת ההפעלה וימנעו מהחלפת מחשב.

סחר במוצרים מזויפים

אבל ב-2012 תפסו במכס האמריקני משלוח של התקליטורים הללו והאשימו אותו במסחר במוצרים מזויפים, כשמיקרוסופט כמובן מצטרפת לחגיגה עם תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים, כשלטענתה הוא גרם לה נזק בשיעור של 25 דולר לתקליטור – מחיר ה-OEM שהיה נהוג לגרסה מלאה של Windows ולא גרסת שחזור.

לאחר שבית המשפט החליט להעניש אותו בעונש מאסר, כאמור, לאנדגרן ויתר על הגשת ערעור לבית המשפט העליון. נגמר לו הכסף.

"שלא כמו רוב הממחזרים, מר לאנדגרן מכר תוכנה מזויפת אשר הסווה כלגיטימית ונמכרה למחדשים אחרים. תוכנה מזויפת זו חושפת אנשים שרוכשים מחשבים ממוחזרים לתוכנות זדוניות וצורות אחרות של פשעי אינטרנט, מסכנת את ביטחונם ובסופו של דבר פוגעת בשוק המוצרים הממוחזרים", ענתה מיקרוסופט בתגובה.

מיחזר פסולת אלקטרונית ונתבע על ידי מיקרוסופט Reviewed by on . אריק לאנדגרן, אמריקני בן 33, עומד לבלות את 15 החודשים הבאים בכלא פדרלי. לכאורה שום דבר מיוחד - אבל במקרה של לאנדגרן הוא הוענש בגלל שנתבע בידי מיקרוסופט (Microso אריק לאנדגרן, אמריקני בן 33, עומד לבלות את 15 החודשים הבאים בכלא פדרלי. לכאורה שום דבר מיוחד - אבל במקרה של לאנדגרן הוא הוענש בגלל שנתבע בידי מיקרוסופט (Microso Rating: 0

הגיבו